Karas Ukrainoje. Dešimtoji (kovo 5) diena

Vaizdo įrašas paplito socialiniuose tinkluose. Nors neaišku, kaip filmuota medžiaga buvo užfiksuota. Kai kas socialiniame tinkle „Twitter“ teigia, kad video įrašas buvo nufilmuotas dronu.

*****

Aleksej Arestovič

Gostomelyje specialiosios GUR ir MTR 3-iojo pulko pajėgos kartu su vietos kariuomene dvi dienas iš eilės treniravo Rusijos specialiąsias pajėgas ir desantininkus. Manau, daugelis yra matę kadrus, kuriuose užfiksuota sugedusi technika.
Nikolajiečiai atkovojo Kulbakino oro uostą ir sumušė vilkstinę, kuri nuo pat ryto bandė apeiti miestą. Be to, Nikolajevo patrulių policija aktyviai dalyvauja kombinuotuose ginklų mūšiuose (ir laimi!) Peremogoje, Brovarsky rajone, 15-oji atskira motorizuotų šaulių brigada iš Samaros buvo atakuota iš oro.

Nežinskio kryptimi, prieš tris dienas Rusijos vadovybė pradėjo formuoti didžiulį operatyvinį būrį puolimui prieš Brovarus – Borispilį. Dabar šio būrio nebeliko. Dalis jo pateko į Charkovą, kur įsibrovėlių kariuomenė patyrė didžiulius nuostolis – dalis jų įstrigo vietinėse gyvenvietėse, dalis sunaikinta. Chersone yra mažiausiai rusų kariuomenės. Ryšys atkurtas. Šou su „dėkingais Chersono gyventojais“ nepavyko. Zaporožės AE veikia normaliai. O susipainiojo rusų kariuomenė (ir iš dalies sunaikinta) Brovarų pelkėse, nes vietiniai gyventojai kariauja totaliai – blokuoja miško kelius, lėtina ar net kelioms valandoms sustabdo priešo kolonų judėjimą. O ten juos pasitinka mūsų artilerija ir aviacija. Mes kontroliuojame oro erdvę (šiandien buvo numušti keli rusų lėktuvai), mūsų aviacija veikia.

Apšaudome priešo vadavietes – šiandien net Rusijos spauda pripažino žuvus du vyresniuosius jų vadus, įskaitant Juodosios jūros laivyno 810 jūrų pėstininkų brigados vadą, kuri padėjo Janukovyčiui pabėgti ir užgrobė Krymą.
Kaip sakoma, pulko žūtis – tragedija, pulkininko žūtis – sutriuškinimas.

Taip, Charkovui, Mariupoliui, Achtyrkai sunku. Tačiau virš Černigovo, kurį priešas yra aplenkęs arba pusiau apsupęs, numušami rusų lėktuvai, jie veržiasi ir surenka belaisvius prie Sumų. Kaip didžiulė mėsmalė, pusiau apsupta Charkovo sritis mala priešą.

Kas stebina ir reikalauja paaiškinimo? Daugeliui ukrainiečių tai, kad mes dar nepralaimėjome, yra didvyriška, bet stebuklas. Kai kuriuos dar valdo nuotaika: mūsų sėkmė laikina. Reikia pasiimti laimėjimus ir derėtis su Putinu.
Visa ne. Visa tai buvo nulemta jau pirmąją dieną. Visa tai karinė vadovybė apskaičiavo ir apgalvojo, o kariuomenė puikiai įgyvendina. Žinau daugelio pasaulio kariškių nuomonę. Juos šokiruoja Ukrainos kariuomenės ir jos vadovybės demonstruojamas lygis. Šiandien tai oficialiai pripažino JAV, Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos, NATO vadovas.
Ar žinote, kad pirmasis priešo sparnuotųjų raketų smūgis daug kur pataikė į maketus?..
Tiek ugnies maišai, tiek nesibaigiančios žudymo dėžės, į kurias mūsų kariškiai tempia priešo kariuomenę – visa tai blaivus ir šaltakraujiškas apskaičiavimas, kuris tarsi rotorinis ekskavatorius metodiškai įgyvendina mūsų kariuomenės vadovybė ir personalas.

