Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai septintoji (gegužės 10) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌Prasidėjo agresoriaus operacijos Kharkiv srityje su tikslu Kazacha Lopan – Vovchansk sektoriuje sukaustyti ukrainiečių vienetus, ir neleisti jiems įsijungti į operacijas Kupjansk sektoriuje. Kaip ir minėjome anksčiau apie jokį Kharkiv šturmą kalba neina, rusai tam šiuo metu neturi pajėgumų. Rusai tikėtina 5 batalionų dydžio pajėgomis atakavo Strilechna- Pilna ruože, ir sugebėjo pasistūmėti, mūšis tęsiasi. Taip pat agresorius atakavo link Vovchansk, ukrainiečiai apsigynė. Ukraina iš šio miesto evakuoja gyventojus. Tikėtina tokių atakų visame pasienyje gali tik daugėti.

📌 Agresorius naktį surengė dronų atakas prieš Ukrainos karinę ir civilinę infrastruktūrą. Smagu, kad numušti visi dešimt „mopedų”, tačiau sisteminė problema išlieka neišspręsta – rusai ir vėl dronus leido iš Krymo. Maža to, agresorius artilerija ir MLRS atakavo Kherson. Jei ukrainiečiai ateityje planuoja platesnes operacijas kairiajame Dniepro krante ir Kryme, kritiškai svarbu eliminuoti šias rusų galimybes ir apsaugoti savo logistiką bei pajėgas, judančias per Dniepro upę.

📌 Ukrainos dronai toliau dirba gerus darbus. Dega degalų gamykla Kaluga mieste. Kad ukrainiečiai pasiekė taikinius daugiau neu už 400 km nuo kontaktinės linijos mes jau įpratome. Ne mažiau smagu, kad nuo Kaluga iki Maskvos – tik 160 km. Liko nedaug 🙂

Žiūrim ką turim fronte.

📌Luhansko kryptis.

📍Kupjansk. Tęsiasi sunkūs mūšiai visoje kontaktinėje linijoje. Pasirodė pranešimų, kad kontaktinėje linijoje (Synkivka-Petropavlivka ruože) pasirodė rusų 7 -as motorizuotas pulkas. Tai 11 -am korpusui (Kaliningradas) priklausantis ir kovose gana patyręs vienetas. Ar tai reiškia, jog rusai į mūšį jau įvedinėja rezervus, ar tai tik vėluojanti osint informacija ir šis pulkas čia veikė jau kurį laiką? Sunku pasakyti, stebėsime situaciją.

📍Lyman. Tęsiasi susidūrimai, rusai vykdo lokalias atakas, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍Syversk. Sunkūs mūšiai jau įprastose lokacinjose (Bilohorivka, Vesele, Rozdolivka), ukrainiečiai apsigynė.

📌Donecko kryptis.

📍Chasiv Yar. Rusai bando pasistūmėti pietiniame flange ir pasiekti Stupochki, tačiau ukrainiečių gynyba ir kontratakos neleidžia to padaryti. Pasirodė informacija, kad galimai rezerve galėjęs būti rusų 54 -as motošaulių pulkas, persigrupuoja ne sektoriuje, o išvestas į rusijos teritoriją. Tad kol kas agresoriaus rezervai – tik įvairūs „savanorių” batalionai, kurių kovinis pajėgumas gana ribotas. Todėl agresorius bando virti košę iš to ką turi – toliau užnugaryje bando formuoti šturmo grupes iš tų pačių kontaktinėje linijoje sunkius nuostolius patiriančių 98 -os oro desanto divizijos, 2 ir 3 korpuso ir 150 -os divizijos vienetų.

📍Pokrovsk – Vuhledar.

· Šiaurinis flangas. Rusai nuo Arkhangelske – Keramik atnaujino atakas į šiaurę, bando pasistūmėti link Kalynove. Visoje kontaktinėje linijoje tęsiasi sunkūs mūšiai.

· Centras. Tęsiasi sunkūs mūšiai. Kaip spėjome, ukrainiečiai atsitraukdami lygina kontaktinę liniją prie Nevelske. Pačioje gyvenvietėje Ukrainos pajėgos lieka ir kaunasi.

· Pietinis flangas. Snukiadaužis tęsiasi, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📌Zaporizhia kryptis. Ukrainos pajėgos smogė taikiniams Mariupol. Kontaktinėje linijoje kovinė rutina.

📌 Pietų kryptis. Be pakitimų.

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top