Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuoniasdešimtoji (Lapkričio 30 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

• JAV skelbia apie koordinuotą (tai reiškia dalyvaus ne vien JAV) priemonių paketą stiprinti Ukrainos energetikos sistemą, bus didinama karinė parama. Tuo pačiu Europos Komisija siūlo sukurti Jungtinių tautų teismą, kuris ne tik nagrinėtų rusijos karo nusikaltimus, bet ir priimtų sprendimus dėl orkų turto nusavinimo Ukrainos naudai. Žinant kokia klampi pelkė yra Jungtinės Tautos, pastaroji iniciatyva skamba kiek naiviai, tačiau visgi tai svarbus diplomatinis signalas. Labai viliamės, kad jis įgaus ir teisinę išraišką.

• JK žvalgyba skelbia, kad agresorius atsisako bataliono taktinių grupių kaip dideliame kare nepasiteisinusio koncepto. Įvardijama mūsų galva esminė priežastis – tik keli BTG vadai sugebėjo išnaudoti šio koncepto privalumus. T.y. problema ne tiek pats konceptas, kiek prastas batalionų ir brigadų vadų pasirengimas. Tuo pačiu reikia pasakyti, kad šis atsisakymas ne iš gero gyvenimo – nebėra tiek kovinės technikos ir artilerijos, kuria galima būtų užpildyti BTG(sudeginta). Nebeliko ir vadų kurie bent šiek tiek suprato kaip šias jungtines pajėgas naudoti taktiniu lygiu(utilizuoti). Todėl dabar agresoriaus konceptas – būrio/kuopos dydžio pėstininkų veiksmai, remiami priskirtų tankų ir artilerijos vienetų. Beje, po pirmojo Čečėnijos karo irgi labai stipriai kritikuotas „jungtinių pulkų” konceptas, tačiau technikos, ją vsldydi gebančio personalo ir pėstininkų trūkumas vistiek atvedė prie BTG, t.y.suneštinio baliaus. Ar istorija visgi pasikartos ir vėl bus pereita prie „jungtinio pulko vol.3”, ar kažkas keisis – matysime.

O dabar po ilgokos įžangos, žiūrim kas dedasi fronte.

1. Luhansko kryptis.
• Svatove. Agresorius toliau bando pulti Stelmahivka link, tačiau jo pastangos nebuvo sėkmingos. Įdomu, kad rusai artilerija apšaudė Pershotravneve, kurį patys kontroliuoja. Tikėtina, kad agresorius bandė artilerijos ugnimi sunaikinti ukrainiečių žvalgų grupes ar lokalias atakas/reidus vykdančius vienetus.

• Kremina. Panaši padėtis ir Ploshchanka ir Chervonopopivka ruože. Orkų artilerija dirba jų kontroliuojamoje teritorijoje, kas taip pat rodo ukrainiečių žvalgų aktyvumą ir situacijos dinamiškumą.

• Lysychansk. Rusai atakuoja Verkhnokamenske ir Bilohorivka, tačiau be rezultatų. Jų propagandiniuose kanaluose pripažįstama, kad kalbos apie „išlaisvintą“ Spirne buvo ankstyvos. Maža to, jie gyvenvietę priskiria ukrainiečiams, kas irgi iki galo nėra tikslu – ji labiau kol kas yra no mans land.

2. Donecko kryptis.
• Bakhmut.
a) Kelyje Horlivka – Bakhmut agresoriui pavyko pasistūmėti. Tikėtina, kad jie įžengė į Andriivka, Kurdiumivka užėmimą ukrainiečių ir nepriklausomi šaltiniai dar nepatvirtina. Situacija darosi labai rimta, kadangi rusijos pajėgos perima kelių sankirtą ir labai tikėtina įgaus daugiau galimybių ir pasitikėjimo atkirsti Bakhmut tiekimą iš vakarų bei blokuoti pietvakarines miesto prieigas ginančią ukrainiečių grupuotę.

b) Bakhmut prieigose agresoriui nepavyksta pasistūmėti, ukrainiečiai ir toliau randa jėgų kontratakuoti. Tiesa, kontaktinė linija nejuda, tačiau jei toks ukrainiečių aktyvumas virs tendencija ir ruože bus primestas jiems naudingas mūšio ritmas, tai gali pasitarnauti stabilizuojant padėtį kelyje Horlivka – Bakhmut.

c) Soledar – Bakhmutske ruože rusai ir toliau daužo galva į sieną – jų atakos Yakovlivka ir toliau nėra sėkmingos.

