Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai trečioji (gegužės 6) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌Ukrainos pajėgos ėmė dažniau smūgiuoti agresoriaus okupuotose teritorijose. Kabūm Mariupol ir Krymo bottleneck‘e (Henichesk). Tuo pačiu GUR‘as paskelbė video įrašą, kuriame Magura jūrinis dronas smogia į rusų katerį Kryme.https://t.me/DIUkraine/3790 . Agresorius skelbia, kad šiandien Ukrainos jūrinių dronų Krymo pakrantėse būta ir daugiau.

📌Naktį iš Kursk srities agresorius trylika dronų atakavo Ukrainos teritoriją. Ukrainos oro gynybos pajėgos numušė 12 „mopedų“. Sprogimai girdėti Zaporizhia, Poltava, Sumy ir Kharkiv. Dieną rusų aviacija KAB‘ais smūgiavo Sumy apylinkėse.

📌Pastaruoju metu ženkliai suintensyvėjo pasienio regionų Sumy ir Kharkiv srityse apšaudymai. Tikėtina taip rusai bando trikdyti ukrainiečių logistiką ir pajėgas, judančias į Kupjansk – Lyman sektorius. Kaip rašėme ne kartą, tikėtinos riboto masto agresoriaus puolimo operacijos Sumy ir/ar Kharkiv srityse su tikslu prikaustyti Ukrainos pajėgų rezervus, galinčius praversti Kremina-Lyman sektoriuose. Kol kas „šviečiasi“, kad labiausia tikėtinos puolimo operacijos iš Belhorod srities į Kharkiv sritį, kur sukoncentruota didžioji dalis rusų pajėgų (apie 30 tūkst. iš visos 50 tūkst. grupuotės). Be to, čia iš Leniningrado karinės apygardos šiuo metu permetinėjami iki 4000 karių su kovine technika (apie 350 technikos vienetų). Tad labai tikėtina, kad rusai bandys pastumti kontaktinę liniją keletą ar kelioliką kilometrų ir taip:

📍pagerinti savo taktinę situaciją, pvz.:

📎apie 8 km pasistūmėti palei abu upės Lopan krantus į pietus, užimti dalį čia esančių aukštumų ir Kazacha Lopan miestelį, kuriame yra geležinkelio linija, vedanti iš Belhorod į Kharkiv;

📎sukurti naują gynybos ruožą Kazacha Lopan (Ukrainos teritorija) – Zhurovlyovka (rf), arčiau prie Kharhiv pritraukti artileriją.

📍supančioti ukrainiečių rezervus ir resursus, vykstančius į Kupjansk – Kremina;

📍deklaruoti, jog apsaugojo pasienio kaimus (pvz. Grayvoron), kuriuos nuolat puldinėja Ukrainos remiami rusų savanoriai ar artilerija atakuoja ukrainiečiai (Shebekyno).

Žiūrim ką turim fronte 👇

📌Luhansko kryptis.

📍Kupjansk. Rusai kiek pasistūmėjo Kyslivka – Kotrliarivka ruože (šie kaimai yra šalia vienas kito 600 m. atstumu). Nedidelis pleištas iš pietų grasina ukrainiečių pajėgoms ginantiems Ivanivka. Tuo pačiu rusai stuksena ir šiauriniame flange, tačiau ukrainiečiai jiems neleidžia prasimušti per Synkivka.

📍Lyman. Lokalūs susidūrimai Terny-Torske ruože, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍Syversk. Susidūrimai įprastiniuose ruožuose (Bilohorivka, Vesele, Rozdolivka), Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas.

📌Donecko kryptis.

📍Chasiv Yar. Sunkios kautynės tiek šiauriniame (Kalynivka), tiek pietiniame (Ivanivske, Klishiivka) flanguose. Rusams nepavyksta pasistūmėti. Ukrainos pajėgos sumaniai minuoja vietovę, priešą daužo dronais ir artilerija.

📍Pokrovsk – Vuhledar.

📎Šiaurinis flangas. Rusų judesys į šiaurę kiek sustojo. Sunku pasakyti, ar rusus kuriam laikui sustabdė ukrainiečių gynyba aukštumose į šiaurę nuo Arkhangelske, ar patys rusai sustojo ir nori įsitvirtinti. Tuo tarpu spaudimas į vakarus (Sokil-Novopokrovske – Umanske) stiprėja, tęsiasi sunkūs ir permainingi mūšiai.

📎Centras. Agresoriui pavyko pasistūmėti šiaurinėse Netailove prieigose, jie toliau atakuoja link Yasnobrodivka. Rusai bando užimti aukštumoje esančias pozicijas, kad galėtų lengviau užimti žemumoje esantį Netailove. Taip pat agresoriui pavyko išplėsti savo pozicijas į pietus nuo Pervomaiske, Nevelske gynėjų padėtis dar labiau komplikuojasi.

📎Pietinis flangas. Tęsiasi sunkios kautynės, kontaktinėje linijoje be esminių pakitimų.

📌Zaporizhia kryptis. Rusams pavyko pasigerinti savo taktinę situaciją Staromayorske prieigose. Šiame sektoriuje rusų spaudimas vis didėja. Kaip ir minėjome, jie bando stumtis palei Mokry Yali upę į šiaurę ir susigrąžinti Ukrainos vasaros kampanijos metu išlaisvintas teritorijas.

📌Pietų kryptis. Be pakitimų.

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top