Kanadoje boksininkė atsisakė kovoti su translyte

Kanadoje vykusiame 2023 m. „Provincial Golden Glove Championship“ bokso turnyre Katia Bissonnette atsisakė žengti į ringą, nes likus vos valandai iki kovos sužinojo, kad jos varžovė – Mya Walmsley – yra translytė.

„Aš manau, kad sporte turi būti dvi aiškios kategorijos: vienoje kaunasi biologinės moterys, kitoje – biologiniai vyrai. Nemanau, kad yra teisinga, kai vyras, priėmęs asmeninį sprendimą, ir pakeitęs lytį, nori kautis su biologinėmis moterimis, kurios dėl to gali susidurti su didesne sužeidimų bei traumų rizika“, – sakė K. Bissonnette.

Moters teigimu, Jutos universiteto tyrėjai nustatė, kad vyrai smūgiuoja 163 proc. stipriau nei moterys. Tiesa, dėl atitinkamų hormonų blokavimo tas skirtumas gali kiek sumažėti, kai kalbama apie translyčius. K. Bissonnette sulaukė kritikos už tai, kad paviešino M. Walmsley, kaip translytės, tapatybę. Kanados bokso federacija laikosi nuomonės, kad tokie veiksmai skatina diskriminaciją ir jei lyties keitimo procedūra buvo pradėta prieš brendimą, tuomet translyčio tapatybė turėtų likti paslaptyje.

K. Bissonnette kritikavo ir pati M. Walmsley. Ji pareiškė, kad varžovė galėjo asmeniškai su ja pasikalbėti, o ne viešai pareikšti, kad nenorėjo kautis su translyte. „Dėl tokio elgesio didėja diskriminacijos, atskirties ir neapykantos išpuolių prieš mus rizika“, – sakė M. Walmsley, kuriai buvo įskaityta pergalė be kovos.

Į kilusį skandalą sureagavo ir žymus bokso vadybininkas Lou DiBella. „Tai visiška beprotybė. Biologiniai vyrai niekada neturėtų gauti leidimo koviniame sporte kautis prieš moteris. Šitos beprotybės užtenka ir kitose sporto šakose, o koviniame sporte pasekmės gali būti mirtinos“, – rėžė L. DiBella.

5 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dronas

Translytis, o ne tranlytė, o dar tiksliau belytis invalidas, su sužalotais išoriniais biologine lytį nusakančiais požymiais, tačiau genetiškas vis tiek VYRAS.

Paulius

mokslas seniai įrodė, kad „genetiškas vyras“ – tai tik išguitinas pasenęs stereotipas, 🙂

ne

mokslas, o „mokslas”

Dronas

MOXLAS

blue yellow zov marinie

…maxackala kakaomakao…

blue yellow zov marinie

…be reikalo atsisake…galejo uzvezt i kiausus ir fsio…

biuskei

nupjauti, kur užveši?

Dzeikas

Tokie atsisakymai turetu tapti masiniu reiskiniu.
Mums gi eiliniams zmonems butu pasiekimas nepadauoti rankos pasisveikinimui atviriems pederastams.
Nebutina tai daryt demonstratyviai, bet jeigu esi varomas i kampa klausimu kodel nespaudi rankos, tai turi atsakyt, kad atviriems homosexualistams rankos nespaudi.

aišku, kad

Tai smurto prieš moteris apraiška, kai atsisakius su translyčiu maskulinumu kovoti ringe dėl grėsmės sveikatai, o gal ir gyvybei, moteriai užskaitomas pralaimėjimas. Kanados sporte kažkas labai papuvę, sakyčiau

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top