Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai vienuoliktoji (gegužės 14) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė


📌 Šiandien Kyive lankosi JAV Valstybės sekretorius A. Blinken. Ukrainos prezidentas dėkojo už labai reikšmingą pagalbos paketą. Viešoje erdvėje sklando gandai, kad ukrainiečiai gaus daugiau ilgo nuotolio ugnies priemonių.

📌 Krymas ir toliau lieka agresoriaus deep strike aikštele. Iš čia vėl kilo Shahedai ir viena balistinė Iskander raketa. Ukrainiečiams pavyko numušti visus 18 dronų, deja balistinė raketa pasiekė savo tikslą.

📌Apie ukrainiečių smūgį prie Volgograd jau rašėme čia: https://www.facebook.com/share/v/Y8GTSmYL2Mv9Kakg/.

📌 Kharkiv kryptis.

Agresorius užėmė no mans land Lyptsi ruože, iki miesto liko apie 6 km. Tuo tarpu mūšiai prie Vovchansk tampa vis sunkesni. Nuo kalvų remdami savo vienetus, okupantai pasiekė šiaurinį ir šiaurės vakarinį miesto pakraštį. Kol kas Ukrainos grupuotės pagrindą sudaro pasieniečiai, teritorinės gynybos ir SOP vienetai. Nepanašu, kad Ukrainos gynėjams pavyks stabilizuoti situaciją be papildomų manevrinių rezervo vienetų įvedimo į mūšį.

📌 Luhansko kryptis.

📍 Kupjansk. Sunkūs mūšiai kontaktinėje linijoje, Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas.

📍 Lyman. Mūšių intensyvumas kažkiek sumažėjo, kontaktinėje linijoje ir toliau be pakitimų.

📍 Syversk. Be pakitimų.

📌 Donecko kryptis.

📍 Chasiv Yar. Rusai intensyvina operacijas pietiniame flange, bando prasimušti link Stupochki, taip pat atakuoja Klishiivka – Andriivka ruože. Situacija permaininga.

📍 Pokrovsk – Vuhledar.

📎 Šiaurinis flangas. Kontaktinė linija prie Novopokrovske – Umanske banguoja, okupantai bando pajudėti no mans land, Ukrainos gynėjai kontratakuoja.

📎 Centras. Agresorius užėmė no mans land ir taip išlygino kontaktinę liniją Pervomaiske – Nevelske ruože. Nevelske gynėjų padėtis yra sunki. Tikėtina, agresorius bandys atkirsti čia veikiančią ukrainiečių grupuotę atakuodamas iš pietų.

📎 Pietinis flangas. Labai sunki padėtis Krasnohorivka, tačiau čia nelengva ne tik ukrainiečiams. Rusai taip pat pripažįsta, kad mūšiai sunkūs, o kiekviena sėkmė kainuoja labai brangiai.

📌 Pietų ir Zaporizhia kryptys.

Be pakitimų.

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top