Kanados valdžia uždraudė kapelionams žuvusių karių atminimo pamaldose minėti Dievą

laikmetis.lt

2023 m. Atminimo dienos proga Kanados valdžia, vadovaujama liberalo Justino Trudeau (Džastino Triudo), išleido nurodymus kariškiams ir kapelionams, kad žuvusių karių atminimo pamaldose jie neturėtų naudoti krikščioniškų maldų ar bet kokių nuorodų į Dievą.

Taip esą siekiama laikytis trijų pasaulietinių principų: įvairovės, įtraukties ir lygybės.

Portalas LifeSiteNews pažymi, kad šių paminėjimų šūkiu tapusi frazė „kad neužmirštume” (Lest we forget) nėra susijusi su kare žuvusiais kariais, rašo catholicnews.org.ua.

Frazė „kad nepamirštume” paimta iš krikščioniškos Rudyardo Kiplingo poemos, parašytos 1897 m. karalienės Viktorijos deimantinio jubiliejaus proga, t. y. gerokai prieš Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus. Poemoje žodžiai „kad nepamirštume” pakartojami aštuonis kartus. Taip autorius norėjo pabrėžti pavojų pamiršti tai, kas svarbiausia – Dievą.

Kiplingo eilėraštis – tai įspėjimas anglams nepamiršti „Viešpaties, Galybių Dievo” ir Jo „senovinės aukos” už „nuolankius ir tyros širdies žmones”. Nes be Dievo nėra tikros pergalės.

Šis eilėraštis, pavadintas Recessional (Palikimo himnas), po Pirmojo pasaulinio karo tapo Tautų Sandraugos Atminimo dienos programos dalimi. „Kad nepamirštume” tapo fraze, skirta kare nukentėjusiems ar žuvusiems kareiviams atminti. Ši frazė taip pat vartojama epitafijose.

ŠaltinisIN VICTORY

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Giujus Verhofštadtas (Gajus Verhofstadtas)

„vadovaujama liberalo Justino Trudeau (Džastino Triudo)“

Žiūrėkit, vaikai, pasirinkit arba anglišką, arba prancūzišką versiją. Arba Džastinas Trūdou, arba Žiustenas Triudo.

Al.

Matyt, jie vadovaujasi Švento rašto patarimu neminėti Dievo vardo be reikalo.

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top