Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai trisdešimt penktoji (birželio 7) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Šią naktį agresorius surengė didesnio masto ataką prieš Ukrainos civilinę ir karinę infrastruktūrą. Nors smūgis gana didelis (viso 58 ugnies priemonės), tačiau galima daryti atsargią prielaidą, kad tai visgi buvo „žvalgyba mūšiu“. Net 53 iš 58 priemonių buvo Shahed dronai ir ukrainiečių oro gynybos gana lengvai gliaudomos 5 raketos Kh101/Kh555. Neatmestina, kad šio smūgio tikslai buvo:

📎 Išsibandyti ugnies priemonių (raketų ir dronų) skrydžio maršrutus.

📎 Pratestuoti kaip Ukrainos pajėgų oro gynybos planas veikia atakuojant Ukrainą platesniu mastu.

📎 Testuoti, kaip veikia ukrainiečių early warning system (t. y. kuriame skrydžio etape ir kokiose vietose identifikuojamos ir naikinamos raketos).

Dabar žiūrim ką turim fronte.

📌 Kharkiv kryptis.

Kontaktinėje linijoje esminių pakitimų nėra. Tęsiasi sunkūs mūšiai Vovchansk, nei vienai pusei nepavyksta pasigerinti savo taktinės situacijos.

📌 Luhansko kryptis.

Didelis kabūm Luhansk, fiksuojami keli Ukrainos pajėgų smūgiai raketomis. Agresorius skelbia, kad buvo atakuota ATACMS raketomis, bet tuo pačiu publikuoja keistus kadrus. Neva raketa pataikė į gyvenamą namą, sugriuvo laiptinė. Kasetinei ATACMS raketai M39 tai visiškai nebūdingas efektas. Ji virš taikinio išmeta nedideles bombeles ir dengia tam tikrą plotą. Fugasinė raketa galimai padarytų didesnę žalą. Įdomu tai, kad šio “smūgio” vietoje gaisrinių, greitųjų, žmonių, kraujo nematyti. Taip pat, platinamas vaizdas iš gėlių turgelio. Ten matyti smūgio bangos išdaužti stiklai, tačiau sugriovimų nesimato (tikėtina, smūgio epicentras buvo kitoje vietoje). Taigi, visa tai kvepia rusiška dezinformacija, siekiant paslėpti tikruosius nuostolius, kurie greičiausiai yra patirti karinės paskirties objekte.

📍 Kupjansk. Susidūrimų intesyvumas išlieka aukštas, okupantai bando prasistūmėti šiauriniame flange, tęsiasi sunkus mūšis. Tuo tarpu, agresoriui pavyko užimti no mans land esančią Ivanivką (kelių trobų kaimelis). Rusai įsitvirtina šioje gyvenvietėje, tačiau iš esmės tai situacijos nekeičia. Buvo tik laiko klausimas kada tai įvyks, nes Ukrainos gynėjai vengdami smūgio į flangą ir užnugarį buvo atsitraukę anksčiau, o šį ruožą dengė tik ugnimi.

📍 Lyman. Agresorius toliau intensyviai atakuoja šiauriniame flange (aplink Makiivka), mūšių baigtis kol kas neaiški.

📍 Syversk. Sunkios kautynės tęsiasi prie Verkhnokamyanske, Ukrainos pajėgos išlaikė pozicijas.

📌 Donecko kryptis.

📍 Chasiv Yar.

📎 Šiaurinis flangas. Vyksta sunkios kautynės, tačiau ukrainiečiai išlaikė pozicijas.

📎 Centras. Chasiv Yar miestas liepsnoja, rusai ir toliau bando nupjauti jo rytinę dalį einančia palei kanalą. Tęsiasi sunkus mūšis.

📎 Pietinis flangas. Be pakitimų.

📍 Pokrovsk – Vuhledar.

📎 Šiaurinis flangas. Agresorius toliau bando prasimušti į kalvas šiaurėje ir pasistūmėti vakaruose. Padėtis sunki.

📎 Centras. Be pakitimų.

📎 Pietinis flangas. Okupantai atakuoja Krasnohorivka gyvenvietę ir Paraskoviivka (netoli Kostyantynivka), Ukrainos gynėjai išlaikė pozicijas.

📌 Zaporizhia kryptis.

Be pakitimų.

📌 Pietų kryptis.

Ukrainos SOP “užvedė” HIMARS smūgį ant per daug saugiai susitelkimo rajone pasijutusių rusų: https://t.me/ukr_sof/1112😃 Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top