Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai dešimtoji (gegužės 13) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Iš esmės neabejotina, kad vakrykštis smūgis į Belhorod gyvenamąjį namą yra pačių rusų darbas. Pataikyta iš šiaurės rytinės pusės, iš kur galėjo atskrieti tik rusų raketa arba bomba. Tai teigia ne tik ukrainiečiai ar neutralūs ekspertai, bet netyčia pripažįsta ir patys rusai. Jų „gynybos“ ministerijai artimas kanalas „Borba s feikami“ („Kova su fake’ais“, ironiškas pavadinimas šiems melagiams) iš pradžių geolokavo smūgį tokiu būdu, kad patvirtino pačių rusų smūgio versiją. Nors vėliau postą jie pakeitė, tačiau esmės tai nekeičia.

„gynybos ministro posto netekus s. shoigu, rusijos karo propagandistų tarpe viltingai laukiama, kada gi posto neteks ir gen. v. gerasimov. Tačiau kremlius dar šią kortą palaikys, kai reikės vėl nuleisti garą pajėgose ir visuomenėje. Bei parodyti, jog artėja „permainos“.

Žiūrim ką turim fronte.

Kharkiv kryptis.

Agresorius tęsia operaciją ir nepaisant ukrainiečių pranešimų, jog situaciją pavyko stabilizuoti, pasistūmėjo dar į priekį. Šiame etape rusų pagrindinės pastangos nukreiptos į Lyptsi (2021 m. gyveno apie 4500 gyventojų) ir Vovchansk (2022 m. apie 17000 gyventojų) miestų užėmimą. Abejose kryptyse okupantų užduotį lengvina tai, kad pirmomis dienomis jie užėmė aukštumas pasienyje ir dabar jomis juda į priekį. Pagrindinė ukrainiečių gynybos linija yra už 15 km nuo sienos. Kodėl ne ant sienos? O todėl kad nuolat apšaudant rusų artilerijai ir aviacijai ją įrenginėti būtų gana nepatogu.

Grįžkime prie situacijos mūšio lauke. Iki Lyptsi rusams liko apie 8 km, tuo tarpu kas liečia Vovchansk, tai mūšiai jau vyksta miesto prieigose. Miestas sąlyginai arti sienos (6 km), tad šį žemumoje esantį miestą rusams pasiekti yra lengviau nei Lyptsi. Galima spėti, kad agresorius siekia susikurti placdarmą ruože Lyptsi – Vovchansk, flangus pridengdamas upėmis Kharkiv, Donets, Pilna ir Vovcha. Neatmestina, kad sėkmės atveju rusai pradės puolimo veiksmus vakariau, t. y. ruože Kazacha Lopan – Lyptsi ir taip sieks perimti dalies kelio Belhorod – Kharkiv kontrolę.

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Agresorius toliau aktyvus visoje kontaktinėje linijoje, tačiau Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas. Fiksuojamas rusų aviacijos pasirodymas, KAB‘ai krenta ant Ukrainos gynėjų pozicijų.

Lyman. Ukrainos pajėgos atrėmė agresoriaus atakas visoje kontaktinėje linijoje. Panašu, amerikiečių karinė pagalba pasiekė kontaktinę liniją. Čia ukrainiečiai su 155 mm artilerija (fugasiniais ir kasetiniais šaudmenimis) talžo agresoriaus koloną prie Torske. Nepadėjo nei „stogeliai“, nei EW. Darbą užbaigė dronai: https://t.me/ombr_63/658.

Syversk. Sunkūs mūšiai kontaktinėje linijoje, be pakitimų.

Donecko kryptis.

Ukrainos pajėgos smogė rusų kariniam objektui Krasnodon (apie 130 km iki kontaktinės linijos). Šalia yra geležinkelis, vedantis į Debaltseve. Tik priminsime, kad prieš keletą dienų ukrainiečiai sėkmingai smūgiavo kariniams taikiniams Rovenky, t. y. kitame geležinkelio kelyje į Debaltseve esančiam miesteliui. Pastarasis kelias yra gerokai svarbesnis, kadangi turi jungtį su geležinkeliu rusijos teritorijoje. Per Krasnodon einantis geležinkelis su rusijos teritorija susisieja tik automobiliniu keliu. Taigi, ukrainiečiai atakuoja abi esmines logistines okupantų arterijas, vedančias į Doneck kryptį.

Chasiv Yar. Agresorius išlaiko vakar/užvakar užimtas pozicijas kelyje Ivanivske – Chasiv Yar, tęsiasi sunkūs mūšiai ne tik čia, bet ir kituose sektoriaus ruožuose.

Pokrovsk – Vuhledar. Ukrainiečių 47-osios brigados kariai ne tik puikiai darbuojasi su Bradley, bet ir numušė rusų atakos sraigtasparnį Ka52. Kartu su per pastarąsias savaites numuštais bent pora Su25, galima konstatuoti, kad Doneck kryptyje oro gynyba kontaktinėje linijoje taisosi. Tikėtina, tai JAV ir kitų Vakarų valstybių paramos išdava.

Šiaurinis flangas. Rusams nepavyksta pasistūmėti į šiaurę link Kalynove. Tačiau okupantams pavyko kažkiek pajudėti į vakarus, taip jie dar labiau priartėjo prie Novopakrovske.

Centras. Rusams dar šiek tiek pavyko pagerinti savo padėtį Netailove, sunkūs mūšiai vyksta prie Nevelske. Čia rusai ukrainiečių pozicijas turi galimybes atakuoti iš trijų pusių.

Pietinis flangas. Padėtis Krasnohorivka nesitaiso, rusai toliau spaudžia Ukrainos gynėjų pozicijas iš pietų ir rytų.

Zaporizhia kryptis.

Rusai bando vėl atakuoti Staromayorske – Urozhaine ruože, tačiau jiems ukrainiečiai neleidžia pasistūmėti palei upę Mokry Yali į šiaurę. Robotyne pleište rusams pavyko pasigerinti savo situaciją prie Verbove. Tęsiasi sunkūs mūšiai, Ukrainos vienetai kontratakuoja.

Pietų kryptis.

Agresorius per šiandien Kryme kelis kartus skelbė oro pavojų, nes į orą buvo pakelti ukrainiečių Storm Shadow nešėjai.

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top