Kaip subyrės Rusijos imperija? Kastytis Braziulis primena: kadaise tai atrodė neįmanoma…

Prisimenu prieš gerus trisdešimt metų, kai laisvinomės iš Rusijos imperijos, į rankas pateko futuristinis straipsnis. JAV politologas išdėstė tris galimus Rusijos imperijos griuvimo scenarijus. Vienas iš jų stipriai įstrigo mano galvoje. Taip įstrigo, kad visus tuos 30 su trupučiuku metų gyveno joje.

O įstrigo dėl vienos priežasties. Viename iš scenarijų politologas rašė, kad įvyks Rusijos ir Ukrainos karas. Man buvo keista tuo metu… Niekaip negalėjau suvokti, kad Rusija kariaus su Ukraina. Ukraina gins laisvę, nepriklausomybę ir teisę gyventi savarankiškai, o Rusija sieks išlaikyti Ukrainą savo įtakos zonoje.

Straipsnyje buvo aprašyti veiksniai, kurie įtakos imperijos griūtį. Vienas iš jų – nesutarimai Kremliaus grupuočių tarpe. Atsiras grupuočių, kurios drąsiai išsakys nepasitenkinimą Putino ir jo chebrai, reikalaus nutraukti veiksmus arba trauktis. Jie pajus, kad dėl Vakarų sankcijų praranda verslus, įtakas, turtus, o jų vaikai – ateitį. Jie nenorės taip toliau gyventi.

Kitas veiksnys – sukils Rusijos regionai. Jie pajus, kad gali patys valdyti didelius žemės turtus, kad nereikės dalintis su Maskva, nereikės jiems paklusti, nuo jų priklausyti ir nuolat bijoti, kad būsi pasodintas į kalėjimą ar pasiūlys novičioko. Regionų elitas – politikai, valdininkai, verslininkai – imsis veiksmų atsiskirti nuo Rusijos imperijos arba gauti kuo didesnę autonomiją.

Žmonės, kurie nori demokratijos. Jie sukils, eis į gatves, kovos, reikalaus laisvių, demokratijos. Jie nenorės taikstytis su esama padėtimi, sugadintais santykiais su Vakarais. Jie nenorės Putino ir jo politikos. Kadangi jėgos struktūros bus laisvesnės savo veiksmuose, o valdžios viršūnėse sumaištis, tai jie nesiims žiaurių prievartos priemonių prieš protestuotojus. Nepersekios, o tai paskatins ir padrąsins į gatves išeiti dar daugiau žmonių.

Kinijos imperija, sulaukusi ir išlaukusi savo valandos, griebs, kiek tik galės, Rusijos teritorijos. Kinijai teritorija yra itin svarbi – reikia apgyvendinti žmones. Jau dabar Sibire gyvena daug kinų ir jau dabar jie daro didelę įtaką vietinei valdžiai.

Taigi Rusijos imperija molėtomis kojomis subyrės į atskirus gabalus ir gabaliukus ir liks tik atmintis, kuri ilgainiui išnyks kaip blogas sapnas…

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ah1

per demokratijos mechanizmą galima sugriauti bet ką – demokratijos mechanizmas atveria duris atėjūnams ateiti o jau tada prasideda klasika – arba atėjūnai naikina vietinis arba vietiniai atėjūnus.

demokratijos mechanizmas

kaip matome puikiai veikia ir Amerikoje DDDDD.

Prieš 30 metų

kažkas jau rašė apie Putiną??? Na na 🙂 .

stasys

Autoriau kol gyvuoja Didžiosios Rusijos mitas kalbėti apie skylusia Rusija ne neverta . O tas mitas veikia . Pabandykite sugalvoti kita priežastį kodėl ta Rusija turėtų žlugti .

Ekspertas

Patys savaime sukilimai niekur nevyksta, kas juos planuoja Braziulis kai kur dirbęs – turėtų suprasti. Paskutiniai tokie sukilimai buvo sėkmingi Ukrainoje, sėkmingi aišku planuotojams, tų planuotojų svajones Braziulis ir įvardijo – kariauti su Rusija iki paskutinio ukrainiečio. Kad tas metodas neveikia – įrodyta Baltarusijoje, tuo labiau neveiks ir Rusijoje, o va JAV – veikia ir labai stipriai. Stebėkite Teksasą. O kalbėti apie demokratiją siaučiant hatespeach cenzūrai, liberastiniam koronafašizmui – tiesiog nepadoru.

Putinas stengiasi

draugas Putinas labai stengiasi, kad Rusija subyrėtų ir nueitų į istorijos šiukšlyną.

susirūpinęs

aš tai norėčiau ,kad susikurtų Lietuvos – Rusijos – Kinijos (kaip lygiateisių valstybių) federacija. Ir atrašytų likusiems pasaulio iškrypėliams….Va tada atsirastų teisingesnė tvarka:)

Mintis materiali.

Jeigu ji įsitvirtintų daugelio galvose, gali ir išsipildyti. Bet chaoso nesumažėtų.

