Kačynskis kritikuoja siūlomus ES sutarties pakeitimus kaip grėsmę nacionaliniam suverenitetui

Lenkijos partijos Įstatymas ir teisingumas vadovas Jaroslavas Kačynskis (Jaroslaw Kaczyńsk) paragino sustabdyti siūlomų sutarties pakeitimų „beprotybę“

Lenkijos partijos Įstatymas ir teisingumas (PiS) lyderis Jaroslavas Kačynskis išreiškė nepritarimą siūlomiems Europos Sąjungos sutarčių pakeitimams, traktuodamas juos kaip „egzistencinę grėsmę Lenkijos valstybei“.

Interviu Lenkijos spaudos agentūrai (PAP) J. Kačynskis šiuos pakeitimus apibūdino kaip „išorės jėgų, konkrečiai Berlyno ir Briuselio, parengtą strategiją“, kuria siekiama panaikinti Lenkijos suverenitetą ir paversti ją tik lenkais apgyvendinta, bet iš išorės valdoma teritorija.

Trečiadienį Europos Parlamentas rezoliuciją priėmė nedideliu balsų skirtumu: 291 EP narys balsavo už, 274 – prieš, o 44 susilaikė. Pažymėtina, kad už rezoliuciją balsavo devyni Lenkijos europarlamentarai (daugiausia atstovaujantys Lenkijos kairiesiems); jei jie būtų balsavę kitaip, šie balsai būtų galėję sužlugdyti siekį pakeisti Sutartį. Kačynskis peikė visus EP narius, balsavusius prieš šio mechanizmo sustabdymą, įskaitant ir Lenkijos atstovus, ypač jų veiksmus pavadindamas Lenkijos interesų išdavyste.

Konservatyvių pažiūrų politikas išreiškė įtarimą, kad Pilietinės platformos (PO) partijos nepritarimas ES sutarčių pakeitimams (dauguma PO EP narių balsavo prieš šiuos pakeitimus) buvo tik „taktinis manevravimas, o ne principinė pozicija“. Jis užsiminė, kad jų nepritarimas gali būti laikinas ir nulemtas politinio spaudimo bei dabartinės politinės dinamikos.

„Tik naivuoliai gali tikėti, kad iš PO iš esmės vėliau nepritars pakeitimams. Verta tęsti nesutinkančių su ES struktūrų kompetencijos išplėtimu valstybių narių sąskaita, kuris iš tikrųjų prilygsta Europos Sąjungos, kokią ją pažįstame, iširimui, jėgų puolimą. Ši beprotybė turi būti sustabdyta,“ – pareiškė PiS lyderis.

J. Kačynskis teigė, kad siūlomi sutarties pakeitimai gali sukurti netolygią Sąjungą, kurioje vienoms valstybėms, pavyzdžiui, Vokietijai, bus suteikta savarankiška sprendimų priėmimo teisė svarbiausiose srityse, o kitoms, įskaitant Lenkiją, ji bus atimta. Jis įspėjo, kad tai gali sukelti susiskaldymą Sąjungos viduje ir sukurti valstybių, turinčių nevienodas teises ir galias, hierarchiją.

Nepaisant Lenkijos parlamento neveiklumo priimant rezoliuciją, prieštaraujančią sutarties pakeitimams (PiS idėją blokavo naujoji parlamentinė koalicija), J. Kačynskis patikino, kad jo partija ir toliau priešinsis bet kokioms pataisoms, keliančioms pavojų Lenkijos suverenitetui.

Jis įsipareigojo didinti Lenkijos piliečių informuotumą apie galimus pavojus, keliamus siūlomų pakeitimų, dėl kurių svarbiausi sprendimai saugumo, mokesčių, užsienio politikos ir migracijos klausimais gali būti sutelkti Briuselyje, nors faktiškai Berlyne.

J. Kačynskis taip pat kalbėjo apie „Europos strateginę autonomiją“ – Europos Parlamente svarstytą koncepciją, siūlančią mažinti Amerikos karinį buvimą Europoje, kurią jis laikė nepraktiška ir rodančia strateginį bejėgiškumą. Jis teigė, kad dėl tokio žingsnio Europa taptų pažeidžiama, ypač atsižvelgiant į nuolatines Rusijos keliamas grėsmes.

