Kanadoje siūlomas įstatymas, pagal kurį krikščionys gali būti įkalinti už Biblijos citavimą

Jei Kvebeko bloko įstatymo projektas C-367 bus priimtas, juo bus panaikintos Baudžiamojo kodekso „neapykantos kalbos“ skyriuje numatytos religinės išimtys, todėl krikščionys galės būti suimti už Šventojo Rašto citavimą ar viešai išsakytą prieštaravimą nuodėmei.

Ar krikščionys turėtų būti areštuojami už viešą Biblijos citavimą? Ar pastoriai turėtų būti kaltinami „neapykantos nusikaltimu“, kai pamokslauja prieš tam tikras nuodėmes? Ar bažnyčios turėtų būti uždarytos, jei valdžia nepritaria jų įsitikinimams?

Galite manyti, kad tai juokingi klausimai. Juk tai Kanada – „tikroji šiaurė, stipri ir laisva“! Mūsų nacionalinis šūkis yra „a mari usque ad mare“, cituojamas iš Ps. 72:8, kur sakoma, kad Kristus viešpataus „nuo jūros iki jūros“. Tai ne komunistinė Kinija!

Tačiau pristatant įstatymo projektą C-367, visi šie klausimai yra svarstomi. Šį įstatymo projektą vadinu „Krikščionių uždarymo į spintą įstatymu“, nes būtent tai juo ir siekiama padaryti – uždaryti krikščionis į spintą. Gresiant kalėjimui, jis nutildys tikinčiuosius, kurie priešinasi mūsų šalį užvaldžiusiai nubudusiųjų ideologijai.

Šis represyvus, kristofobiškas Kvebeko bloko lyderio Yvo Fransua Blanšė (Yves-François Blanchet) pasiūlymas šiuo metu svarstomas Parlamente ir netrukus dėl jo gali būti balsuojama. Jei Trudeau liberalai pritars šiam įstatymo projektui, jis neabejotinai bus priimtas ir suduos mirtiną smūgį religijos ir žodžio laisvei šioje dominijoje.

Turime pasisakyti, kol dar galime, ir paraginti savo Parlamento narius atmesti įstatymo projektą C-367. Tai galite padaryti jau dabar, pasinaudoję mūsų įspėjimo el. paštu puslapiu.

Krikščionys žino, kad Biblija yra galinga knyga. Kaip kažkas kartą pasakė: „Kai atsiverti Bibliją, Dievas atveria savo burną“. Tai knyga, kupina vilties, išminties, ramybės ir Dievo išgelbėjimo žinios. Tačiau Biblija taip pat yra perspėjimo ir pataisymo knyga tiems, kurie klaidžioja klystkeliais. Tai knyga, kurioje mums sakoma: „Sakykite jiems: „Sakykite jiems: „Man kaip gyvajam, – sako Viešpats Dievas, – nėra maloni nedorėlio mirtis, bet būtų malonu kad nedorėlis nusigręžtų nuo savo kelio ir liktų gyvas. Atsiverskite, išsukite iš savojo blogio kelio!“ (Ezekielis 33:11).

Kai kuriems Kanados gyventojams ši Biblijos žinia žeidžia jų gyvenimo būdą ir puikybę. Jie nenori jos girdėti, jų sąžinė negali jos toleruoti, todėl jie stengiasi nutildyti tuos, kurie ją skelbia.

Pavyzdžiui, LGBT aktyvistai jau daug metų persekioja vieną drąsų krikščionį Bilą Vatkotą (Bill Whatcott), kurį kaltina „neapykantos nusikaltimais“ prieš homoseksualus. Kai 2016 m. Toronto „puikybės parade“ jis dalijo lankstinukus, kuriuose įspėjo apie medicininius ir dvasinius LGBT praktikos pavojus, šie LGBT aktyvistai buvo įsiutę. Jie reikalavo jį suimti 2018 m., valdant tuometinei Ontarijo premjerei ir atvirai lesbietei Ketlinai Vain (Kathleen Wynne).

Po dvejų metų B. Vatkotas stojo prieš teismą ir 2021 m. gruodį buvo pripažintas nekaltu. Tačiau Dago Fordo (Douo Ford) vyriausybė apskundė išteisinamąjį nuosprendį ir toliau persekioja B. Vatkotą už tai, kad jis dalijasi tuo, kas Biblijoje rašoma apie seksualinę nuodėmę.

Nemažai Kanados pastorių taip pat buvo apkaltinti „neapykantos nusikaltimais“, nes jie viešai liudijo prieš seksualinį amoralumą ir vaikų seksualizavimą. Pastorius Derekas Raimeris (Derek Reimer) ir pastorius Deividas Linas (David Lynn) yra tik du pavyzdžiai, kurie abu buvo išteisinti dėl kaltinimų „neapykanta“.

