Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai penktoji (gegužės 8) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Naktį rusai surengė kombinuotą smūgį (raketos, dronai) įvairiose Ukrainos vietose. Iš 76 raketų/dronų ukrainiečiai numušė 59. Pagrindiniai taikiniai – energetinė infrastruktūra, atakuotos bent trys elektrinės. Gera žinia, kad ukrainiečiams pavyko numušti abi Kh59/69 raketas. Šios valdomos raketos (ypač jos naujoji versija Kh69) yra pavojingos, ja anksčiau stipriai apgadinta viena iš elektrinių prie Kyiv. Džiugu, kad ukrainiečiai geba jas numušti. Taip pat gerai, kad pavyko numušti visas 4 „Kalibr“ raketas“. Tačiau šių raketų paleidimas iš Juodosios jūros vis dažnėja, o tai nėra geras ženklas. Ir galų gale dėl perkrautos oro gynybos ir modernių sistemų trūkumo, ukrainiečiams nepavyko numušti „Kinzhal“, 2 balistinių ir 1 sparnuotosios Iskander raketų. Pastarosios vėl paleistos iš Krymo. Tiesa, pasirodė informacija, kad gegužės 4 d. ukrainiečiai sugebėjo sunaikinti „Iskander“ sistemą Kryme, tačiau šiuos duomenis dar reiktų tikrinti. Tikėtina, kad tai nepaskutiniai smūgiai šiomis dienomis. Švęsdami „pergalės“ dieną, rusai gali surengti pakartotinius smūgius.

Ukrainiečiai taip pat bando nelikti skolingi – tikėtina ATACMS sėkmingai smūgiavo Luhansk esančiai degalų saugyklai.

Žiūrim ką turim fronte

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Mūšiai intensyvėja. Rusai bando prasimušti šiauriniame flange, nepatvirtintais duomenimis jiems pavyko kiek pasistūmėti miške prie Synkivka. Taip pat sunkios kautynės Kyslivka – Tabaivka ruože bei prie Stelmahivka. Beje, turbūt dėl artėjančios „den pabedy“, rusai skiedžia, kaip Kyslivka sunaikino ne „kažkokius ukrainiečių rezervistus“, o „natovcus“. Aha

Lyman. Mūšių intensyvumas sumenko, lokalūs susidūrimai kontaktinėje linijoje tęsiasi.

Syversk. Sunkios kautynės tęsiasi, kontaktinėje linijoje be pakitimų. Pasirodė informacija, kad 106 – os oro desanto divizijos vienetai jau įvesti į mūšį. Tad Syversk sektoriuje besigintiems ukrainiečiams gali būti sunkiau, tačiau mažėja tikimybė, kad šiais desantininkų vienetais bus sustiprintos Chasiv Yar šturmui besirengiančios rusų pajėgos.

Donecko kryptis.

Chasiv Yar. Tęsiasi susidūrimai pietiniame flange, rusams nepavyksta pasistūmėti. Taip pat rusai bando judėti šiauriniame flange, tačiau ir čia ukrainiečiai apsigynė.

Pokrovsk – Vuhledar:

Šiaurinis flangas. Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas, rusams nepavyksta pasistūmėti. Neatmestina, kad čia veikiančių rusų 30, 35, 114, 74 – os brigadų ir kitų vienetų puolimo potencialas senka. Tiesa, čia vis dar tenka liūto dalis rusų KAB’ų(per gegužę visoje kontsktinėje linijoje jų rusai panaudojo net 900). Tačiau nepanašu, kad rusai turėtų ranka pasiekiamų pilnaverčių rezervų, galinčių perimti puolimo naštą. Tad tai įneša šiek tiek optimizmo. Kad būtų dar kiek smagiau – sekyoriuje veikiančios legendinėd 47-os brigados “Bradley” ekipažas TOW raketa sunaikina rusų T80:

https://t.me/brygada47/704.

Centras. Kautynės Netailove, į pietus nuo Pervomaiske bei prie Nevelske tęsiasi, pakitimų kontaktinėje linijoje nefiksuota.

Pietinis flangas. Rusams pavyko kiek pasistūmėti Krasnohorivka rytiniame pakraštyje, ukrainiečiai tęsia gyvenvietės gynybą. Pasirodė informacija, kad nors rusai neužėmė Paraskoviivka, bet ėmė veikti Kostyantinivka prieigose. Neatmestina, kad agresorius bando apeiti Paraskoviivka, ir toliu būdu ugnimi trikdyti svarbų ukrainiečių gynybinį mazgą Kostyantinivka.

Zaporizhia kryptis. Rusams pavyko apie 1 km pasistūmėti Staromayorske prieigose. Tad agresorius lėtai, bet stumiasi palei Mokryi Yali upę į šiaurę. Ukrainos pajėgos kontratakuoja.

Pietų kryptis. Tęsiasi mūšiai Dniepro upės salose, iniciatyvą išlaiko ukrainiečiai. Taip pat ukrainiečiai išlaiko pozicijas kairiajame Dniepro krante (Krynki, Antonovo tiltas).

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top