Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai šešioliktoji (gegužės 19) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Agresorius antrą naktį iš eilės Ukrainos teritorijoje surengė smūgius Shahedais, ukrainiečiai numušė visus 37 „mopedus“. Vėl rusai atakos aikštele nesirinko gerokai patogesnio Krymo, o dronus leido iš Kursk ir Krasnodar sričių. Tai, kad ir čia agresorius negali jaustis saugus rodo šios nakties Ukrainos pajėgų smūgiai Krasnodar srityje – sėkmingai su dronais buvo atakuoti Kushchevskaya karinis oro uostas ir Slavyansk na Kubani esanti naftos perdirbimo gamykla (beje, ši gamykla atakuojama jau ne pirmą kartą). Taip pat buvo smogta Vyborg degalų saugyklai (beveik 1000 km nuo kontaktinės linijos).

Kharkiv kryptis.

Situacija kontaktinėje linijoje dinamiška. Lyptsi sektoriuje rusai šiek tiek pastūmė ukrainiečius į pietus. Tuo tarpu Vovchansk situacija tampa sudėtinga. Kai kuriuose telegram kanaluose teigiama, kad okupantai užėmė miesto ligoninės pastatus (labai tikėtina apleistus, nes jau kuris laikas vyko civilių evakuacija). Šie pastatai ne tik patogus objektas gynybai netoli miesto centro, tačiau ir yra prie pat tiltų per Vovcha upę, kurie veda tiesiai į pramoninį rajoną. Ukrainos gynėjai reaguoja į situaciją – rusų užimtą objektą atakavo jų aviacija (su JDAM bombomis). Tai būtų labai įdomus posūkis, nes parodytu rusų oro gynybos skyles ir/ar sąveikos trūkumą. Savo ruožtu, rusai taip pat su aviacija ir MLRS smūgiuoja kontaktinėje linijoje ir Kharkiv.

Ukrainos viešoje erdvėje vis aštrėja diskusijos dėl neįrengtos gynybinės linijos Kharkiv kryptyje, kur buvo galima lengvai prognozuoti rusų puolimą. Faktai tokie, kad Lyptsi sektoriuje gynyba įrengta tik dalinai, o prie Vovchansk iš esmės jos nebuvo. Pagrindinė Ukrainos gynybos linija eina 15 km nuo sienos dėl nuolatinių rusų artilerijos apšaudymų. Visiškai sutinkame su ukrainiečių oficialiais pareigūnais ir analitikais, kad įrenginėti gynybos liniją reikia atsižvelgiant į savo sumanymą, priešo galimybes, vietovę ir kitus faktorius, o ne aklai palei valstybių sieną. Tačiau kaip ten bebūtų, vargu ar mūšiai Vovchansk su gana realia perspektyva netekti miesto yra Ukrainos plano dalis, kuriam buvo ruoštasi. Išmokta pamoka mums – gynybinės pozicijos tai civilių ir karinių pajėgų bendradarbiavimo rezultatas. Kariškiams (pvz. tam tikram batalionui) neužteks pajėgumo ir resursų kokybiškai ir giliai įsirausti į žemę, o inžinerinio bataliono ar pulko visuose ruožuose tikrai neužteks. Čia mūsų galva didžiulį vaidmenį turėtų vaidinti steigiamos komendantūros, kurios telktų resursus (rekvizuotu juos) ir sąveikaujant su manevriniais vienetais atlieptų jų poreikius gynyboje.

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Agresorius dar šiek tiek pasigerino pozicijas prie Krokhmalne.

Lyman. Be pakitimų.

Syversk. Rusai koncentruoja vienetus Bilohorivka ir Rozdolivka ruožuose bei labai intensyviai bando pralaužti Ukrainos vienetų gynybą. Ukrainiečiai didvyriškai ginasi.

Donecko kryptis.

Chasiv Yar. Agresorius intensyvina aviacijos smūgius Niu York, Druzhba gyvenvietėse, kas rodo jo aiškų susidomėjimą Toretsk. Tačiau tam okupantams reikia užimti Chasiv Yra, o čia kontaktinėje linijoje tęsiasi mūšiai. Ukrainiečiai atmušinėja rusų desantininkų atakas rytiniame miesto pakraštyje. Didelį darbą daro legendinis ukrainiečių GUR SOP vienetas „Kraken“. Tai, kad šiame kare abiejų pusių SOP vienetai neretai dirba pėstininkų darbą, jau nieko nebestebina.

Pokrovsk – Vuhledar.

Šiaurinis flangas. Ukrainos pajėgos atmušė rusų bandymus pajudėti į šiaurę (Kalinove) ir į vakarus (Novopokrovsk – Umanske).

Centras. Sunki Ukrainos gynėjų padėtis Netailove, bet jie išlaiko pozicijas ruože Netailove – Nevelske.

Pietinis flangas. Agresorius bando pasistūmėti Heorhiivka bei prie Paraskoviivka, tačiau ukrainiečiai apsigina.

Zaporizhia kryptis.

Lokalūs susidūrimai vyksta Staromayorske – Urozhaine ruože. Robotyne pleište mūšių intensyvumas yra sumenkęs.

Pietų kryptis.

Be pakitimų.

4 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top