Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai aštuonioliktoji (gegužės 21) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Nespėjo nusėsti dulkės po vakarykščio ukrainiečių smūgio Luhansk, kai vakar vakare Ukrainos pajėgos vėl raketomis smogė 60 km į pietryčius nuo šio miesto. Į orą pakilo rusų karinis objektas Dovzhansk/Sverdlovsk (apie 130 km nuo kontaktinės linijos). Taigi, galima teigti, kad per gegužės mėnesį Ukrainos pajėgos intensyviai atakuoja Luhansk ir Doneck kryptims kritiškai svarbias logistines linijas kvadrate Rovenky – Dovzhansk/Sverdlovsk – Krasnodon – Luhansk (žr. vizualą). Kaip žinoma, agresorius aprūpindamas savo pajėgas kontaktinėje linijoje pirmiausia remiasi geležinkeliais. Labai tikėtina, kad tokius smūgius įgalino JAV, JK ir Prancūzijos karinė parama (ATACMS, Storm Shadow, SCALP).

Rusai ir toliau su Shahed dronais atakuoja Ukrainos civilinę ir karinę infrastruktūrą. Tikėtina todėl, kad ankstesni smūgiai Odesa, Mykolaiv, Kherson iš Krasnodar srities nebuvo sėkmingi. Agresorius rizikuoja, smūgiavo ir iš arčiau esančio Krymo. Iš 29 dronų numušti 28, tačiau Odesa sprogimai buvo. Taip pat atakuotas ir Kharkiv miestas. Čia šalia dronų rusai intensyviai naudoja aviaciją ir mėto KAB‘us.

Kharkiv kryptis.

Lyptsi. Sektoriuje ukrainiečiai išlaiko pozicijas, nors okupantai ir bando stumtis tolyn į pietus link miesto pakraščio. Agresorius pripažįsta, kad mieste ir jo apylinkėse Ukrainos gynėjai jaučiasi gana tvirtai – be vargo manevruoja vienetais ir telkia logistiką.

Vovchansk. Vis daugiau yra patvirtinimų, kad rusai užiminėja no mans land šiaurinėje miesto dalyje, t.y. į šiaurę nuo Vovcha upės. Antroje dienos pusėje prasidėjo intensyvūs susidūrimai miesto centre, galimai rusai bando kirsti upę Vovcha. Taip pat agresorius išplėtė savo pozicijas vakariniame flange, t. y. vakariniame Donets upės krante prie Buhruvatka. Rusai iš esmės perėmė kalvas Buhruvatka – Starytsya bei siekia perimti čia einančio kelio kontrolę. Šis kelias labiau reikalingas rusams nei ukrainiečiams, nes veda iš rusijos per Donets upę link Vovchansk, t.y. jį perėmęs agresorius galėtų lengviau užtikrinti savo pajėgų logistiką. Ji okupantams šiame operacijos etape yra labai komplikuota, kadangi kontaktinės linijos ruožas sąlyginai siauras, o ukrainiečiai vis geba rasti kaip atakuoti agresoriaus logistiką. Tai įrodo šiandieninis sėkmingas ukrainiečių smūgis dronais agresoriaus pajėgų logistiniame taške Voznesenovka (kelių susikirtimas už 13 km nuo kontaktinės linijos).

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Kaip ir spėjome, rusai bando perimti Zherebec upės atkarpos kontrolę Berestove – Stelmahivka ruože. Šį kartą agresorius suintensyvino veiksmus piečiau bei sugebėjo nežymiai pasistūmėti.

Lyman. Be pakitimų.

Syversk. Kaip ir galima buvo tikėtis rusų informacija apie Bilohorivka užėmimą nepasitvirtino. Gyvenvietė beveik visiškai sulyginta su žeme, mūšiai iš esmės vyksta dėl aukštumos esančios karjere. Tęsiasi mūšiai ir Rozdolivka ruože.

Donecko kryptis.

Chasiv Yar. Agresorius bando pajudėti rytiniame miesto pakraštyje. Čia ukrainiečiai išlaiko pozicijas. Tiesa, rusai užėmė no mans land Ivanivske vakaruose, tačiau tai niekaip nepadeda agresoriui spręsti jo flangų problemos. Tiesa, aktyvėja okupantų atakos Klishiivka – Kurdiumivka ruože.

Pokrovsk – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Sunkios kautynės vyksta šiaurėje (Novoaleksandrivka – Kalynove – Oleksandropil) bei vakaruose (Novopokrovsk – Umanske). Šį kartą Ukrainos gynėjams pavyko išlaikyti pozicijas.

Centras. Kovinė rutina Netailove – Nevelske ruože, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

Pietinis flangas. Mūšiai tęsiasi prie Paraskoviivka, rimtas snukiadaužis fiksuojamas rytiniame jos pakraštyje. Kituose ruožuose taip pat tęsiasi mūšiai.

Zaporizhia kryptis.

Sunkios kautynės vyksta Robotyne pleište, ukrainiečiai neleidžia rusams toliau vystyti jų pastarosiomis dienomis pasiektos taktinės sėkmės.

Pietų kryptis.

Be pakitimų. Agresorius soc. tinkluose vėl dejuoja dėl neišspręstos ukrainiečių artilerijos, dronų ir EW viršenybės.

4 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top