Geriausi kariškiai pasaulyje mums skyrė 48 valandas. Dešimtąją dieną Ukrainos aviacija, kuriai buvo skirtos trys valandos, iš oro daužo priešą. Mūsų sėkmė yra dėsninga. Konkrečiai sukurti ir aiškiai įgyvendinti priežastiniai-pasekmių ryšiai. Aukščiausio lygio ginkluotųjų pajėgų ir liaudies pasipriešinimo derinys čia mala Rusijos karo mašiną. Rusijos kariuomenė nėra galinga. Ji tik ilga. Čia yra aštuonios iš dešimties Putino armijų. Čia mes jas palaidosime. Tai pareikalaus laiko. Tačiau tai nebus atsitiktinė sėkmė. Tai mūsų bendro darbo su jumis rezultatas. Visų mūsų. Ir būtent dėl šio sistemingo darbo, nes mąstome galva, o dirbame rankomis, dėl to priešas pralaimės. Net ir dabar, kai Kremlius dar turi laiko pūstis ir girtis, atvirai pripažįsta, kad Ukrainos okupuoti neįmanoma ir to daryti nesiruošia.

Mes juos išvysime atgal. Visi mūsų namai ir miestai mums sugrįš. Tai mūsų pasaulio pabaigos karas. Tai mūsų Tėvynė, kuri nusimeta septynis šimtus metų senumo Ordos pančius – bjaurų istorinį senosios Rusijos idėjos iškraipymą. Šimtus metų trukusį sunkų prakeiksmą. Kaina nebus lengva. Tačiau pergalė viską pakeis. Visos Europos ir pasaulio likimą. Todėl dėsninga mūsų pergalė taip pat yra istorinė. Už mūsų – Senovės Rusijos Kijevo kunigaikščių tiesa. Už mūsų – Svjatoslavas, Vladimiras, Bogdanas.

Šį kartą išsibarstėme elitinius Maskvos dalinius. 14-oji brigada (buvusi 51-oji, sunaikinta Bezlerio ir Ilovaiske) dabar yra įsprausta į Rusijos kariuomenės kovinių formacijų centrą – kerta iš peties. Mes išnarpliosime visą šią šimtmečiais keltą painiavą. Viskas natūralu. Tai ne atsitiktinumas.

Apginsime savo auklę – ne kartą sužeistą, apšmeižtą, užmirštą, savo Motiną. Apginsime žmonių sielą.

Už protėvius. Sofijos kupolus. Už dangų virš Dniepro. Už vaikus. Už anūkus ir proanūkius, kurių kelias į žvaigždes.

Mums pasisekė, kad esame karta, kuri ištaisys tūkstančius metų trukusias skriaudas. Kuri atvers duris į naują pasaulį. Asmeniškai esu labai patenkintas.

*****

unian.net

Pentagono duomenimis, už 25 kilometrų nuo Kijevo yra dislokuota didžiulė Rusijos karių kolona.

Tai praneša ZN.UA.

Pažymima, kad šiuo metu kolona nejuda link Kijevo. Neva kalbama apie keliasdešimties kilometrų ilgio koloną. Ją pristabdė ukrainiečių atakos ir vieno tilto sprogimas.

Taip pat Rusijos kariai yra netoli Černigovo ir Charkovo šalies šiaurėje, tačiau toliau veržiasi į pietus. Tuo pačiu metu Mariupolis tebėra Ukrainos kontroliuojamas, o artėjančio puolimo prieš Odesą požymių kol kas nepastebėta.

*****

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į europiečius, prašydamas juos išeiti į savo miestų gatves ir paremti Ukrainą kare su Rusija.

Taip jis pareiškė per telekonferenciją, kreipdamasis į Europos miestų gyventojus, dalyvavusius mitinge už Ukrainą.

