Kaip LRT atspindėjo visuomeninkų mitingą prieš joje įsigalėjusią „neteisingų pažiūrų“ cenzūrą

Vilniuje, prie Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) pastato Konarskio g., spalio 22-ąją įvyko Tautos forumo inicijuotas ir visuomeninių organizacijų palaikytas mitingas, reikalaujantis nutraukti visuomeninės nuomonės cenzūrą ir įkyrią globalizmo propagandą.

Kad šįkart visuomeninis transliuotojas piliečių akciją pastebės, buvo aišku: mitingas po tavo langais, kurio vienas didžiausių kaltinimų – cenzūra, tai ne Labanoro žygis, apsimesti, kad nieko nevyksta, ir nepakenkti savo įvaizdžiui, pernelyg rizikinga. Nebuvo aišku tik viena – ką parodys. Iliuzijos, kad DELFI.lt vaizdelio kūrimo praktikos – Mūsų tai nedomina – liko praeity, atrodė tokios viltingos….

Pirmos žinios apie kontrmitingą spėjimą tik patvirtino – nors montažo žirklės bei užkadrinis komentaras ir daro stebuklus, „teisingo“ vaizdelio jis neužtikrina. Čia reikia ko nors įtikinamiau.

Ir atsirado: buvo „toks, kokio reikia“ – „teisingesnį“ kažin ar besugalvosi: LRT, kaltinama, kad joje likę vietos tik vienai tiesai, o garsas tėra mono, šįkart taip prikišamai rodė, jog protestavo ir tie, kas prieš tokią LRT, ir tie, kas tik už tokią LRT. Pastarieji pasirūpino ir tuo, kad pirmiesiems pradėjus kalbėti, rastųsi ir stereo – per galingus megafonus ėmę skanduoti, rods, tokį teisingą šūkį „Lietuva visiems“, mitingą vertė dar vienomis patyčiomis.

Atitinkamai buvo sumontuoti ir žinių reportažai, tą pačią „žinutę“ – LRT atvira visiems, bet dekoracijas parinksime mes, mes ir montuosime, ir garso takeliu pasirūpinsime – į eterį ištransliavo ir naujoji vadovė M. Garbačiauskaitė-Budrienė, protestą prie LRT pavadinusi „demokratijos apraiška“.

„Mes tai suprantame ir palaikome, leidžiame išsisakyti. Tai, kad apie šį mitingą bus paskelbta visose LRT platformose, yra gyvas to įrodymas“, – teigė LRT generalinė direktorė, stojiškai prisiėmusi dar vieną ankstesniems LRT vadovams ir žvaigždūnams nerūpėjusią prievolę – „leisti išsisakyti“.

Taigi čia jums ne Jakilaičio chamizmas ar Siauro cinizmas – čia „supratimas“ ir „leidimas išsisakyti“: dar viena LRT grimasa?

Kaip tai atrodė per LRT.lt, žiūrėkite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top