Kairiųjų tyla apie islamą

lrt.lt

Kruvinas musulmono išpuolis Orlando naktiniame gėjų klube – bene daugiausia gyvybių nusinešęs susišaudymas JAV istorijoje – turėtų pagaliau pažadinti progresyvistus, iki šiol nenorinčius pripažinti radikaliojo islamo pažiūrų ribotumo. Išpuolio taikinys nebuvo atsitiktinis. Tai nebuvo ir neurotiškos homofobijos apraiška, įsitikinęs Stanfordo universiteto Huverio instituto tyrėjas, karo istorijos ekspertas Bruce`as Thorntonas.

Homoseksualumo netoleravimas – neatsiejama tradicinės islamiškosios šariato teisės dalis, kaip ir nusidėjėlių baudimas mirtimi. Dar ir šiais laikais tokiose musulmoniškose šalyse, kaip Iranas, Sirija ir Saudo Arabija, homoseksualams vis dar gresia mirties bausmė. Tačiau į šį iškreiptą įvairovės netoleravimą kairieji žiūri taip pat atlaidžiai, kaip ir, pavyzdžiui, į islamiškąją mizoginiją, mėgindami rasti racionalių paaiškinimų tokiam savo abejingumui pagrįsti.

Karlo Marxo įkvėptieji

B. Thorntono įsitikinimu, toks progresyvistų pataikavimas islamui iš esmės neatitinka marksizmo įkvėptos politinės kairės ideologijos. Marksizmas – mokslo ir proto produktas. Tribalizmas ir religija su savo istorinės raidos samprata jau seniai atgyvenę ir jiems lemta išnykti, o pramoninis kapitalizmas – neišvengiamas etapas sunkiame kelyje į komunistinę utopiją. Pats Karlas Marxas yra aiškiai išreiškęs panieką šioms kultūrinėms tradicijoms, vis dar įsikibusioms senų papročių ir tiesų. Komentuodamas 1846-ųjų Amerikos karą su Meksika, K. Marxas sakė, kad Jungtinės Valstijos pasiglemžė Kaliforniją „iš tingių meksikiečių, kurie nežinojo, ką su ja veikti“. Tie niekingi žmonės, neatliekantys jiems skirtų vaidmenų komunistiškame librete, neverti nieko, išskyrus panieką.

Kaip pastebi B. Thorntonas, XX a. Vakarų proletariatas visgi nepaisė K. Marxo išdėstytų istorijos dėsnių ir neįžiebė komunistinės revoliucijos. Jie pasirinko kitą kelią – pasinaudojo galimybe susikrauti turtus iš laisvąja rinka pagrįsto kapitalizmo ir įsiliejo į taip nekenčiamos buržuazijos gretas.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top