Tiesioginės transliacijos iš Prezidento kanceliarijos metu Zelenskis pažymėjo, kad pirmąją savo kalbos minutę jis skiria visų žuvusių Ukrainos kariškių, specialiųjų pajėgų, policijos pareigūnų, žvalgybos pareigūnų, ugniagesių – „tų, kurie atidavė savo gyvybes“ – atminimo įamžinimui , kurie dabar yra tarp mūsų, bet jų nebematome“.

„Taip pat noriu antrą tylos minutę pagerbti mūsų civilius: suaugusius ir vaikus, dešimtis ir šimtus tų, kurie atidavė savo gyvybes to nežinodami. Jie atidavė savo gyvybes ir gavo amžiną atilsį. Prašau, tylėdami jūs pagerbsite jų atminimą“, – sakė valstybės vadovas.

O trečią minutę prezidentas skyrė Europos tautoms.

„Netylėkite. Išeikite į gatves. Palaikykite Ukrainą. Palaikykite mūsų laisvę. Nes tai ne tik pergalė prieš Rusijos kariuomenę, tai yra šviesos pergalė prieš tamsą. Tai gėrio pergalė prieš blogį. Pergalė laisvės virš to, kas šiandien vyksta mūsų šalyje, Ukrainos teritorijoje. Netylėk, palaikyk Ukrainą. Nes jei Ukraina neatsikels, neatsikels ir visa Europa. Jei kris Ukraina, tai kris visa Europa Ir jei mes laimėsime – ir aš pasitikiu savo žmonėmis, aš pasitikiu jumis – tai bus didžiulė demokratijos, vertybių, laisvės pergalė“, – sakė Zelenskis.

„Tuomet tylos akimirkos pavirs klestėjimo metais. Europa, būk tokia stipri kaip Ukrainos žmonės. Šlovė Ukrainai“, – pabrėžė Prezidentas.

Mitingai mūsų valstybei palaikyti ir prieš Rusijos invaziją vyko Frankfurte, Prahoje, Lione, Tbilisyje, Vienoje, Bratislavoje, Vilniuje. Iš viso juose dalyvavo apie 200 tūkst.

****

Locked N’ Loaded

Šis postas bus kiek kitoks 🙂 Bendra situacija yra pozityvesnė nei buvo vakare. Tikėtina, ukrainiečiai išstūmė priešą iš Hostomelio (Kyivo šiaurės vakarinis sektorius) ir toliau vysto savo kontrpuolimą šia kryptimi. Taip pat pasirodė žinių, kad Ukraina kontratakuoja Enerhodare ir tikėtina gali atsiimti Zaporožės AE kontrolę. Tuo pačiu, ukrainiečiai kontratakuoja prie Charkivo. Ne iš gero gyvenimo RF atidaro humanitarinius koridorius Mariupolio sektoriuje. Šios naujienos tik patvirtina bendrą padėtį fronte – nepaisant nesėkmių Pietuose, ukrainiečiai lėtai, mažais žingsneliais bando perimti iniciatyvą. Be puolamųjų veiksmų (kontratakų) neįmanoma laimėti mūšių. Tą pirmiausia leidžia RF kariuomenės pralaimėjimai (tiek ant žemės, tiek ore), kas veda į resursų netektis ir karių demoralizaciją. Kaip ir minėta, šiuo metu agresorius persigrupuoja, kaupia jėgas, tačiau ar tai jam atneš sėkmę – pažiūrėsime 🙂

Šį kartą nusprendėme nevarginti jūsų platesne kiekvienos krypties analize, ir aptarti lygšiolinės ukrainiečių sėkmės priežastis 🙂

