Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai septynioliktoji (gegužės 20) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Ukrainiečiai šią naktį vėl numušė visus 29 rusų leistus dronus Shahed. Tiesa, rusai smūgiavo bent viena raketa Iskander-M. Galingas sprogimas nugriaudėjo Izyum, t.y. logistiniame Ukrainos pajėgų mazge, kuris ypač svarbus Kharkiv ir Luhansk krypčių gynėjams. Taip pat sprogimas įvyko Kropyvnytsi, kur yra ukrainiečių karinis oro uostas. Vakarop į dangų rusijos teritorijoje pakilo du Kinzhal raketų nešėjai Mig31K. Neatmestina, kad visa ši veikla – rusų žvalgyba mūšiu prieš didesnius kombinuotus smūgius Ukrainos civilinei ir karinei infrastruktūrai.

Agresoriaus šaltiniai skelbia, kad savaitgalį Ukrainos pajėgos ATACMS raketų smūgiais Sevastopol jūrų uoste sunaikino Kalibr raketų nešėją, laivą „Ciklon“. Lauksime patvirtinimų

Kharkiv kryptis.

Lyptsi. Rusams pavyko pasistūmėti no mans land Hlyboke – Lukiancy. Blogiausia, kad tai jie padarė išplėsdami savo pozicijas dominuojančiose kalvose. Taip pat okupantai pasigerino savo pozicijas esančias link Zelene. Tikėtina, čia rusai taip pat bandys užimti nuo gyvenvietės į pietus einančias kalvas. Taigi, agresorius lėtai, bet po truputi gerina savo galimybes pradėti puolimo operaciją link Lyptsi.

Vovchansk. Rusai plečia savo pozicijas palei upę Donets, ruože Ohirtseve – Buhruvatka, t.y. vakariniame Vovchansk flange. Akivaizdu, kad rusai bandys čia įsitvirtinti, forsuoti upę ir tada bandyti apeiti Vovchansk iš pietvakarių, pasiekiant ruožą Tsehelne – Vilcha. Negana to, tęsiasi mūšiai ir pačiame Vovchansk, ukrainiečiai kontroliuoja pietinę miesto pusę. Žemumoje esanti šiaurinė miesto dalis yra no mans land.

Luhansko kryptis.

Ukrainos pajėgos raketomis Storm Shadow ir SCALP sėkmingai smūgiavo Luhansk esančiam agresoriaus pajėgų susitelkimo rajonui.

Kupjansk. Okupantams dar šiek tiek pavyko išplėsti pozicijas Krokhmalne – Berestove ruože. Tikėtina, agresorius tęs operacijas, su tikslu ne tik įsitvirtinti Berestove, bet ir dar piečiau, siekiant užimti vietovę abiejuose Zherebec upės krantuose (ypač vakariniame, kuris yra aukštesnis). Tai sudarytų sąlygas ateities operacijoms link prie Oskil upės esančios Senkove gyvenvietės, kurioje yra tiltas į kitą upės pusę.

Lyman. Be pakitimų.

Syversk. Tęsiasi sunkūs mūšiai kontaktinėje linijoje. Rusų oficiozai jau nebe pirmą kartą skelbia, kad perėmė Bilohorivka kontrolę, tačiau ukrainietiški ir nepriklausomi šaltiniai to nepatvirtina. Tačiau telegramuose bei rusų karo propagandistai piktinasi tokia „per ankstyva informacija, kuri kainuoja daug kraujo“.

Donecko kryptis.

Chasiv Yar. Kontaktinėje linijoje be didelių pakitimų, tačiau sektoriuje tęsiasi sunkūs mūšiai. Ukrainos pajėgos neleidžia rusams pasistūmėti miesto rytiniame pakraštyje, šiauriniame bei pietiniame flanguose.

Pokrovsk – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Stringant rusų atakoms link Kalinove, okupantai pakeitė puolimo kryptį ir sugebėjo pasistūmėti link Oleksandropil. Tai indikuoja, kad jie gali bandyti siekti perimti aukštumas palei kelią Novoselivka Druha – Yablunivka, su tikslu užspausti Ukrainos gynėjų vakarinį flangą prie Niu York bei atitraukti bent dalį Ukrainos vienetų nuo Chasiv Yar.

Centras. Rusams pavyko pasigerinti savo pozicijas Netailove. Šis kaimas iš esmės jau yra rusų rankose, tačiau ukrainiečiai kontroliuoja jo prieigose esančias aukštumas, tad beprasmiškai luptis dėl likusių griuvėsių nebuvo prasmės. Jei ukrainiečiams pavyks išlaikyti aukštumas, galimai, ši gyvenvietė liks no mans land.

Pietinis flangas. Čia taip pat rusai pasigerino savo padėtį prie Paraskoviivka, tačiau situacija dinamiška – ukrainiečiai kontratakuoja.

Zaporizhia kryptis.

Rusai užėmė kelis šimtus metrų no mans land, esančios Robotyne flango pietuose. Sunkios kautynės taip pat vyksta prie Verbove. Tęsiasi susidūrimai ir Staromayorske – Urozhaine ruože.

Pietų kryptis.

Be pakitimų.

4 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top