Kairieji ragina uždrausti Vokietijos partiją AfD kaip tik tuo metu, kai auga jos populiarumas

Nors vokiečiai reikalauja demokratijos, politikai ragina uždrausti partiją AfD.

Socialdemokratų (SPD) ir Kairiųjų (Die Linke) partijų nariai ragina uždrausti konservatyvią partiją Alternatyva Vokietijai (AfD) kaip tik tada, kai jos palaikymas, apklausų duomenimis, auga, ir tai kelia baimę baimę, kad Vokietija, besididžiuojanti esanti demokratiška, stengsis visiškai uždrausti vieną iš didžiausių šalies partijų.

Dorotėja Marks (Dorothea Marx), priklausanti SPD, Tiuringijos žemės parlamento narė, yra viena iš politikų, raginančių uždrausti partiją AfD.

„Laikas atėjo,“ – sakė Marks DPA naujienų agentūrai. Visų pirma, kalbėjo ji, Tiuringijos asamblėja turi greitai imtis veiksmų.

Ji sakė, kad nors daugybė valstybinių Konstitucijos apsaugos tarnybos skyrių stebėjo partiją, valstybei buvo logiška imtis tolesnių priemonių ir neskirti jai finansavimo.

„Kitas logiškas žingsnis tada jau būtų uždraudimo procedūra“, pabrėžė SPD politikė. Pasak Marks, taip pat būtų įmanoma uždrausti atskiras žemių asociacijas. „AfD partijos neapykanta ir jaudulio kėlimas ilgiau negali būti prilyginamas demokratinei saviraiškos laisvei.“

Kaip Remix Nexs jau rašė, šiuo metu AfD patiria ypatingą stebėjimą ir sekimą, kurie veikia partijos veiklos galimybes. Galingoji Konstitucijos apsaugos tarnyba, vidaus žvalgybos agentūra laiko AfD „įtariama grėsme“ demokratijai, kas įgalina jos agentus be orderio skaityti jos narių elektroninius laiškus ir klausytis telefono pokalbių. Taip pat būtų, jei Federalinis JAV tyrimų biuras (FBI) paskelbtų Respublikonų partiją „įtariama grėsme“ konstitucijai ir turėtų įgaliojimus stebėti bet kurį partijos narį vien dėl to, kad jis priklauso šiai partijai.

AfD vadovybė jau seniai įspėjo, kad šalies kairiųjų – liberalų blokas gali imtis žingsnių šią partiją uždrausti visiškai. Turint mintyje augantį partijos populiarumą, kai jos palaikymas apklausose auga iki aukščiausio jos kada nors turėto rezultato, 16 %,daugelis šių konkuruojančių partijų norėtų matyti opozicinę partiją visai išstumtą iš demokratinės sistemos.

SPD atstovė Marks gavo palaikymą iš Tiuringijos Kairiųjų partijos politikės Katarinos Kionig Prois (Katharina König Preuss, žinomos savo ryšiais su Antifa.
„Uždraudimas gali padėti atimti iš AfD valstybinį finansavimą,“ – sakė parlamento narė. „Uždraudimas taip pat gali padėti greičiau nuginkluoti Afd narius. Mes žinome šioje Vokietijos žemėje apie 50 AFD veikėjų, ginkluotų šaunamaisiais ginklais“. Pasak jos, partija ne mažiau „kovoja prieš žmogaus orumą, demokratijos ir teisinės valstybės principus nei Nacionaldemokratų partija (NPD)“.

Vokietijos kairiojo sparno aplinkoje mintis uždrausti partiją vardan demokratijos išgelbėjimo yra plačiai paplitusi. Tačiau AfD įrodinėja, kad partijoje niekas niekada nepropagavo demokratijai prieštaraujančių principų. Iš tikrųjų esama požymių, kad partija nori juos sustiprinti įvesdama šveicariško stiliaus piliečių referendumus, leidžiančius piliečiams balsuoti konkrečiais klausimais, kas šiuo metu yra leidžiama tik kai kuriose žemėse, pavyzdžiui Berlyno.

Kadangi visa Vokietijos politinė vadovybė nusprendė įvesti sankcijas Rusijai dėl karo Ukrainoje, AfD darė spaudimą Vokietijai, kad vėl būtų atidarytas Nord Stream 2 dujotekis ir sutaisyti visi pažeidimai. Vokietijos pramonės sektorius yra labai priklausomas nuo pigios rusiškos energijos, ir auganti infliacija grasina politiniais neramumais. Galbūt dėl to politikai siekia statyti kliūtis šiai partijai prieš išaugant jos populiarumui, nes tikimasi, kad ekonominė krizė tik gilės.

Ar AfD gali būti uždrausta?

Kraštutinė kairė nėra vienintelė politinė jėga, siekianti uždrausti AfD. Centro – kairės Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) anksčiau taip pat ragino uždrausti šią partiją. Tačiau nors daugelis šių partijų svarsto, kaip pašalinti konkurentą, tėra vienintelė institucija, Federalinis Konstitucinis teismas, galinti iš tiesų partiją uždrausti.

Praeityje buvo uždraustos tik Socialistinė Reicho partija (1952 m.) ir Vokietijos Komunistų partija (KPD, 1956 m.). Atitinkamas procesas prieš ultranacionalistinę NPD žlugo po to, kai aukščiausiasis Vokietijos teismas per pirmąjį bandymą negalėjo išsiaiškinti, kiek didelė buvo informatorių iš Konstitucijos apsaugos tarnybos įtaka. Antruoju bandymu Karlsruhės institucija nusprendė, kad nors NPD norėjo panaikinti laisvos demokratinės valstybės tvarką, ji galiausiai buvo pernelyg nereikšminga.

AfD niekada nepropagavo ultranacionalistinės NPD politikos, bet turint mintyje jos dabartinę sėkmę, ši partija, žinoma, nėra nereikšminga.

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top