„Norint sukurti pajėgas, kurios padėtų apsisaugoti nuo Rusijos agresijos, reikėtų dėti pastangas, kurių Europos Sąjunga, kurios iždas šiuo metu tuščias, nepajėgia. Strateginės autonomijos koncepcija iš esmės yra strateginio bejėgiškumo koncepcija,“ – sakė J. Kačynskis.

„Tokia Europa atsidurtų Rusijos malonėje su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Didelė dalis Europos elito nenori to suprasti,“ – pridūrė jis.

Šaltinis: Remix News

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pagaliau

Lenkijoje ir Lietuvoje bus įteisintos lgbt santuokos ir nebus jokių kvailų veto.

blue yellow zov marinie

…geidautina,kad bent jau cia nebutu tokiu kvailiu kaip pats,kretine.

Vardas

Mūsiškiai Tėvynės išdavikai – juknevičienės, auštrevičiai, olekai, blinkevičiūtės aktyviai balsavo už tėvynės nepriklausomybės ir laisvės sunaikinimą o kubiliai, mažyliai ir ropės tyliai tam pritarė.
Ar mūsų tėvai ir seneliai, bei broliai ir sesės sausio 13-ąją liejo savo kraują tam, kad dabar visi šie niekšai iš konservatorių, liberalų ir socialdemokratų partijų pelnytųsi ją parduodami???!!!!
Metas išsitraukti senelių šakes, ištiesintus dalgius ir eiti vyti švabomasonų politikos vykdytojus laukan.
Apginkime Lietuvą, gražinkime jai tikrą laisvę, nepriklausomybę ir orumą.

blue yellow zov marinie

…kaip su istiesintais dalgiais nezinau,bet kad reik balsuot ne uz bletkerius,esu tikras.

step by step:(

gerbiamieji,pergyvenat dėl Lenkijos visai be reikalo . O kodėl nepagalvojat ,kad ta pati Lenkija grasina Lietuvos nacionaliniam saugumui priversdama sulenkinti mūsų abėcėlę ,skatindama separatizmą senaiausiose lietuviškose žemėse?

blue yellow zov marinie

…mes del saves isgyvenam,nes cia visu saliu interesas,tam tarpe ir Lenkijos.Kodel tu taip keistai kalbi….Lenkai bent priesinasi,mes/ne mes,o tie isdavikai/…ne tik kad nesipriesinam,net ne pasiduodam….o pritariam susinaikinimui.

Paul Casimir

Retkarčiais ir nedurnai parašai

blue yellow zov marinie

…tau kad tik leeeenkus pazalatyt,tada jau cool,ane….

Jules

Mums grėsmė lietuvių keitimas nelietuviais – rusakalbiais, aiškinančiais, kad čia viskas jų ir desovietizacijos atsiskymas, kagebistų įslaptinimas, ir Bolševikų partijos aktyvistų anūkėlių siautėjimas mūsų Lietuvoje. Internacių(bolševikų) konspiracija ir agresija, anot Kenedžio. Kiek liko lietuvių Lenkijoje ir už ką ji mums strategine šalimi pavadinta? Už tai, kad nėr greitojo geležinkelio į Berlyną, tiesa?

blue yellow zov marinie

…jei butume gudrus ir protingi,lenkai butu musu sajungininkai ir draugai,bet kadangi esam kvailiai,lenkai mums priesai.Labai paprasta,Julijonai.

blue yellow zov marinie

…saunuolis Kacynskis…ar galit isivaizduot,kad nemusu broileris toki pareiskima suskeltu…isdavikas ir yra isdavikas.Da gasdina cia mus karu,svolacius,i kuri visais budais bando itraukt…tas tai tikrai turi tupet dzeile….

