Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai dvyliktoji (gegužės 15) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Ukrainos pajėgos bando spręsti Krymo, kaip rusų deep strike aikštelės problemą. Ukrainiečiai smogė ATACMS raketomis Belbek oro uostui. Rusai kaip įprasta teigia numušę beveik visas raketas, tik neva viena kita prasprūdo. Vaizdais galite pasigrožėti patys: https://www.facebook.com/share/v/fZ1kf6FTiBixYGdW/. Galimai rezultatas toks: MiG31 (jeigu „K“ modifikacija, tai bus Kinzhal raketų nešėjas), dvi oro gynybos sistemos ir radaras minus, trys Su27 pažeisti, žmogeliukų kojytes ir rankytes dar skaičiuoja.

Kharkiv kryptis.

Agresoriui nepavyko pasistūmėti link Lyptsi (palei upę Lypec ruože Gliboke – Lukyancy). Tuo tarpu prie Vovchansk situacija prastėja. Agresoriui pavyko pasiekti Bugruvatka ir atkirsti Vovchansk nuo tilto per Severskyi Donets. Žinoma, aprūpinimo galimybių Ukrainos gynėjai dar turi, tačiau jis bus sudėtingesnis. Pačiame mieste padėtis neaiški. Okupantai skelbia, kad neva mūšiai vyksta miesto centre, ukrainiečiai praneša, kad rusams toliau šiaurinio miesto pakraščio pasistūmėti nepavyko. Bet kokiu atveju, padėtis komplikuota. O ir lengviau nebus, kadangi pasirodė pranešimų, jog prie Vovchansk veikia ir rusų 1-osios tankų armijos vienetai. Esminis vertinimas lieka nepakitęs – ši rusų operacija skirta atitraukti Ukrainos vienetus nuo Kupjansk sektoriaus.

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Rusai toliau aktyviai atakuoja visoje kontaktinėje linijoje, po truputį spaudimas intensyvėja. Kaip ir minėjome, ryšium su operacija Kharkiv kryptyje spaudimas Kupjansk – Lyman sektoriuose gali ir toliau didėti.

Lyman ir Syversk sektoriuose be pakitimų.

Donecko kryptis.

Chasiv Yar. Rusai kiek pasigerino savo padėtį šiauriniame flange prie Kalynivka. Visgi jiems nepavyksta prasimušti iki kanalo. Pietiniame flange tęsiasi sunkūs mūšiai, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

Pokrovsk – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Rusų puolimo tempas nukrito, tačiau jie toliau bando prasimušti į šiaurę (Kalinove) ir į vakarus (Novopokrovsk – Umanske). Dėl pastarojo ruožo įvykių informacija yra prieštaringa, aiškiau bus po keletos dienų.

Centras. Rusai spaudžia Nevelske link, ukrainiečiai neužleidžia pozicijų. Taip pat sunki padėtis Netailove.

Pietinis flangas. Okupantai pabandė dar toliau pasistūmėti Krasnohorivka, tačiau Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas.

Pietų ir Zaporizhia kryptys.

Be pakitimų.

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top