• Valia priešintis. Gal jau tai skamba banaliai, tačiau tai esminis sėkmės faktorius. Raktu į sėkmę šioje srityje buvo pirmiausia kariuomenės ryžtas priešintis, juk jie gina savo žemę, savo valstybę. Bendrame visuomenės ryžto fone būtent kariuomenės kietumas ir tvirtumas pirmomis karo dienomis, parodytas ryžtas visuomenę įtikino, kad jų nusitekimas nėra tuščias. Taip, didžiulį vaidmenį vaidina politinė lyderystė, visų pirma V. Zelenskio ir jo aplinkos, taip pat P. Porošenko, Kyivo meto V. Kličko, Verkhovnos Rados deputatų ir kitų. Prezidentas V. Zelenskis – geriausia, kas galėjo nutikti Ukrainai ir Laisvajam pasauliui per pastaruosius 30 metų. Bet pirmiausia ukrainietis karys, daužomas priešo aviacijos, sparnuotųjų raketų, artilerijos, tankų, puolančių orkų ordų, pasipurtė, pasiuntė juos naxuy ir toliau kovėsi ir kaunasi. Šis pavyzdys užkrečia ir prezidentą ir studentą. Rusija savo barbariškais veiksmais pasiekė tik tai, kad dabar kiekvienas Ukrainos gyventojas, daužomas priešo aviacijos, sparnuotųjų raketų, artilerijos, tankų, puolančių orkų ordų, pasipurto, pasiunčia juos naxuy ir toliau kaunasi.

Pamoka mums: kary, grėsmės atveju visi pirmiausia žiūrės į tave. Nepriklausomai ar tu eilinis, ar generolas – būk tvirtybės pavyzdys

• Oro erdvės nepraradimas. Prieš eskalaciją ir karui įsiplieskus nauja jėga nebuvo daug Ukrainos oro pajėgų fanų. Žvelgiant į skaičius ir į techninį lygį atrodė, kad ukrainiečių oro gynyba yra daugiau simbolinė, ir negali varžytis su Sirijos kampanijoje užgrūdintomis RF oro pajėgomis. Kaip matome, rusų oro pajėgų galia – tėra jų pačių sukonstruotas mitas. Ukrainiečiai sugebėjo pirmosiomis karo dienomis išsaugoti savo oro pajėgas ir oro gynybą, išskaidyti šias priemones. Kalbama, kad tame nemažą vaidmenį suvaidino JAV žvalgyba, ukrainiečiams suteikusi nemažai duomenų apie RF karinius planus prieš eskalaciją. Panašu, šiais duomenimis amerikiečiai su ukrainiečiais dalinasi ir toliau, tačiau didžiausi nuopelnai – Ukrainos oro pajėgoms. Niekas už juos ant žemės nekariauja, jie tai daro patys. Sumaniais reidais jie daro nuostolius rusų oro pajėgoms, ir neleidžia jiems jaustis ramiai.

Pamoka mums: kiekvienas ginklas ar pajėgumas kuris yra, turi virsti mirtinu. Tą naudok sumaniai, suprasdamas savo ribotumą.

• Targeting‘as, t.y. taikinių atsirinkimas, paskirstymas. Tai neapdainuotas ukrainiečių privalumas šiame kare. Jis pirmiausia atsiremia į gerus žvalgybos duomenis, bei tinkamą analizę ir vertinimą. Ukrainiečiai labai gerai geba įvertinti priešo silpnąsias puses ir išnaudoti taktinį pranašumą.

Ypač tai pasakytina apie veiksmus ore. Anksčiau minėtas oro pajėgų kovingumo išlaikymas ir ribotos, tačiau tikslios operacijos, ypač prieš priešo šarvuotos technikos ir tiekimo kolonas (oro pajėgomis ir dronais) rodo, kad vykdydami tokius oro reidus žino, kad priešo oro gynyba tame sektoriuje nėra stipri. Jei to nebūtų, Ukrainos oro pajėgų orlaiviai ir Bayraktarai jau būtų pasibaigę.

Ką jau kalbėti apie ukrainiečių gebėjimą išlaukti ir kontratakuoti tada, kai priešas yra nusilpęs ir demoralizuotas (Kyivo šiaurės vakarai, Charkivas). Tai geros žvalgybos ir targeting‘o rezultatas. Tai atima iš priešo taktinę iniciatyvą ir daro įtaką visam operaciniam paveikslui.

