Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai trisdešimt ketvirtoji (birželio 6) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Ukrainos GUR‘as ir SBU surengė sėkmingas operacijas agresoriaus užnugaryje. Dronais buvo atakuota rusų grupuotei Luhansk ir Donetsk kryptyse svarbi degalų gamykla esanti Rostove prie Dono. Taip pat, liepsnoja degalų saugykla okupantų grupuotės, veikiančios Kharkiv kryptyje, užnugaryje. Be to, vėl buvo jūriniais dronais atakuota okupuoto Krymo pakrantė. Atrodo, kad taikinys ne itin „seksualus“ – laivas-vilkikas. Tačiau tai galimai indikuoja, kad rusų kovinių laivų Kryme beveik nelikę arba yra nedaug, o tokio logistinio laivo sunaikinimas apriboja rusų galimybes aptarnauti ir likusius savo laivus jūroje.

Žiūrim ką turim fronte.

📌 Kharkiv kryptis.

Ukrainiečiai toliau bando stumti rusus iš Vovchansk miesto, agresorius stengiasi lokaliomis operacijomis pasigerinti savo padėtį rytiniame flange. Prie Lyptsi taip pat vyksta abipusės lokalios atakos, kontaktinė linija iš esmės be pakitimų.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Kupjansk. Be pakitimų.

📍 Lyman. Rusai suaktyvino veiksmus šiauriniame flange bei pietinio flango miškuose, tačiau Ukrainos gynėjai išlaikė pozicijas.

📍 Syversk. Agresorius koncentruoja savo pastangas prie Verkhnokamyanske. Tikėtinas jo tikslas – perimti čia esančių aukštumų kontrolę ir tuomet nuo jų atakuoti Bilohorivka į pietinį flangą bei užnugarį.

📌 Donecko kryptis.

📍 Chasiv Yar.

📎 Šiaurinis flangas. Be pakitimų.

📎 Centras. Sunkios kautynės vyksta rytiniame miesto pakraštyje. Rusai toliau bando pietiniame ruože persikelti į vakarinį kanalo krantą, įsitvirtinti ir taip atkirsti rytiniame krante veikiančius Ukrainos gynėjus. Padėtis čia nėra aiški, tęsiasi sunkūs mūšiai.

📎 Pietinis flangas. Okupantams nepavyksta pralaužti ukrainiečių gynybos.

📍 Pokrovsk – Vuhledar.

📎 Šiaurinis flangas. Rusai vysto vakarykštę sėkmę Novoaleksandrivka – Kalynove ruože, užėmė no mans land prie Arkhangelske. Taip pat, sunki padėtis Ukrainos vienetams klostosi vakariniame ruože. Rusai artėja prie Novopakrovske ne tik kalvomis iš šiaurės rytų, bet ir stumia ukrainiečius iš pozicijų pietiniame šios gyvenvietės gynybiniame ruože.

📎 Centras. Be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Labai sunkios kautynės Krasnohorivka, rusai graužia ukrainiečių gynybą, padėtis dinamiška.

📌 Zaporizhia kryptis.

Neatmestina, kad rusai koncentruoja prie Staromayorske veikiančius savo vienetus (daugiausiai 5-osios armijos vienetai) ir bando vystyti lokalią sėkmę. Ukrainiečiai apsigynė, tačiau padėtis išlieka sudėtinga.

📌 Pietų kryptis.

Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top