Iki šiol kaltinimus krikščionims „neapykantos nusikaltimais“  buvo labai sunku įrodyti dėl svarbios Kanados Baudžiamajame kodekse numatytos apsaugos. 319 straipsnyje yra „religinė išimtis“, kurioje teigiama: „Nė vienas asmuo negali būti nuteistas už [neapykantos] nusikaltimą…, jeigu jis sąžiningai išreiškė ar bandė argumentais pagrįsti nuomonę religiniu klausimu arba nuomonę, paremtą tikėjimu religiniu tekstu.“

Kitaip tariant, jei sakote tai, kas Biblijoje rašoma apie lytiškumą, lytį, santuoką, šeimą ar kitus dalykus, nesvarbu, kaip nepopuliariai, įžeidžiančiai ar „neapykantos kupinai“ tai skamba kitiems, pagal Kanados įstatymus turite teisę laisvai reikšti savo nuomonę. Kanadoje krikščionys turi teisę cituoti Bibliją.

Tačiau jei C-367 įstatymo projektas bus priimtas, ši apsauga iš Baudžiamojo kodekso bus panaikinta. Tuomet galime tikėtis kaltinimų pastoriams, bažnyčioms, krikščioniškoms organizacijoms ir paprastiems tikintiesiems, kurie išdrįs viešojoje erdvėje su meile kalbėti tiesą. Tai, savo ruožtu, sukels atšalimo efektą, kuris mažins kiekvieno žmogaus žodžio laisvę.

Mums daugiau nebus leista viešai dalytis Dievo planu žmogaus seksualumo ir santuokos klausimu. Nebegalėsime Dievo vardu pasisakyti prieš vaikams skirtus persirenginėjimo kita lytimi šou, vaikų perrenginėjimą kita lytimi ar vaikų „lyties pasikeitimus“. Visa tai gali būti neteisingai suprasta kaip „neapykantos kalba“ prieš LGBT bendruomenę. Netgi mūsų už gyvybę pasisakanti žinutė gali būti paversta „neapykantos nusikaltimu“ prieš moteris.

Krikščionys galės būti apkaltinami už teiginį, kad Jėzus yra „kelias, tiesa ir gyvenimas“ (Jn 14: 6), nes tai diskriminuoja kitas religijas. Iš tiesų, kritikuoti kitų religijų mokymą ir praktiką gali būti prilyginama „neapykantos nusikaltimui“! Ar pastoriai, kurie atsisakys paklusti, iš savo sakyklų bus išvežami į kalėjimą?

Tariama įstatymo projekto C-367 priežastis – pastaruoju metu Kanadoje padažnėjusios antisemitinės demonstracijos. Kai kurie politikai teigia, kad ekstremistams leidžiama raginti sunaikinti žydus, nes mūsų Baudžiamasis kodeksas saugo religinius pasisakymus, todėl religiniai pasisakymai turi būti nutildyti. Tačiau iš tikrųjų tai tik pretekstas oportunistiniam išpuoliui prieš krikščionių (o taip pat ir kitų tikėjimų) religinę laisvę.

Tačiau ar atsakymas į antisemitinę retoriką Kanadoje yra kiekvieno žmogaus religinės laisvės panaikinimas? Jei vyriausybė tikrai mano, kad kas nors propaguoja ar skatina žydų naikinimą, ar ji neturėtų versti laikytis galiojančių įstatymų, kurie jau dabar tokį elgesį vertina kaip neteisėtą? Pagal Baudžiamojo kodekso 318 straipsnį genocido propagavimas jau dabar yra neteisėtas! Akivaizdu, kad šis pasiūlymas tėra ciniškas antireliginio Kvebeko bloko lyderio išpuolis prieš tikinčius žmones.

Tiesą sakant, jei įstatymas C-367 būtų priimtas, galiu beveik garantuoti, kad antisemitinės demonstracijos ir toliau būtų leidžiamos kaip „politiniai“ protestai, o Baudžiamojo kodekso pakeitimai būtų naudojami krikščionių pastorių ir pasauliečių baudžiamajam persekiojimui už Biblija besiremiančių tiesų apie seksualinę moralę skelbimą. Laikui bėgant nebebūtų išimčių ir žydų rabinams bei musulmonų imamams, kurie taip pat patektų po valstybės kūju.

Ne, įstatymo projektas C-367 kelia pavojingą grėsmę kiekvieno piliečio saviraiškos ir religijos laisvei. Jis tik pasitarnaus pro-LGBT aktyvistų ir kristofobiškų politikų, norinčių primesti mūsų šaliai savo nubudusiųjų ideologiją ir nutildyti bet kokį pasipriešinimą, nedoriems tikslams.

Įstatymo projektas C-367 turi būti sustabdytas, ir mums reikia jūsų pagalbos, kad jį sustabdytume! Skirkite akimirką ir šiandien išsiųskite įspėjamąjį elektroninį laišką savo parlamento nariui bei paprašykite jo ar jos ginti mūsų teisę dalytis savo krikščioniškomis vertybėmis ir įsitikinimais viešojoje erdvėje.

Jei norime, kad Kanada išliktų laisva – ir mums patiems, ir mūsų vaikams – turime kalbėti dabar.

Šaltinis: lifesitenews.com

4.5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
66 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
66
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top