Karas Ukrainoje. Aštuonišimtoji (gegužės 3) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Jungtinės Karalystės Užsienio reikalų sekretorius D.Cameron pareiškė, kad Ukraina turi teisę smogti JK teikiama ginkluotę rusijos teritorijai. Tuo pačiu jis anonsavo didžiausią iki šiol 3 mlrd. svarų karinės paramos paketą per metus, tad tikėtina Storm Shadow (o gal ir dar ko nors) bus daugiau. Panašu, kad ruošiama dirva pilnaverčiam F16 panaudojimui. Olafai, ką tu?

Luhansko kryptis.

Kupjansk. Agresorius tęsia puolimo operacijas centriniame ruože ir pietiniame flange. Jiems kiek pavyko pasigerinti savo padėtį prie Kyslivka, tačiau nieko daugiau nuveikti rusams ukrainiečiai neleidžia. Šiauriniame flange rusai intensyvina operacijas – vakar/užvakar pradėję atakas Petropavlivka link, dabar jie atnaujino seniai primirštos Synkivka atakas. Tvirtinasi gana akivaizdus rusų veiksmų eigos variantas, kuris tikėtina pilna apimtimi dar neaktyvuotas. Tikėtina ateityje atakos tik aktyvės, o ilgai netrukus gerokai turėtų išaugti rusų aviacijos veikimas, t.y. KAB‘ų smūgiai. Neatmestinas ir intensyvesnis raketų ir Shahedų panaudojimas ukrainiečių užnugaryje, siekiant sugriauti besiginančiųjų galimybes aprūpinti ir rotuoti pajėgas per Oskil upę. Neatmestinos ir rusų ribotos puolimo operacijos Kharkiv ar Sumy apylinkėse, siekiant sukaustyti ukrainiečių rezervus. Toks savotiškas ukrainietiško puolimo išlaisvinant dešinįjį Dniepro krantą 2022 m. rudenį atkartojimas. Toks matymas nuo sofos, o kaip bus iš tiesų – pamatysime.

Lyman. Tęsiasi susidūrimai šiauriniame ir pietiniame flange. Taip pat atsinaujino rusų bandymai pasistūmėti Terny – Torske ruože, jie siekia atsiimti prieš keletą dienų prarastas pozicijas prie Yampolivka. Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas.

Syversk. Rusai tęsia nesėkmingus bandymus lokaliomis atakomis pralaužti ukrainiečių pozicijas Bilohorivka ir Vesele ruožuose.

Donecko kryptis.

Chasiv Yar. Rusai bando stumtis link kanalo, tačiau Ukrainos pajėgos išlaiko pozicijas. Nors ukrainiečiams pavyko stabilizuoti situaciją, tačiau padėtis išlieka sudėtinga. Rusai vienareikšmiškai pabandys išvarginti Ukrainos vienetus, išsekinti jų resursus, tuo pačiu labai tikėtina kaups rezervus ir pabandys perlaužti įvykius sau naudinga linkme.

Pokrovsk – Vuhledar:

Šiaurinis flangas

Rusai iš trijų pusių bando užimti Arhangelske. Teoriškai ukrainiečiai dar gali atsitraukti šiauriau už vandens kliūčių ir įsitvirtinti dominuojančiose aukštumose, tačiau rusų sėkmė prie Novoaleksandrivka suteikia jiems galimybę smūgiuoti ukrainiečiams į flangą ir užnugarį.

Agresorius suintensyvino operacijas Sokil- Novopokrovsk – Umansjke ruože, ukrainiečiai išlaiko pozicijas.

Centras. Rusai koncentruoja pastangas Pervomaiske pietuose ir su tikslu pasiekti Nevelske. Ukrainos pajėgos išlaikė pozicijas, tačiau situacija nėra gera.

Pietinis flangas. Sunkūs mūšiai kontaktinėje linijoje.

Zaporizhia kryptis.

Rusams šiek tiek pavyko pasistūmėti prie Urozhaine. Jie keletą kartų pastarąją savaitę mažais žingsneliais pasistūmėjo priekin. Nors esmingai situacijos tai nekeičia, tačiau tendencija nėra gera. Rusai akivaizdžiai nusiteikę judėti abiem upės Mokry Yali krantais į šiaurę link Velyka Novosylka.

Tęsiasi susidūrimai Robotyne pleište, esminių pakitimų nėra. Rusai soc.tinkluose „praregėjo“. Propagandistų teigimu čia jų operacijos yra šabloniškos, o ir iš vis tas Robotyne ne taip jau ir reikalingas (vadinamas mūšiu dėl babos ar miškininko trobos). Kalbama, jog reikėtų jį apeiti, tačiau ir arkliui aišku, kad tai vargu ar ką pakeis. Neatmestina, jog tai bandymas sukurti paaiškinimą, kodėl iš sektoriaus planuojama išvest dviejų desantininkų divizijų vienetus.

Pietų kryptis. Be pakitimų.

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top