• Mariinka – Avdiivka.
a) atakos Avdiivka link kiek aprimo, daugiausia agresorius remiasi artilerija.

b) rusai intesyviai spaudžia Nevelske – Pervomaiske ruože. Daro jie tai gan šabloniškai, kaip jau ne kartą esame matę, nuo Pisky atakuoja palei kelią link Pervomaiske, tuo pačiu smūgiuoja ir iš vakarinio flango nuo Nevelske. Atakos atmuštos.

c) agresorius yra užėmęs daugiau nei pusę Mariinka gyvenvietės, tačiau ukrainiečiai nesitraukia, kadangi čia ukrainiečiai turi įsirengę kelių gynybos žiedų į gylį sistemą, kuri paremta pozicijomis palei kelius, gyvenvietes ir vandens kliūtis. Kitaip sakant, apsupimas jiems negrėsią, esant reikalui jie pereis į kitą gynybos ruožą. Nuojauta kužda, kad su Mariinka situacija bus panaši kaip ir su Pisky. Orkai dėl jo daužėsi labai ilgai, vis paskelbdavo, kad užėmė, bet tai pasirodydavo melas. Galų gale kai nebeliko ko ginti ukrainiečiai atsitraukė, o dabar agresorius ir toliau trypčioja tuose griuvėsiuose kuriuos pagaliau užėmė.

• Vuhledar. Be pakitimų. Arba tai tyla prieš audrą, arba mūšiai galutinai nurims. Kaip ir minėjome anksčiau, šiame ruože agresorius tikisi pasiekti operacinio lygio laimėjimų (pvz.: išeiti ukrainiečių grupuotei Mariinka – Avdiivka ruože į užnugarį arba bent jau dalinai apsupti), tad mažai tikėtina, kad rusai atsisakys savo planų. Žinoma, juos gali pakeisti sėkmingi ukrainiečių puolamieji veiksmai. Abi pusės ruošiasi, o mes toliau stebėsime situaciją.

3. Zaporizhia ir Pietų kryptyse be pakitimų. Dirba žvalgai ir artileristai.

3 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
41 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Diedas

Vilniuj dabar dažniau girdžiu rusų kalbą nei lietuvių….. privažiavo ukropų, bliaaat…..

Rusai xoxolams “pakrovė malkų”!

Gerai rusai raketomis banderoms pystelėjo. Xoxolai malkas dabar miške renka.
Правительство Украины запретило экспорт дров. Премьер-министр Денис Шмыгаль объяснил это атаками на энергосистему и «стратегическим значением древесины».

Ruošiasi žiemai

Vieni ukrainiečiai ruošiasi žiemai pjaudami sodo medžius, o kiti perka milijonus kainuojančias jachtas ir Šveicarijoje vilas, parsidavę ES, JK, JAV, Kanados kompanijoms 40% visų derlingiausių žemių pasaulyje, kurių skaičius 20 milijonų hektarų. Kiek dar ginklų padovanojo ubagai nuo Lietuvos slavaukrainiečiams?

Zelenskiui parodė špygą

Администрация США отказывается поставлять Киеву вооружения большей дальности, так как не хочет дальнейшей эскалации на Украине. Об этом заявил координатор по стратегическим коммуникациям в Совете национальной безопасности Белого дома Джон Кирби. https://www.rbc.ru/textonlines/30/11/2022/6216fb4d9a79474dc80e8821

Algirdas

Pagoglinkit – “Российские военные полностью освободили Белогоровку”.
https://ria.ru/20221130/dnr-1835278793.html

Šaunuoliai lenkai

Lenkai už sudaužytą traktoriaus priekabą iš Zelenskio atims Lvovą. Šaunuoliai!
Pagoglinkit – “Польша хочет провести референдумы на Западной Украине, заявил Нарышкин”. Польша хочет провести референдумы на Западной Украине для присоединения земель.

