Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Įdomi nauja patirtis – buvau pakviestas pakomentuoti Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu TV Polonia (Lenkijos LRT) angliškoje programoje. Programa transliuojama visai Europai ir JAV, tad kaip ir tikslinė auditorija pastaboms išsakyti 🙂 aptarėme, kad:
– sankcijos didesnės nei pačios Vakarų šalys norėtų taikyti;
– jos turbūt suveiks, bet dar negreit;
– todėl daug svarbiau karinė pagalba Ukrainai, o ne sankcijų taikymas;
– labai blogai, kad ta pagalba tokia lėta ir atsargi (ir kodėl ji tokia);
– kad teritorinės nuolaidos greitesnei taikai pasiekti yra didžiausia klaida – tiek moralinė, nes reikalauja kitos šalies kapituliacijos, kad Europoje nepritrūktų šildymo, tiek geopolitinė, nes Rusiją tai tik paskatintų tolesniems puolimams;
– NES – ir čia visko esmė – Rusija supranta visų pirma tik jėgą ir silpnumą, nieko daugiau, visa kita tėra retorika ir išvestinės veiksmams pateisinti. Nuolaidos Rusijai yra silpnumas ir paskata pulti toliau.
– tad gana nuolaidų, Ukraina pati nori kariauti iki pergalės, o kadangi kovoja ir už mus, NATO šalis, mūsų pareiga jai padėti viskuo, kuo galime.

Būtų gerai, kad taip sklandžiai būtų išėję tą pasakyti 🙂

Jau po laidos pamačiau, kad Europos Komisija Lenkijai pritaikė 35 milijardų vertės sankcijas (neskiria tokio dydžio paramos) už tai, kad nepertvarko savo teisminės sistemos pagal EK reikalavimus. Labai ironiška ir kartu baisu, kai tą Lenkijos sankcijų sumą palygini su ES sankcijų Rusijai kaina. Kur teismų reforma, o kur karo nusikaltimai. Būčiau žinojęs, būtinai būčiau paminėjęs.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top