Pamoka mums: sėkmė mūšio lauke prasideda vado galvoje, o ne kario taikiklyje.

• Artilerija. Tai iš tiesų yra karo dievas. Ukrainiečiai yra itin gerai įvaldę tiek gynybos, tiek puolimo veiksmus su netiesioginės ugnies paramą. Net neturėdami stiprių pėstininkų pajėgų ant žemės, jie sugeba tikslia artilerijos ir minosvaidžių ugnimi ne tik sustabdyti priešą, tačiau taktiniame lygmenyje diktuoti mūšio tempą. Reikia suprasti, kad tai – ne tik ryžto, sumanumo ar tuo labiau sėkmės reikalas. Ukrainiečiai artilerijos svarbą suprato jau 2014 m. Donbase. Ilovaiskas, Debalcevė, Donecko oro uostas ir aibė kitų vietų išmokė juos itin efektyviai naudoti artileriją. Ginantis prieš gausesnį priešą netiesioginė ugnis vaidina itin didelį vaidmenį, kadangi atsiranda galimybė saugoti savas, mažesnes pajėgas ir gana dideliu atstumu (5-20 km.) naikinti priešą, trikdyti jo judėjimą ir logistiką, atgrasyti nuo puolamųjų veiksmų (po keleto artilerijos smūgių, priešas tikrai bus atsargesnis). Tai ukrainiečiai sėkmingai daro Kyive, Sumuose, Charkive, Mariupolyje, Donbase. Tuo pačiu nesugebėjimas laiku ugnimi uždengti rusų veržimosi iš Krymo, ypač jiems keliantis per Dnieprą yra skaudi pamoka.

Pamoka mums: laukiam MLRS sistemų, antrojo artilerijos bataliono modernių haubicų ir kažko rimtesnio KASP‘ui (60 mm tikrai nėra variantas). Tuo pačiu taktiniame lygmenyje būtina stiprinti supratimą kaip dirba tiesioginės ir ypač netiesioginės ugnies parama, ką ji gali ir ko negali, kaip ją iškviesti ir naudoti kartu su manevru.

• Prieštankinės priemonės. Žinoma, Javelin ir NLAW – didžiulė paspirtis ukrainiečių prieštankiniams vienetams. Kaip ten anglai sako: „what‘s the only law that russians understand? – The NLAW“. Šios sistemos pakėlė prieštankinę gynybą į naują lygmenį. Antai, Charkive rusai vengia artėti link miesto per efektyvų Javelin šūvio nuotolį. Tačiau reikia pasakyti, kad visgi didžioji dalis ukrainiečių prieštankinių pajėgumų – tai ukrainietiškos/sovietinės sistemos (ukrainietiški/sovietiniai PTURai, RPG7, RPG22 ir pan.). Tinka viskas, kas degina šarvą. Panašu, kad svarbiausiose kryptyse (Kyivas, Charkivas, Mariupolis) vakarietiškų modernių prieštankinių sistemų daugiau, o senesnės ir ne tokios brangios (ir efektyvios) dominuoja kitose kryptyse.

Pamoka mums: prieštankinės gynybos arsenalo gylis (ilgo, vidutinio, trumpo nuotolio) negali koncentruotis ties vienu pajėgumu (pvz.: Javelin), turi būti vystomas visas pajėgumų spektras (NLAW, AT4, CG M3, Spike ir pan.).

• Strateginė komunikacija. Tai ką daro Ukrainos stratcom‘as yra tiesiog nuostabu! Ukrainiečių karių įrašai, rusų belaisviai, darbas su rusiška autorija, RF karių nusikaltimų fiksavimas, gyventojų nuotaikų transliavimas, politinė retorika – viskas yra tiesiog nuostabu. Tai ženkliai prisideda prie visuomenės valios priešintis, sėkmės mūšio lauke ir diplomatinėje arenoje.

