Kaip virusas plintantis belgų vaizdo įrašas, kuriame paauglys verčiamas bučiuoti užpuolikų kojas, rodo daugiakultūriškumo nesėkmę, teigia kritikai

Belgijos policija patvirtino, kad žino apie šį nerimą keliantį incidentą, ir siekia nustatyti su juo susijusius asmenis.

Kaip virusas plintantis vaizdo įrašas, kuriame užpuolikų gauja žiauriai sumuša belgų paauglį ir priverčia jį bučiuoti užpuolikų kojas, išprovokavo griežtą įstatymų leidėjų, nepritariančių masinei imigracijai ir pasisakančių už tinkamesnę teisėtvarką, reakciją.

Ketvirtadienį socialinėje žiniasklaidoje išplitęs vaizdo įrašas turėjo parodyti, kaip grupė bendraamžių žemina ir kankina beginklį baltaodį paauglį. Aukai liepiama atsiklaupti prieš užpuolikus, kurie kiša kojas jam priešais burną ir šaukia: „Bučiuok! Bučiuok!“

Verčiamas nukentėjusysis pakluso ir pabučiavo kelių užpuolikų kojas, o paskui gulintis ant žemės buvo mušamas ir spardomas į galvą.

https://twitter.com/EvaVlaar/status/1692203306523742612

Nyderlandų laikraščio Brabants Dagblad duomenimis, incidentas įvyko Belgijos Zelzatės savivaldybės, esančios netoli Nyderlandų sienos, sporto salėje. Manoma, kad vaizdo medžiaga buvo nufilmuota praėjusį penktadienį, rugpjūčio 11 d.

„Tai liečia nepilnametę auką. Atrodo, kad įtariamieji taip pat yra bendraamžiai,“ – vietos žiniasklaidai sakė Pujenbroko policijos departamento atstovas spaudai.

„Šiuos vaizdus pamatėme praėjusią naktį,“ – sakė jis ketvirtadienį. „Manome, kad greitai nustatysime jaunuosius įtariamuosius.“

Šis vaizdo įrašas sukėlė stiprią vietos politikų ir platesnės Europos konservatyviosios bendruomenės reakciją.

„Mes į tai žiūrime labai rimtai. Tai, kas matoma toje vaizdo medžiagoje, kelia siaubą. Visomis savo kūno skaidulomis smerkiu tokį elgesį,“ – sakė Zelzatės meras, socialistų partijos Vooruit narys Brentas Meulemanas (Brent Meuleman).

„Vakar vakare su manimi susisiekė aukos tėvai ir pranešė apie šį incidentą. Policija visą dieną vykdė tyrimą. Tikiuosi, kad tie vaikinai bus nustatyti ir teisingumas tarnaus nukentėjusiam”, – pridūrė jis.

Kiti politikai ir komentatoriai aštriau vertino platesnes išpuolio aplinkybes, teigdami, kad tai liudija apie blogėjančią teisėtvarką ir kai kurių žmonių nesugebėjimą integruotis į Vakarų visuomenę po daugelį metų trukusios masinės imigracijos.

Belgijos nacionalistų partijos Vlaams Belang lyderis Tomas Van Griekenas (Tom Van Grieken) pavadino šias scenas „pasibjaurėtinomis“ ir klausė savo pasekėjų: „Ar tikrai tokioje visuomenėje norite gyventi? Laikas įstatymui ir tvarkai. Laikas Vlaams Belang!“

Gento uostamiesčio Vlaams Belang partijos sekretorius Jensas de Pauvas (Jens De Pauw) tvirtino, kad vaizdo įrašas įrodo, jog „kultūrinis praturtinimas“ sukelia „degeneraciją“, ir paragino socialistinę PvdA (leiboristų) partiją, kuri kartu su Vooruit valdo savivaldybę, pasmerkti išpuolį.

„Šis jaunas flamandas yra mušamas, žeminamas ir verčiamas bučiuoti imigrantų užpuolikų kojas… Kaip manote, kuo tai baigsis? Atsibuskite,“ – komentavo prancūzų teisininkas ir aktyvistas Pjeras Žantijė (Pierre Gentillet).

„Imigrantai iš Maroko žemina ir verčia belgų berniuką bučiuoti jiems kojas. Atrodo, kad „daugiakultūriškumas“ Europoje ne visai gerai rutuliojasi,“ – pridūrė pripažintas prancūzų rašytojas Emanuelis Rinkonas (Emmanuel Rincón), politinių konsultacijų bendrovės Regional Renaissance įkūrėjas.

Šiuo metu minėtas vaizdo įrašas socialinės žiniasklaidos platformoje X, anksčiau vadintoje Tviteriu, jau peržiūrėtas daugiau nei 260 000 kartų, ir net JAV milijardierius bei X socialinio tinklo savininkas Ilonas Maskas (Elon Musk) šią filmuotą medžiagą apibūdino kaip „problemišką“.

Šaltinis: Remix News

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top