Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai šeštoji (gegužės 9) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 Ukrainos dronai sėkmingai smūgiavo rusijos degalų gamyklai Salavat (Bashkirya), t.y. 1300 km nuo kontaktinės linijos. Turbūt rekordas? Be to, sėkmingai atakuota degalų gamykla Yourovka (Krasnodar sritis). Taip pat Ukrainos dronai atakavo taikinius Kursk ir Belhorod srityse.

📌 Naktį agresorius Ukrainos teritoriją atakavo 20 Shahedų. Ukrainiečiai numušė 17 iš šių „mopedų“. Praėję dronai smūgiavo Kharkiv, yra sužeistų civilių tarpe. Taip pat, po pietų agresorius galimai raketomis smūgiavo Pryluki. Tai miestas kelyje Kyiv – Sumy, tad neatmestina, kad rusai bandys trikdyti Ukrainos pajėgų esančių Sumy apylinkėse logistiką.

Žiūrim ką turim fronte.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Kupjansk. Agresorius nemažina apsukų ir toliau bando laužti ukrainiečių gynybą prie Synkivka, Kyslivka – Tabaivka ir Berestove – Stelmahivka. Atakų fiksuojama daugiau. Tiesa, kaip ir anksčiau, pavyzdžiui Avdiivka atveju, ataka nelygu atakai – jų intensyvumas gali būti skirtingas.

📍 Lyman. Sektoriuje taip pat mūšiai intensyvėja, rusai bando prasimušti per ukrainiečių gynybą aplink Makiivka (šiaurinis flangas), Yampolivka (centras) ir pietinio flango miškuose. Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas.

📍 Syversk. Sunkios kautynės vyksta visoje kontaktinėje linijoje, situacija Vesele ir Rozdolivka ruožuose (čia puola vakar minėti 106-osios oro desanto divizijos vienetai) ypač sunki, aktyvios kautynės už pozicijas no mans land.

📌 Donecko kryptis.

📍 Chasiv Yar. Tęsiasi kautynės visoje kontaktinėje linijoje, agresorius ir toliau daugiau pastangų rodo pietiniame flange. Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas, kontratakuoja.

📍 Pokrovsk – Vuhledar.

📎 Šiaurinis flangas. Agresoriui pavyko nežymiai pasigerinti savo pozicijas Novoaleksandrivka prieigose, visoje kontaktinėje linijoje vyksta sunkūs mūšiai.

📎 Centras. Rusai pasistūmėjo link Yasnobrododivka. Pagrinde todėl ir taip sudėtinga gynėjų padėtis Netailove dar labiau pablogėjo. Taip pat okupantai pajudėjo į pietus nuo Pervomaiske. Neatmestina, dėl to Nevelske gynėjams gali tekti atsitraukti į naują gynybos ruožą.

📎 Pietinis flangas. Tęsiasi intensyvūs susidūrimai, labai karšta yra Krasnohorivka.

📌 Zaporizhia kryptis.

Kontaktinė linija prie Staromayorske banguoja. Rusai bando vystyti taktinę sėkmę, bet ukrainiečiai kontratakuoja. Robotyne pleište snukiadaužis tęsiasi. Ukrainos vienetai atakuoja prie Verbove.

📌 Pietų kryptis.

Be pakitimų.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top