Pamoka mums: mes geri šioje srityje taikos sąlygomis, kad būtume puikūs karo sąlygomis, mokykimės iš geriausių, t.y. ukrainiečių.

• Beprecedentė pasaulio parama kovojančiai Ukrainai (aišku, visada gali būti daugiau), pirmiausia yra to paties kario nuopelnas. Kario, kuris daužomas priešo aviacijos, sparnuotųjų raketų, artilerijos, tankų, puolančių orkų ordų, pasipurtė, pasiuntė priešus naxuy ir toliau kaunasi. Be šito viskas būtų tikrai sunkiau.

Pamoka mums: niekas už mus mūsų karo nekariaus. Kariaus kartu, šalia, bet visų pirma patys turime kautis iki galo, tuomet ir kiti patikės, kad mes norime nugalėti.

O ką manote Jūs?

P.S. video ukrainičių artileristų darbas

****

Egidijus Papečkys

Devinta diena

Mūšiai ir apšaudymai tęsiasi, tačiau abi pusės šiuo metu turi šiokį tokį atokvėpį, vakar dienos derybose pasiekto susitarimo organizuoti humanitarinius koridorius dėka. Toks sąlyginis ramesnis periodas gali būti ir rytoj, o galbūt dar ir sekančią dieną.

Rusijos kariuomenė šiuo metu priversta išstatyti daugybę postų ir patrulių okupuotose vietovėse, daug jų reikia ir Chersone, o tai atitraukia dalį pajėgų iš fronto. Ukrainiečiai toliau tęsia pilietinį pasipriešinimą, ir kol kas – sėkmingai.

Rusijos gynybos ministerija vasario 28 d. pareiškė paėmusi Enerhodarą ir užtikrinusi Zaporožės atominės elektrinės apsaugą. Ko (ne)verti tokie pareiškimai pamatėme atsikėlę šiandien ryte. Rusai apkaltino menamus Ukrainos diversantus ir sukūrė pasakojimą apie įvykusį :mūšį” su jais. Diversantai buvo tokie kieti, kad sugebėjo po mūšio pasitraukti nepraradę nė vieno kario, bet sukūrę nedidelį lauželį. Kaip matome, eilinį kartą Rusijos propaganda nesistengia nors kažkiek prisidengti savo gėdą bent jau figos lapu.

Kremlius pradėjo plačią propagandinę kampaniją, kuria mėginama sudaryti „išvaduotos” broliškos ukrainiečių tautos įvaizdį, imituodama humanitarinę pagalbą. Deja, net ir kelias dienas maisto neturinčiame Chersone nepavyko prieš kameras net suvaidinti dėkingos ir alkanos „minios”, priimančios maisto krepšelius. Juos ėmė vos keli žmonės, gėdijami nemažo būrelio gyventojų, siūlančio pasivaišinti paties rusų kariams, nes, kaip paaiškėjo prieš kelias dienas, Kremlius juos maitina dar 2015 metais pasenusiais sausais daviniais.

Mėginama paveikti ir tarptautinę bendruomenę – šiandien įvyko beprecedentis pokalbis telefonu, nes su Jungtinių tautų generaliniu sekretoriumi kalbėjosi ne valstybės vadovas, o … Gynybos ministras S. Šoigu. Kuris, matote, Antonio Guterresui paaiškino kodėl teko užpulti Ukrainą. Tokia informacija skirta Rusijos visuomenei, nes JT pozicija aiški – Rusija įvykdė agresiją prieš Ukrainą ir turi pasitraukti iš okupuotos teritorijos. Tiesa, tai nesukelia jokių teisinių pasekmių (kol kas), bet yra labai stipri žinutė visam pasauliui. Nereikia piktintis JT „neveiksmingumu”, nes jos paskirtis nėra bausti agresorius. Tokio pasaulio policininko egzistavimas tiesiog neįmanomas, ir JT, kaip ir kitos tarptautinės organizacijos, skirtos spręsti krizes kitomis priemonėmis, mažinti daromą žalą civiliams ir teikti jiems pagalbą.

