Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai trisdešimt aštuntoji (birželio 10) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Neramūs laikai okupantams Pietų kryptyje. Vakar atakuotas rusų logistinis mazgas Shkadovsk. Taip pat sprogimai naktį griaudėjo Feodosya ir Simferopol. Tačiau įdomiausia prasidėjo dieną. Ukrainos pajėgos raketomis šiandien daužė Kryme stovinčią rusų oro gynybą. Pranešama apie sėkmingus smūgius Dzhankoy, Chornomorske ir Yevpatorya. Ukrainiečiai skelbia sunaikinę vieną S400 ir dvi S300 sistemas.

📌Kharkiv kryptis.

📍 Tęsiasi sunkios kautynės Vovchansk. Rusai bando atakuoti pačiame mieste, ukrainiečiai didina spaudimą rytiniame jo pakraštyje tikėtina siekdami apeiti rusų pajėgas iš flango. Lyptsi sektoriuje rusai atakuoja prie Hlyboke ir taip siekia šiame ruože susigrąžinti iniciatyvą. Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍 Kadyrovcai paskelbė neva jie užėmė Ryzhivka kaimą. Šis kaimelis yra ant sienos, priešais rusijos pusėje esantį Tetkino, kurį anksčiau ne kartą atakavo Ukrainos pusėje besikaunantys rusų vienetai. Ryzhivka kaimelis yra no man land, kadangi (kaip Kharkiv atveju) įrenginėti gynybos liniją ant sienos nėra racionalu (reikalinga buferinė, prišaudyta vietovė; didelė grėsmė inžinieriams būti apšaudytiems iš rusijos pusės). Tad neatmestina, kad agresorius buvo užėjęs į kaimelį, tačiau tai labiau informacinė, nei karinė operacija. Įstrigus agresoriaus puolimui Lyptsi ir Vovchansk ruožuose, rusams reikia pergalių, tad jie jas kaip įprasta bando imituoti.

📌 Luhansko kryptis.

📍Kupjansk. Mūšių intensyvumas kiek nukrito, dominuoja artilerijos dvikovos ir abipusiai smūgiai dronais.

📍 Lyman. Be pakitimų.

📍 Syversk. Panašu, kad agresorius bent kuriam laikui prarado galimybę aktyviai spausti Verknokamenske, tikėtina jis čia persigrupuoja ir atnaujins atakas. Kol kas rengia lokalias atakas kiek piečiau (Vesele ruože).

📌 Donecko kryptis.

📍 Chasiv Yar.

· Šiaurinis flangas. Ukrainos pajėgos ir toliau neprileidžia rusų prie kanalo.

· Centras. Sunkios kautynės rytiniame miesto pakraštyje. Rusai bando įsitvirtinti užimtose pozicijose, siekia vystyti sėkmę ir atakomis į kaktą nustumti ukrainiečius už kanalo. Padėtis dinamiška.

· Pietinis flangas. Be pakitimų.

📍Pokrovsk – Vuhledar.

· Šiaurinis flangas. Rusai vėl stumiasi priekin Novoaleksandrivka. Šios sėkmės priežastis ne tik intensyvios puolimo operacijos, bet ir ne pirmą kartą trūkinėjanti sąveikia tarp Ukrainos vienetų.

· Centras. Be pakitimų.

· Pietinis flangas. Agresorius suintensyvino kelio Vuhledar – Konstyantinivka pietinio flango atakas ir sugebėjo dar šiek tiek pasistūmėti. Neatmestina, kad artimiausiu metu rusai gali pradėti Vuhledar puolimo operaciją iš pietų ir rytų.

📌 Zaporizhia kryptis. Rusai skelbia užėmę Staromayorske. Jie jau kurį laiką buvo išstūmę iš čia ukrainiečius ir bandė įsitvirtinti. Ukrainos pajėgos ir toliau kontroliuoja šiauriau esančias aukštumas.

📌Pietų kryptyje be pakitimų.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top