Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai dvidešimt ketvirtoji (gegužės 27) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Ukrainos karinė žvalgyba (GUR) surengė smūgį agresoriaus gynybos gilumoje rekordinius atstumu. Dronai pasiekė taikinius už 1800 km prie Orsk. Ir atakuota ne šiaip kokia degalų gamykla, o strateginės reikšmės karinis objektas – radaras Voronezh-M, skanuojantis taikinius 6000 km atstumu. Tarp jų – orlaiviai, sparnuotosios ir balistinės raketos. Beje, reikėtų priminti, kad prieš 4 dienas ukrainiečiai atakavo panašaus tipo radarą Voronezh-DM Kransodar srityje. Viešų šaltinių duomenimis viso rusai turi 7 tokius radarus. Dra tris planuoja statyti, vienas kurių turėjo atsirasti Kryme. Tikėtina neatsiras Žvelgiant į palydovines vakarykščio smūgio nuotraukas neatrodo, kad pažeidimai kritiniai https://t.me/censor_net/51009?single, tačiau akivaizdu – ukrainiečiai siekia rusams išmušti tokias „akis“ ir pasirengti efektyvesniam ATACMS, Storm Shadow ir F16 naudojimui

Kharkiv kryptis. Agresorius toliau bando stumtis priekin tiek Lyptsy, tiek Vovchansk sektoriuose. Tačiau nepaisant jų propagandinių pranešimų apie beveik kasdieninį pasistūmėjimą po kelis šimtus metrus, kontaktinė linija iš esmės lieka nepakitusi. Rusai po užvakar įvykdyto teroristinio akto Kharkiv tęsia miesto apšaudymus, aktyviai veikia jų aviacija.

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Rusai šiek tiek pasistūmėjo į pietus nuo Berestove, tęsiasi mūšiai visoje kontaktinėje linijoje.

Lyman. Lokalūs susidūrimai šiauriniame flange (Makiivka) ir prie Terny. Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

Syversk. Tęsiasi mūšiai prie Bilohorivka, ukrainiečiai išlaikė pozicijas.

Donecko kryptis.

Chasiv Yar:

Rusams pavyko pasistūmėti pietrytinėse miesto prieigose. Neatmestina, agresorius bandys iš pietų apeiti visą rytinį miesto pakraštį iki kanalo ir taip atkirsti čia veikiančius Ukrainos gynėjus.

Pietiniame flange tęsiasi sunkios kautynės Klishiivka. Nors rusai prieš keletą dienų skelbė, jog „išvadavo“ kaimelį, tačiau dabar pripažįsta, jog yra užėmę ne daugiau nei pusę jo griuvėsių. Ukrainiečiai ir toliau kontroliuoja vakariau esančias aukštumas.

Pokrovsk – Vuhledar. Nepaisant to, kad visose informacinėse aplinkose (rusų, ukrainiečių ir Vakarų) dominuoja žinios apie situaciją Kharkiv kryptyje, tačiau žvelgiant į operacijų mastą, mūšių intensyvumą ir agresoriaus skiriamus resursus ir rezervus, karine prasme karščiausias yra Pokrovsk – Vuhledar sektorius. Tai rodo, kad būtent čia agresorius tiksi pasiekti operacinio lygmens rezultatų, pvz. užimti liniją Pokrovsk – Kurahove – Vuhledar, sudaryti sąlygas operacijoms Toretsk link.

Šiaurinis flangas.

Rusai toliau nemažina puolimo operacijų apsukų ir vysto sėkmę. Po ilgo laiko jiems pavyko prasiveržti per ukrainiečių gynybą Novoaleksandrivka. Čia jų tikslas ir toliau lieka gana aiškus – perimti aukštumų kontrolę su tikslu sudaryti sąlygas perimti į Kostyantinivka esančio kelio kontrolę bei pasirengti galimai operacijai Niu Jork – Toretsk link. Kaip ir minėjome anksčiau, tokia operacija realistiškai jei agresorius užims Chasiv Yar ir jį supančias aukštumas.

Taip pat agresorius vysto sėkmę vakariniame ruože. Rusams pavyko pasistūmėto Sokil – Novopokrovske ruože. Čia jie lipa ant aukštumų. Neatmestina, kad rusai bandys leistis žemyn ir Novoporkrovske užimti atakuodami iš flango/užnugario.

Centras. Rusai įsitvirtino Netailove, bando pasistūmėti link Nevelske, tačiau ukrainiečiai išlaiko pozicijas.

Pietinis flangas. Rusai deda rimtas pastangas pasiekti ir kirsti kelią Vuhledar – Konstayntinivka. Čia atskiruose ruožuose jiems pavyko pasistūmėti.

Zaporizhia kryptis. Rusai stengiasi pasistūmėti Staromayorske – Urozhaine ruože, esmingai situacija nepasikeitė.

Pietų kryptyje tęsiasi lokalūs susidūrimai kairiajame Dniepro krante, kur ukrainiečiai išlaiko placdarmus. Taip pat abi pusės bando perimti salų kontrolę. Tiesa, pakilęs vandens lygis upėje apsunkina šią užduotį.

3 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top