Tiesiai šviesiai

Ukraina – tai teritorija, kurioje tarptautinė mafija kovoja dėl purvino pelno.

Zelenskiui reikėtų susimąstyti

Pagoglinkit – “M.Saakašvilis yra lėtai nuodijamas. V. Zelėnskiui reiktų susimąstyti”.
Anglosaksai tradiciškai rūpinasi savo globotiniais.

Saakašvilio mirties atveju, JAV karo išprovokavimo 08.08.08 Pietų Osetijoje paslaptis nugrims į užmarštį.

Tas, kuris specialiai gavo užsakymus ir garantijas iš Vašingtono, paliks šį pasaulį.

Zelenskis turėtų atidžiau pažvelgti į šią situaciją.

P.S. Napoleoną tremtyje britai nunuodijo arsenu.

Dirba idiotai ir propogandistai

Kryptis Vuhledar, lygmuo pasaka.

mandavoskiu priesmirtinis

spiegimas malonus ausiai.TEEESKITE…

Zelionkei gali atimti ne tik L.Wową

bet ir lovą, svarbiausia, kad kokso neatimtų!

Kažkodėl nesigirdi

Ukrainos pergalių

kada makaronų

virėjai pradėsit prognozuot taiką?

Manau

jankiams jau būtų laikas paragaut rusiško paseidono

Ursula fon der lerva

Vakar paskelbė, kad jau žuvo virš 100 000 ukrainiečių kareivių. Baisu.

Ukrai

Sakė lt kalbos nesimokys, jiems patogiau rusų k. :))))

> Ursula fon der lerva   11:28

Ne kareivių, o karininkų tiek žuvo. Ukrainiečių kareivių žuvo virš milijono, bet skaičiai slepiami.

Apsišiko ir apsitapšnojo

Pagoglinkit – “Pentagonas aiškinasi klaidas prognozėse dėl Ukrainos ”.
Vašingtone toliau vykdomi tyrimai siekiant nustatyti, kodėl amerikiečių žvalgyba suklydo vertindama Ukrainos-Rusijos konflikto perspektyvas. Tokią informacija, remdamasis buvusiais kariniais valdininkais ir spec. tarnybų atstovais, pateikia „The Daily Beast”: Pasak buvusio aukšto JAV Gynybos ministerijos darbuotojo Džefrio Praiso (Jeffrey Pryce), karinė žvalgyba atlieka rimtą patikrinimą. “JAV nesitikėjo, kad bus įtraukta į didelį tarptautinį, metų metus galintį užsitęsti, konfliktą”, – Amerikos valdžios priekaištus žvalgybai patikslina „The Daily Beast”.

Karas iki paskutinio ukrainiečio

Kuo ilgesnis karas tuo jis naudingesnis visiems Amerikos, Rusijos, Ukrainos bei ES žydams-oligarchams.

Pentagonas klysta pripažįsta

Neklysta tik pensininkė Grybauskaitė

Nu jo…

kažkaip tyli delfis apie PEREMOGAS

MYKOLAS

Neūžauga narkomanas Zelenskis jau “prauostė” penktadalį turtingiausios iškasenomis, pramone, juodžemiu šalies teritorijos. Pažiūrėkit žemėlapį, ponai!

