Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai devynioliktoji (gegužės 22) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Rusai ir vėl atakavo Ukrainos karinę ir civilinę infrastruktūrą ne tik iš Kursk, bet ir iš Krymo. Kaip ir vakar minėjome, artumas iki Odesa okupantams leidžia tikėtis, kad ne visi dronai, skriejantys į šį miestą, bus numušti. Šį kartą viltys nepasiteisino – visi 24 „mopedai“ buvo numušti.

Tuo tarpu ukrainiečiai toliau vysto dronų pajėgumą. SBU ant jūrinių dronų Sea Baby sumontavo MLRS Grad raketas ir šią sistemą išbandė atakuodami agresoriaus pozicijas Kinburno nerijoje. Žinoma, didelio tikslumo tikėtis neverta, bet nedideliu atstumu priartėjus prie uostų, galima pagauti ir riebių „žuvų“. Anksčiau fiksuota, kaip Ukrainos gynėjai ant jūrinių dronų montuoja oro gynybos raketas, o dabar ir MLRS.

Kharkiv kryptis.

Lyptsi. Nors rusų 18-osios divizijos vienetai ir jiems priskirti vienetai bando pasistūmėti link pačios Lyptsi gyvenvietės, ukrainiečiai išlaiko pozicijas.

Vovchansk. Mūšiai flanguose tęsiasi. Vakariniame rusams nepavyko pasistūmėti, tačiau jie suintensyvino veiksmus rytiniame flange ir pabandė apeiti miestą forsuodami upę Vovcha. Ukrainos vienetai išlaikė pozicijas. Tęsiasi sunkūs mūšiai miesto centre. Ukrainos analitikas K. Mashovetc praneša, kad agresorius iš rezervo į mūšį įvedė du pulkus, kautynės tęsiasi.

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Dar sunku teigti ar ukrainiečiams pavyko stabilizuoti situaciją Berestove – Stelmahivka ruože, tačiau per pastarąją parą rusams pasistūmėti nei čia, nei kituose ruožuose, nepavyko.

Lyman. Ukrainos pajėgos apdaužė Torske ruože bandžiusius į priekį pasistūmėti rusus.

Syversk. Okupantai su pasididžiavimu publikuoja, kaip jų termobarinės sistemos (TOS) smūgiuoja Bilohorivka, taip patys paneigdami užvakar savo paskleistą informaciją (tiksliau, dezinformaciją), kad jie neva užėmė Bilohorivką.

Donecko kryptis.

Chasiv Yar. Agresorius toliau aktyvina operacijas šiame sektoriuje. Jam pavyko užimti keletą namų rytiniame miesto pakraštyje bei išplėsti no mans land Klishiivka. Kaip esame minėję, tai rusai daro „vietinėmis“ pajėgomis, t.y. tais pačiais desantininkų, 3-ojo korpuso, 150-osios divizijos ir kitas vienetais, kurie jau ilgus mėnesius bando pralaužti ukrainiečių gynybą. Jokių papildomų rezervo vienetų nefiksuota.

Pokrovsk – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Ukrainos pajėgos atmušė rusų bandymus pajudėti šiaurėje (Novoaleksandrivka – Kalynove – Oleksandropil), agresorius padėtį bando pakeisti mėtydamas KAB‘us. Vakaruose (Sokil – Novopokrovske – Umanske) okupantams pavyko išplėsti no mans land, mūšiai tęsiasi.

Centras. Agresorius išplėtė savo pozicijas Netailove pietiniame pakraštyje. Rusai nuo aukštumos gali bandyti stumtis į vakarus link Karlivka, tačiau tokiam puolimui „koridorius“ gali būti per siauras, nes atsirastų grėsmė rusų flangams ir logistikai. Tad tikėtina, kad agresorius bandys judėti į pietus ir platesniu lanku apeiti Nevelske bei sieks išmušti Ukrainos gynėjus iš dominuojančių aukštumų šiaurėje.

Pietinis flangas. Tęsiasi mūšiai Paraskoviivka rytiniame pakraštyje. Taip pat, rusai bando pulti ir Heorhiivka, Krasnohorivka bei kituose ruožuose.

Zaporizhia ir Pietų kryptys.

Be esminių pakitimų.

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top