Kaip nauja politinė partija Jungtinėje Karalystėje įregistruota „Islamo partija“

Tikimasi, kad partija taps trečia pagal įtaką Didžiojoje Britanijoje

Šį mėnesį Jungtinės Karalystės rinkimų komisijoje įregistruota nauja politinė partija Islamo partija.

Spalio 13 d., praėjus šešioms dienoms po to, kai musulmonai išžudė tūkstančius izraeliečių, rinkimų priežiūros institucija paskelbė kelių politinių partijų, siekiančių patekti į Jungtinės Karalystės politiką, sąrašą. Viena iš jų – Islamo partija, kuri teigia, kad „buvo sukurta tam, kad padėtų visoms Didžiosios Britanijos žemėje gyvenančioms mažumoms [sic] išreikšti savo nuomonę“ ir „užtikrins, kad visos problemos, kurios užsitęsė [sic] puikiojoje šalyje, Didžiojoje Britanijoje, būtų [sic] įveiktos“.

Partijos logotipe pavaizduota islamiška emblema – ketvirtis mėnulio ir žvaigždė, o taip pat šūkis „Laisvė yra privaloma“.

Nors Rinkimų komisija savo interneto svetainėje pažymi, kad „šiuo metu svarsto“ į sąrašą įtrauktas partijas, tikimasi, kad Islamo partiją ji patvirtins.

Partijos Pirmiausia Britanija (angl. – Britain First) lyderis Polas Goldingas (Paul Golding) vaizdo įraše, paskelbtame portale X Sunday, perspėjo, kad Islamo partija gali tapti trečia pagal įtaką partija Didžiojoje Britanijoje.

„Tik pažvelkite į balsų, kuriuos ši partija paveldės, apimtis,“ – sakė P. Goldingas. „Remiantis pagrįstais, protingais skaičiavimais, šioje šalyje tikriausiai yra maždaug keturi milijonai musulmonų rinkėjų. Sakykime, kad trys milijonai iš šių musulmonų balsuoja už Islamo partiją. Per vieną naktį Islamo partija taps trečia pagal dydį, trečia pagal įtaką politine partija Didžiojoje Britanijoje. Per vieną naktį. Jie užims didžiulę dalį parlamento“.

Tačiau politinis lyderis sako, kad yra ir teigiamas aspektas, nes Islamo partija pradės karą prieš Leiboristų partiją ir kairuolišką nubudusiųjų ideologiją apskritai, įskaitant tai, ką Goldingas vadina „LGBT nuodais“.

Apklausų duomenimis, daugiau nei pusė Didžiosios Britanijos musulmonų atvirai mano, kad potraukis tai pačiai lyčiai turėtų būti nelegalus, o beveik pusė mano, kad su potraukiu tai pačiai lyčiai susiduriantiems asmenims neturėtų būti leidžiama mokyti mokyklose. 2009 m. atliktame tyrime 100 % apklaustų Didžiosios Britanijos musulmonų potraukį tai pačiai lyčiai pavadino amoraliu. 2013 m. 400 Jungtinės Karalystės musulmonų lyderių paskelbė atvirą laišką, kuriame pasisakė prieš tos pačios lyties asmenų santuokas įteisinantį įstatymo projektą. Vasario mėnesį Didžiosios Britanijos musulmonų asociacija išreiškė „gilų susirūpinimą“ dėl Anglikonų Bažnyčios pritarimo genderizmo ideologijai ir tvirtino, kad santuoka turėtų būti tik tarp vyro ir moters.

Tačiau nors paprastai tokios nuotaikos būtų priskiriamos neapykantos kategorijai ir už jas grėstų griežtos pasekmės, britų valdžios institucijos jas priima ir net gerbia kaip neatsiejamą islamo dalį.

Tai galima paaiškinti aukštu musulmonų integracijos į Didžiosios Britanijos visuomenę laipsniu. Anglijoje ir Velse jie sudaro 6,5 % gyventojų ir yra antra pagal dydį religinė grupė. Mažiausiai devyniolika musulmonų dirba Didžiosios Britanijos parlamente, o musulmonas, leiboristų partijos narys Sadikas Kanas (Sadiq Khan) jau beveik dešimtmetį eina Londono mero pareigas. Musulmoniškas vardas „Muchamedas“ pastaruosius septynerius metus Anglijoje buvo populiariausias kūdikių berniukų vardas.

Tačiau finansiniai islamo interesai Jungtinėje Karalystėje, kurie ėmė augti aštuntajame dešimtmetyje, taip pat gali būti svarbus veiksnys, lemiantis Didžiosios Britanijos vyriausybės požiūrį į savo piliečius musulmonus.

Pavyzdžiui, Kataras yra dešimtas pagal turimos žemės plotą savininkas Jungtinėje Karalystėje – 23 mln. kvadratinių pėdų Didžiosios Britanijos žemės priklauso Kataro vyriausybei. Apskaičiuota, kad Kuveitui priklauso maždaug 17 mlrd. svarų sterlingų (22 mlrd. JAV dolerių) Didžiosios Britanijos turto, įskaitant British Petroleum, Vodafone ir HSBC akcijas. Kataro, Kuveito, Bahreino, Saudo Arabijos ir JAE investicijos Britanijoje sudaro daugiau kaip 140 mlrd. svarų sterlingų (181 mlrd. JAV dolerių). Pranešama, kad Didžiosios Britanijos vyriausybė taip pat yra skolinga Iranui 400 mln. svarų sterlingų (517 mln. JAV dolerių).

Apytikriais skaičiavimais, Jungtinei Karalystei tenka apie 85 proc. viso islamiškų bankų turto Europoje, t. y. daugiau nei bet kurioje kitoje Europos šalyje (išskyrus Turkiją). Jungtinėje Karalystėje yra bent penki bankai, visiškai besilaikantys šariato teisės. Pasak TheCityUK, „Jungtinė Karalystė yra pagrindinis islamiškos bankininkystės centras Vakarų pasaulyje“.

Liepos mėnesį Didžiosios Britanijos vyriausybė leido milijardieriui Asifui Azizui, kuris laikomas septintu pagal turtingumą Jungtinės Karalystės musulmonu, pertvarkyti žymųjį Londono Trocadero kompleksą į trijų aukštų mečetę.

Šaltinis: frontline.news

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
52 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
52
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top