Pabaigai šiek tiek optimizmo – su Vakarų pagalba darbštūs ukrainiečiai labai greitai atstatys savo apgriautus miestus ir visą karo sužalotą šalį, o pati Ukrainos valstybė ir jos visuomenė pasikeis nepažįstamai, atsikračiusi paskutinių sovietinio palikimo likučių.

Rusiją ir jos žmones gerovė apeis iš tolo bet kokiu atveju.

Eilinį kartą pasidžiaugsiu ta pagalba, kurią Ukrainai ir jos žmonėms teikia Lietuva ir visas laisvas Vakarų pasaulis

****

Linas Karpavičius

Nauja Rusijos nuostolių suvestinė 2022-03-05

• Gyvojį jėga apie 10 000
• Tankai 269
• Šarvuočiai 945
• Artilerinės sistemos 105
• Salvinės sistemos 50
• Priešlėktuvinės sistemos 19
• Lėktuvai 39
• Sraigtasparniai 40
• Automibiliai 409
• Kateriai 2
• Kuro cisternos 60
• Bepiločiai 3

Filmuotame vaizde pamušamas tankas. Spėju dirba britų NLAW nešiojama prieštankinė sistema.

****

Linas Kojala

– Ukraina toliau kaunasi. Rusai pasitelkė apie 92 proc. iš anksto sutelktų pajėgų 60+ km ilgio konvojus Kijevo link vis dar stringa – praktiškai nejuda į priekį. Anot šaltinių JAV, Ukraina vis dar turi didesnę dalį oro pajėgų ir kaunasi dėl oro erdvės kontrolės.

– Britų RUSI instituto gynybos ekspertas Jackas Watlingas mano, jog Rusijos armija vengia kovos didelių miestų gatvėse, nes ji būtų sudėtinga ir pareikalautų daug okupacinių pajėgų gyvybių. Tą supranta ir kariai, kurių nusiteikimas, manoma, ne pats geriausias.

– Rusijoje oficialiai paskebta apie Facebook blokavimą (jau kurį laiką socialinio tinklo prieinamumas buvo ribojamas). Taip pat nebepasiekiami BBC (šiandien atitraukė žurnalistus iš Rusijos), DW, VoA portalai. Manoma, kad toliau draudimų sąraše seks Youtube, Wikipedia.

– Lada automobilių gamyba sustojo, nes Rusija nebegauna tam reikalingų puslaidininkių.

– Rusijos Federacijos tarybos narė Lyudmila Narusova viešai pareiškė, kad jai žinoma, jog iš vienos šimto rusų karių kuopos gyvi liko tik keturi. Oficialios informacijos iš vyriausybės ji teigia negavusi. Jau prieš keletą dienų ji kalbėjo apie slapčia deginamus žuvusių karių kūnus.

– Maskvos valdžia atmeta prašymus protestų organizavimui, motyvuodama pandemine situacija. Sklinda gandai, kad protestai bandomi organizuoti sekmadienį. Protestuoti ragina ir įkalintas Aleksejus Navalnas, ragindamas: “parodykite, jog rusai nenori karo”.

– Vokietijos kancleris Olafas Scholzas kalbėjosi su Putinu ir reikalavo baigti karo veiksmus, taip pat užtikrinti humanitarinį koridorių. Anot Putino, dialogas įmanomas tik jei bus įgyvendinti visi Kremliaus reikalavimai.

– Warner Bros, Disney, Sony Rusijoje neberodys filmų. Apple nebepardavinės gaminių – įmonės parduotuvės Rusijoje užsivėrė, ribojamos Apple Pay ir kitos paslaugos. Ikea nutraukė operacijas Rusijoje. Anot Rusijos TASS, Coca Cola, kuri valdo dešimt gamyklų, tęs veiklą.

– Neutrali Šveicarija plečia sankcijas Rusijai – analogiškai pagal kovo 1 d. ES priimtus sprendimus (įšaldomos Kremliaus elitui priskiriamųjų sąskaitos).

1 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top