Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai dvidešimt trečioji (gegužės 26) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Po ilgo laiko rusai surengė kombinuotą smūgį prieš Ukrainos civilinę ir karinę infrastruktūrą. Ukrainiečiai numušė visas Kh101 (12 vnt.) raketas bei Shahedus (31 vnt.). Deja, šiuo darbu užimta Ukrainos oro gynyba neperkando kieto riešuto – dvi Kinzhal raketos galimai pasiekė taikinius.

Kharkiv kryptis.

Agresoriaus puolimas įstrigo, Ukrainos gynėjai vis dažniau pereidinėja į kontratakas. Tiesa, kol kas okupantų išmušti iš pozicijų nepavyksta, tęsiasi kova už iniciatyvą. Ukrainos prezidentas pareiškė, kad agresorius ruošiasi naujai puolimo bangai. Stebėsime situaciją.

Tuo tarpu, kaip įprasta kremliui, nesėkmes fronte jis bando kompensuoti teroru. Vakar jo taikiniu tapo prekybos centras Kharkiv. Žuvo bent 12 civilių, 43 sužeisti. Kad ir kiek rusų propaganda įsijuosusi triestų apie sunaikintą karinį objektą, čia jų dar vieno nusikaltimo įrodymas:

https://t.me/zloyodessit/21802.

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Rusams pavyko pasigerinti savo taktinę situaciją Kyslivka ruože, sunkūs mūšiai tęsiasi visoje kontaktinėje linijoje.

Lyman. Ukrainos pajėgos apgynė pozicijas Yampolivka – Torske ruože.

Syversk. Be pakitimų. Neatmestina, kad agresorius persigrupuoja. Tiesa, yra galimybė, kad nepavykus puolimo operacijai, jis gali čia veikiančiais vienetais sustiprinti kitus sektorius (pvz. Chasiv Yar).

Donecko kryptis.

Chasiv Yar. Rusai bando spausti visoje kontaktinėje linijoje, tačiau jiems sekasi prastai. Ukrainos pajėgos ginasi ir neužleidžia pozicijų.

Pokrovsk – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Rusai dar šiek tiek pasistūmėjo Archangelske bei galimai užėmė Umanske. Kadangi agresoriaus puolimo tempas šiame sektoriuje nemažėja, galima daryti prielaidą, kad okupantų rotacijos ir rezervo sistema šiame ruože sustyguota neblogai.

Centras. Ukrainos pajėgos neužleidžia pozicijų Netailove – Nevelske.

Pietinis flangas. Agresoriui pavyko užimti no mans land Krasnohorivka pietuose. Rusai bando stumtis kalvomis į vakarus, taip sudarant sąlygas efektyvesniam puolimui Heorhiivka ruože.

Zaporizhia ir Pietų kryptys.

Be pakitimų.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top