Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai dvidešimt pirmoji (gegužės 24) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Kaip rašėme vakar, Ukrainos pajėgos surengė keliolika smūgių ATACMS raketomis agresoriaus taikiniams pietų Kryme (Saki, Simferopol, Alushta). Kad nebūtų liūdna, ukrainiečiai po to dar pridėjo smūgius dronais. Rusų karo propagandistai ironiškai klausia kuom tikėti – „gynybos“ ministerija, teigiančia, kad visos raketos numuštos, ar rusų okupacinės administracijos atstovais, pranešančiais apie pataikymus ir aukas Nepatvirtintais duomenimis sunaikintas agresoriaus ryšių mazgas, atakuoti oro gynybos objektai. Panašu, tiesiamas raudonas kilimas netrukus turintiems pasirodyti pirmiesiems ukrainietiškiems F-16. Laukiam rezultatų

Kharkiv kryptis.

Agresorius toliau intensyviai raketomis ir KAB‘ais atakuoja Kharkiv miestą. Iš esmės daužoma civilinė infrastruktūra ir gyvenamieji rajonai. Publikuodami vakarykščio smūgio Kharkiv geležinkelio infrastruktūrai vaizdus rusai sunaikintos ukrainietiškos karinės technikos nebuvimą aiškina paprastai – „išvežė ir techniką ir lavonus“. Aha. Išvežė, o po to suvalgė.

Prie Lyptsy rusams toliau nepavyksta pasistūmėti. Vovchansk flanguose ir pačiame tęsiasi mūšiai. Mūšiai po truputį įgauna pagreitį, tačiau šiandieniniai Ukrainos Generalinio štabo atstovų pareiškimai, kad „ukrainiečiai pereina į kontrpuolimą“ gali būti švelniai tariant ankstoki. Klausimas, ar tai visi rezervai, kuriuos rusai pastarosiomis dienomis įvedė į mūšį, ar agresorius dar turi kozirių rankovėje. Stebėsime situaciją.

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Rusai toliau bando intensyviai atakuoti, panašu tikisi išnaudoti operacijų Kharkiv kryptyje efektą. Tačiau kol kas rezultatai mažiau nei minimalūs. Jei ukrainiečiams pavyks stabilizuoti situaciją prie Kharkiv, mažai tikėtina, kad ir Kupjansk sektoriuje rusai gebės ką nors reikšmingo pasiekti. Viskas eina link to, bet anksti dar teigti užtikrintai.

Lyman. Tęsiasi susidūrimai Terny – Yampolivka – Torske. Taip pat agresorius atakuoja pietiniame flange. Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas.

Syversk. Ukrainiečiai atmušė rusų bandymus atakuoti Bilohorivka ruože. Lyginant su pastarosiomis dienomis ar savaitėmis mūšių intensyvumas nukrito.

Donecko kryptis.

Chasiv Yar. Rusų puolimas rytiniame Chasiv Yar pakraštyje stringa, agresorius įvedinėja papildomas pajėgas bando neprarasti puolimo tempo. Taip pat agredorius pabandė išvystyti sėkmę pietrytinėse miesto prieigose ir surengė ataką iš miško link miesto. Ukrainiečiai sudaužė rusų pajėgas, bent 10 šarvuotos technikos vienetų sunaikinta (kuopa minus).

https://t.me/ButusovPlus/10549

Ukrainiečiai daužosi su agresoiumi Klishiivka – Andriivka ruože. Čia labai sunkios ir permainingos kautynės.

Pokrovsk – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Agresoriui kiek pavyko pasistūmėti link Archangelske, tačiau esmingai tai situacijos nekeičia. Tiesa, rusai nustūmė ukrainiečius link Umanske, bando užimti no man land.

Centras. Ukrainos pajėgos neužleidžia pozicijų Netailove – Nevelske ruože.

Pietinis flangas. Tęsiasi mūšiai Krasnohorivka bei Paraskoviivka. Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

Zaporizhia ir Pietų kryptyse be pakitimų.

3.7 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top