Prašalietis

Prieš 20 metų įsiprašę į eurosojūzą buvusio soc.lagerio aborigenai yra daugiau nei juokingi ir apgailėtini savo „supratimu”, kad ir jie eurosojūze pasidarė „baltaveidžiais europiečiais”. Kiek visi kiti naujieji eurosojūzo nariai eurosojūzo ir Vokietijos tiesioginės finansinės paramos ir investicijų gavusi Lenkija, kurios „galią” ir svorį pasaulyje ir šiandiena apsprendžia teikiama eurosojūzo finansinė parama ir pasaulio valstybėms savęs pristatymas kaip eurosojūzo narės su NATO „5 straipsniu”, nori laikyti šimtus metų valdžiusių aborigenus kolonijose, po kolonializmo taip vadinamo neokolonializmo būdu, kai buvusių kolonijų „nepriklausomybė” buvo „ginama nuo kitų potencialių kolonizatorių” pagal sutartis su buvusiais kolonizatoriais. Po 1990 metų pragmatiški vakarai buvusio soc. lagerio atsiradusių „nepriklausomų ir suverenių valstybių” aborigenų pagrindinius reikalus tvarko juos priėmę į eurosojūzą, NATO… Eurosojūzą išlaikantys vakarai paskaičiavo, kad aborigenai… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

.ka da naujesnio papasakotum,siauciau,is savo sapoznyko landynes……..A matei siaubiakus….a talles from the cellar….xa xa xa

Prašalietis

Prie komentuojančio Pauliaus Kazimiero „pasisveikinimo”, koks eilinis prancūzas tokiam lansberginio durnių laivo palatos 30 metų vakarietiškai civilizuojamam tarybinių laikų „humanitarui”, niekaip nespėjančiam užsivilkti „intelektualinio aristokrato”balto chalato, mandagiai atsakytų- „pauvre connard, va te faire enculer…”

blue yellow zov marinie

…sapoznyke…c\est n\importe quoi….

Prašalietis

VU tarybinis „humanitare”, tavo žiniai – c’est une expression très éloquente…

blue yellow zov marinie

…tarybinis sapoznyke…..aitum tu nachui geriau.

Prašalietis

Pagaliau, buvo malonu išgirsti įslaptinto 75 metams tarybinio VU paruošto tikro tarybinio „humanitaro patriotinę leksiką”..

blue yellow zov marinie

…tu kitokios nesupranti……tai tarptautine sapoznyku leksika….

Paul Casimir

Tarptautiniame bendravime aš naudoju lingua franca, nekišk manęs į jūsų prasčiokiškus reikalus. Išsivėdinkit nuo pelėsių ir autų priplėkusio oro abu. Jei norit klasikos (kurios nei vienas nesuprantat), Churginas, Aleksys, jums pagelbon.

blue yellow zov marinie

…tau irgi…eiti nachui siulyc,su savo kgbesnyku xuiginu,alexiu….ir savo boba,lenke.Valinkit polonion visi kibenimakui.Ir ta kretina,sapoznyka …prixvatytie kartu,kad cia nesmirdetu..

Jules

Nėra jokių sąjungininkų – yra tik karo nugalėtojai ir apiplėšti karą pralaimėjusieji. Skaitykite prezidento Fraçois Mitterrand testamentą ir sužinosite; ko nežinoję. Kas jau kas, o Pranas tikrai gerai žinojo, kas prie ko ir dėl ko, ir t.t. Žinoma, yra problemėlė – Prancūzų kalba, kurią nors minimaliai mokėtų ne tik runkeliokai, bet ir zubrylos.

Jules

Atsiprašau – François.

VIENAS JAU SUSIKŪRĖ “GEROVĖS VALSTYBĘ”

TŪLAS ADVOKATAS ROLANDAS VALIŪNAS IŠ PAVOGTŲ IŠ SNORO BANKO SĄSKAITŲ ŽMONIŲ PINIGŲ PASISTATĖ UŽUPYJE SAVO ŠEIMAI NAMĄ, KOLEKCIJAS SUSIPIRKO IR MUZIEJŲ ATIDARĖ! ŠLYKŠTUS TIPAS, VAGIS IR AFERISTAS. TAIGI, VIENAS JAU SUSIKŪRĖ “GEROVĖS VALSTYBĘ”.

ReMix

Liberaliosios demokratijos triumfas:
Prancūzijoje po demonstracijų prieš svetimšalių vykdomas prancūzų žudynes, Prancūzijos valdžia pareiškė, kad norint išvengti „pilietinio karo“, būtina susidoroti su dešiniojo sparno judėjimais. Kas priklauso tokiam sparnui spręs, aišku, valdžia – t.y. visi, kam nepatinka valdžios politika.
https://rmx.news/france/__trashed-5/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=france_bans_far_right_groups_erdogan_tells_germany_it_can_t_criticize_israel_and_the_truth_about_migrants_and_terrorism_gets_real&utm_term=2023-11-29

25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top