Kaip D. Grybauskaitės Europon išsiųstas E.Kūris europiečius komunizmo mokė

Kaip jau skelbėme, Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės į Europos Žmogaus Teisių Teismą deleguotas Egidijus Kūris reikalauja istorikus bausti už tiesą.

Lietuvoje pagarsėjęs kaip „konstitucinių dvasių“ aiškintojas, Egidijus Kūris siekia pagarsėti ir Europoje. Jis nesutiko su daugumos savo kolegų iš Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimu, kad Vengrija, nubausdama žinomą istoriką Krisztian Ungvary, apkaltinusį buvusį komunistą teisėją kolaboravus su saugumu komunistinio režimo metais, pasielgė netinkamai.

E.Kūrio atskira nuomone, Vengrijos teismas istoriką nubaudė pagrįstai, mat tokių terminų kaip „oficialus kontaktas“, „informatorius“, „kvaziagentas“ ar „agentas“ vartojimas yra interpretacija, o totalitarinėmis sąlygomis bendradarbiavimas su valdžia negali būti vertinamas „pernelyg supaprastinta schema juoda-balta“.

Siūlome laidos „Alfa.lt taikiklyje“ (2014-01-26) reportažą, kuriame aiškinamasi, kodėl E. Kūris turi pagrindo manyti, jog geriau išmano komunistinės hierarchijos veikimo būdus (daugiau skaitykite ČIA).

Tiesą sakant, piliečiams taip pat būtų smalsu sužinoti, ir kodėl taip išsiskyrė Dalios Grybauskaitės anksčiau skelbti ir jo deleguoto teisėjo Egidijaus Kūrio dabar skelbiami požiūriai į komunistinę praeitį?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top