Povilas

Pono Kastyčio prognozės logiškos.Visos imperijos anksčiau ar vėliau žlunga. Istorija tai patvirtino. Dabartinę Rusijos imperiją valdo chunta su nusikaltėliu priešakyje, o šis daro viską, kad imperija kuo greičiau sugriūtų. Argi protingas vadovas būtų pradėjęs prieš giminingą, brolišką slavų tautą karą? Iš to galima daryti išvadą, kad vadovaudamasis imperinėmis ambicijomie, Putinas pats inicijuoja imperijos pabaigos pradžią.

ne taip greitai

Dar ankstoka nurašinėti Rusiją, nors jos subyrėjimas dabar atrodo logiškas ir neišvengiamas. Pastaruoju metu mūsų akyse įvyko tai, kas anksčiau atrodė neįmanoma – „Gazprom” ir „Roskosmos” krachas, Rusijos karinės pramonės klinikinė mirtis. Tačiau Melo imperija dar patrauks kokius 10-15 metų. Kaip sakoma, nesidalinkime dar nenudobtos meškos kailio, tačiau Lietuvos analitikai ir strategai jau turėtų dėliotis gaires, nes po Melo imperijos žlugimo atsiras nauji iššūkiai ir grėsmės. Toks jau tas pasaulis.

Žodžio laisvė...

Vakarai gali greit apraminti Kremliaus „elitą” – per 24 val išprašyti iš Vakarų jų vaikus,konfiskuoti ten laikomus Rusijos ar jos atžalų pinigus,nekilnojamą turtą.
Nutraukti prekybinius ir technologijų tiekimo ryšius.Vietoj viso šito į Vakarus yra importuotas marksizmas-leninizmas-komunizmas-socializmas.Tai yra Vakarams nuodingi ingredijentai.Merkel ir Makron labiau rūpi Rusijos dujos,nei Ukrainos žemių vientisumas ir tylintys pabūklai,gyvi jos kareiviai.

Kis

nereikia karsciuoti,pamenate kokie reitingai ir kas dejosi rusijoje?Putinas prezident myra ir ruskeliai sauke,kad net siknos mates,kas dedasi siandiena,kas paskaitote dar rusiskai-skaitykite.Rusai mnaldauja,jankiu ateiti ir isvaduoti is cia pasirinkite kaip vadinti.Kiek metu praejo?7 metaikiek prasys metu jankiu isgelbeti?Ne daugiau 2-3 metu,po to patrauks i Maskva.

Nuomone

Rusijos nemėgstu,taciau autorius visiškai sapnuoja,iki nepadorumo paskendęs migloje.

nuomonei

autorius ne „sapnuoja”, o cituoja. Dar pažiūrėsime, kas teisus.

štaziui

stazele, tu jau apsispręsk galų gale, kokia tavo analinės išangės orientacija – ar į rusijos ambasados, ar norveginių fondų pusę.

To to nuomonei

Nereikia klausyti rusofobų,o realiai mąstyti,jei Rusija nedingo ir nebuvo suskaldyta į gubernijas kaip norejo JAV po 1990,tai dabar jokių šansų,kad ji kažkur pranyks ….tada kartu pranyks visas pasaulis.

>> 22:58

Cituoja? Apie prezidentą Putiną? Prieš 30 metų??? Tada arba tas cituojamasis didesnis ekstrasensas už babą Vangą, arba pats K.B. Milaičio lygio ,,politologas”.

Dzeikas

Buvo sis straipsnis, ar jo tezes publikuotos „Atgimime” 1989m.
Rusofilams tegaliu pasakyti, kad imperatorius su zeko manieromis pats savaime Rusijos agonijos zenklas.
Rusofobams pasakysiu, kad dziaugtis labai nereikia – sventa vieta tuscia nebuna – „blogiuko” vieta ilgai tuscia nebus. Ko gero jos imsis Kinija uzgrobusi didele dali Rusjos. Manote kunigaikstystes buv Rusjos teritorijoje taps vakaru demokratijomis?
Kokia „Kemskij volostj” (Peterburgo zemes ir aplink) gal ir taps, gal kokia Kubane prisplaks prie demokratines Ukrainos, o visos kitos pateks Kinijos itakon, Maskovija greciausiai pataps Kinijos sarginiu sunimi Europoje.
Vienzo po virsmo sukelto bangavimo kazkuriam laikui viskas nurims, o po to isiliepsnos su nauja jega. Vargu bau sios problemos palies dabar sias eilutes skaitancius, bet kad isnykus Rusijai blogiuku pasaulyje neliks tiketis nereiktu.

Dzeikas

PS. Beje , nereiktu keikti Amerikos kuri esa sugriove Sovietija. Branduolines iltys Sovietams JAV 1991-1998m galejo be ypatingu pastangu islupt, bet to specialiai nebuvo padaryta – paliktos tikintis tureti atsvara Kinijai.

Al.

Šalis kaip upė – nustojus teršti, ilgainiui apsivalo. Putinas ir jo kareivos irgi neamžini. O tautos negalim nurašyt. Jei mums (kol kas) nepavyko sukurti demokratinės valstybės, dar nereiškia, kad jiems irgi nepavyks. Susmulkėjus, gal demokratijos padaugėtų. Bet tada gali tapti grobiu kitiems šakalams. Ir kaip tai taikiai gali atsitikti ? Gal nedidelis pralaimėjimas būtų į naudą?

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top