Ir Erdogano “popieriai” prasti…

Dar karo pradžioje Turkija pardavė ukrainiečiams didelę partiją bepiločių skraidymo aparatų “Bayraktar”, tačiau Ukraina už juos neatsiskaitė. Tada Erdoganui beliko viena galimybė – atsiimti pinigus už patiektus “Bayraktarus” grūdais, t.y. barteriu per “žaliąjį koridorių”, ką jis ir aktyviai iki šiol ir daro. Tačiau pačiai Ukrainai tas “Bayraktarų” pirkimas iš Turkijos visai šūdinai bsigėsi, nes Rusijos karinės oro pajėgos visus tuos “Bayraktarus” jau išdaužė, paskaičiuokite, rusai nuo karo pradžios jau numušė 2589 bepiločius skraidymo aparatus. O kalbant apie pačia Turkiją, tai Erdogano reikalai labai prasti: šalyje infliacija pasiekė 85,5%, maisto produktų kainos padidėjo net 100%, JAV remia Turkijos opoziciją ir pastaruoju metu jau 2 teroristinius aktus Erdoganui Turkijoje “suorganizavo”, žmonės įaudrinti, o sekančiais metais Turkijoje vyks prezidento rinkimai, kuriuos pralaimėti Erdoganui… Skaityti daugiau »

Mykuolas,draugas

ir tovariscius.Ne ponas.Xuilo prasiko cemodanan visa pederacija,ir tai nieko…Padumajies,vistiek laikas uzsilenkineti.Po jo rasiejanams bus kajuk.Reparacijas mokes kiekvienas.Bus zoppa,xa xa xa.

Xuilo brangina vodke

…tete,tete,pabrangs arielka,ar gersi maziau…Ne,vaikeli,tu valgysi maziau…

Ram.

Maskolija niekada neblizgėjo, visada buvo vos aukščiau plintuso, bet dabar su ta savo agresija, žiaurumais, brolžudišku karu, melu, nepažabota neapykanta ukrainiečių tautai bei visai Europai, nusirito taip žemai, kad žemiau tik pragaras …

Diedas

Nachuj ukraina

Išvada

Rusai niekur neskuba. Jie bando išsekinti Vakarus. Ir jiems tai puikiai sekasi.

Reziume

..ruskiai bando issekint vakarus savo pavyzdziu.Isseko visai…

gūg

žydo zelenksio „žvėrys” žudo civilius: gūglinkit „Dar vienas Okrainoje siautėjančių nacių nusikaltima”

Ukrainoje tamsa

Tai vagia generatorius kurie gatvėje stovi

Kad kovoja NATO  Ukrainoje

Jau vien 1200 lenkų karių žuvo, 50 lietuvių, amerikonų ir anglų šimtai

Geros rusų žmonos

Savo vyrams leidžia gvaltavoti ukrainiečių bobas! Eto sovsiem pipiec, ką uosto zelenskių šeima?

Siaip

Ukrainiečiai per šį karą puolė tik vieną kartą ir tai tos raketos pataikė į Lenkiją 😀 Parodija

totalinei valdžiagyvių cenzūrai-NE

Dar konservų psichopatų chuntos nelikviduota alternatyvi informacija:

laisvas.info

http://www.kla.tv/lt

landsbergizmas.lt

sapereaude.lt

budruspilietis.lt

musutv.lt

..

Siaip,tavarysciai

visai dailiai cypaujat.Man patiko.Teskite.

U-2

Kur ritasi pasaulis!? Bankomatas Nausėda pries globalizma ir bankus. TS-LGBT cielku ledlauzis Majauskas – pries cielkas ir TS-LGBT, etc… Beliko sulaukti, kada bites ims kovoti pries medu ir ateis pasaulio pabaiga…

Algimantas

Duok bezdzionei granata,visa buri issprogdins.Narsieji isvaduotojai visus saviskius ispleskino Bahmute.Cia del dideles drasos ir fasistinio patriidiotizmo.

Rusai vėl raketomis “vaišina” ukrus

Pagoglinkit straipsnį “ДТЭК сообщила о взрывах на предприятиях на Украине”.
Крупнейший частный инвестор энергоотрасли Украины ДТЭК сообщил о взрывах на предприятиях.

Rusai xoxolams išsparde užpakalius

Pagoglinkit – “Российские войска полностью освободили Курдюмовку в ДНР”.
https://ria.ru/20221201/kurdyumovka-1835691192.html

Rusų dronai-kamikadzės išdraskė subines banderoms

Pagoglinkit – “В Киеве допустили возможность лишиться тепла и воды до весны”.
https://lenta.ru/news/2022/12/01/teplo_voda/

41
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top