Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai penkioliktoji (gegužės 17) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Jau kelintą dieną agresorius dronus ir raketas link leidžia ne iš Krymo, o iš Krasnodar srities.Tikėtina, pastarieji ukrainiečių smūgiai Kryme bei bendrai išaugusios Ukrainos pajėgų deep strike galimybės (pastarieji ATACMS ir Storm Swadow raketų pristatymai) atgraso rusus rengti atskas iš pusiasalio.

📌Kharkiv kryptis. Mūšiai pasistūmėjo link Vovchansk miesto centro, tačiau rusams nepavyksta įsitvirtinti. Rusai bando kirsti Vovcha upę, tačiau ukrainiečiai išlaiko pozicijas. Ukrainos pajėgos kontratakuoja, į sektorių permetinėja rezervus. tačiau situacija dinamiška. Prie Lyptsy tęsiasi sunkūs mūšiai.

📌Luhansko kryptis.

📍Kupjansk. Ukrainos pajėgos neleidžia rusams vystyti prieš kelias dienas pasiektos sėkmės Kyslivka-Tabaivka-Berestove ruože.

📍Lyman. Dominuoja lokalūs susidūrimai ir artilerijos dvikovos bei abipusiai smūgiai dronais.

📍Syversk. Agresorius šį kartą bandė pralaužti ukrainiečių gynybą Rozdolivka ruože, tačiau nusilaužė ragus.

📌Donecko kryptis.

📍Chasiv Yar. Agresorius intensyvina bandymus pasiekti kanalą bei pasistūmėti rytiniame miesto pakraštyje. Ukrainiečiai pozicijų neužleido.

📍 Pokrovsk – Vuhledar.

· Šiaurinis flangas. Nepaisant rusų bandymų veržtis visomis kryptimis, ukrainiečiai išlaiko pozicijas. Atrodo, kad čia Ukrainos pajėgoms pavyko stabilizuoti situaciją, tačiau reikia stebėti rusų rezervų judėjimą. Kaip ir minėjome ankščiau tikėtina, kad rusai bandys tęsti operacijas ir bandyti stumtis arba Pokrovsk, arba Toretsk link.

· Centras. Sunkūs mūšiai, ukrainiečiai išlaikė pozicijas Netailove-Nevelske ruože.

• Pietinis flangas. Mūšiai prie Krasnohorivka kiek aprimo. Tikėtina, kad agresorius persigrupuoja ir netrukus atnaujins atakas. Sunkios kautynės Paraskoviivka prieigose, rusams nepavyksta prasimušti link Konstyantinivka.

📌 Pietų ir Zaporizhia kryptyse be pakitimų.

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top