Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai dvidešimtoji (gegužės 23) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Naftos perdirbimo gamykloje Nizhnekamsk (beveik 1200 km nuo kontaktinės linijos) kilo sujudimas peraugantis į paniką. Ore pasirodžius ukrainiečių dronui, prasidėjo darbuotojų evakuacija. Žinoma, kaip įprasta rusai skelbia, kad sprogimų garsas – tai sėkmingas jų oro gynybos darbas Taip pat ukrainiečiai sėkmingai smūgiavo prie Armavir (Krasnodar sr.) esančiam 818-ajam radiotechniniam centrui. Tokie daliniai dažniausiai užsiimta SIGINT (signalų žvalgyba).

Patvirtintas vakarykštis ukrainiečių smūgis Mospino (apie 50 km nuo kontaktinės linijos Pokrovsk – Vuhledar sektoriaus šiaurinio flango kontaktinės linijos). Čia rusai jau nuo 2014 m. įsirengę susitelkimo rajoną. Ukrainiečiai raketomis sunešiojo dvi S300 ar S400 paleidimo sistemas, vieną apgadino, sunaikino radarą ir valdymo punktą.

Agresorius raketomis smūgiavo Kharkiv geležinkelių infrastruktūrai, taip tikėtina siekdamas sutrikdyti Ukrainos pajėgų aprūpinimą, pajėgų rotacijas ir rezervų atvykimą į kontaktinę liniją. Padaryta nemaža žala infrastruktūrai, tačiau ar bent iš dalies pasiektas aukščiau minėtas tikslas video ir foto patvirtinimų nematyti.

Kharkiv kryptis.

Lyptsy. Agresorius toliau negali pasistūmėti link miesto prieigų, ukrainiečiai kontratakuoja.

Vovchansk. Rusai skelbia, kad jiems pavyko pasistūmėti mieste, tačiau nepriklausomi šaltiniai to nepatvirtina. Fiksuojami sunkūs mūšiai šiauriniame Vovcha upės krante aplink miesto centrą.

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Agresorius suintensyvino puolimą visoje kontaktinėje linijoje, tačiau Ukrainos pajėgos išlaikė pozicijas.

Lyman. Ukrainos pajėgos atrėmė rusų atakas Yamapolivka-Torske ruože, bei šiauriniame flange (Makiivka).

Syversk. Be pakitimų.

Donecko kryptis.

Chasiv Yar. Rusams pavyko pasistūmėti miške rytinėse miesto prieigose, sunkūs mūšiai tęsiasi. Taip pat agresoriui pavyko įsiveržti į Klishiivka ir pasigerinti savo situaciją. Vyksta sunkūs mūšiai dėl Andriivka. Ukrainiečiai toliau kontroliuoja vakariau esančias aukštumas.

Pokrovsk – Vuhledar. Gera žinia – ukrainiečiai numušė rusų Su25. Tai jau ne prima sėkmė pastarosiomis savaitėmis, tai džiugina.

Šiaurinis flangas. Kontaktinė linija esmingai nepakitusi, tęsiasi sunkūs mūšiai.

Centras. Rusai bando nuo Netailove plėsti savo pozicijas į pietus, tačiau ukrainiečiai išlaikė pozicijas. Sunkūs mūšiai Nevelske pakraštyje.

Pietinis flangas. Agresoriui pavyko pasigerinti savo situaciją Krasnohorivka. Pietinę miestelio dalį kontroliuoja rusai, didesnę dalį šiaurinės – ukrainiečiai. Dalis šiaurinės dalies yra no man land.

Zaporizhia kryptis. Rusai atnaujino bandymus pralaužti ukrainiečių gynybą Staromayorske – Urozhaine ruože. Situacija dinamiška, tačiau panašu, kad ukrainiečiai išlaikė pozicijas.

Pietų kryptyje be pakitimų.

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top