Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuonioliktoji (rugsėjo 30 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Sveiki, mielieji ir mielosios. Ukraina pateikė prašymą stoti į NATO. Tai ne tik reakcija į rusijos bandymą savo pralaimėjimus mūšio lauke ir fronto byrėjimą stabdyti branduoliniu šantažu (Manytume, jog okupuotų Ukrainos teritorijų neteisėta aneksija tėra tik spektaklis, tariamai tvirtesnių pamatų tam šantažui sukūrimas, o ne bandymas „apginti referendumus“). Ukrainos reakcija buvo apgalvota ir parengta. Iki Zelenskio parašo ant prašymo priimti į NATO nueitas sunkus kelias – „mažųjų koalicijų“ paieškos, viešos abejonės Aljanso efektyvumu, kaltinimai neva Aljansas Ukrainos nenori, nestojimas į Aljansą kaip opcija derybose su rusais ir pan. Ir galų gale Ukrainos kariai mūšio lauke ir Sąjungininkai savo pagalba įrodė – mes visi kartu galime padaryti Ukrainą ir pasaulį saugesniu. Laukia ilgas ir labai labai nelengvas Ukrainos kelias į NATO. Ne viskas, bet daug kas priklausys nuo pačios Ukrainos. Jos noras ir pastangos keistis (ne tik, o gal net ne tiek karine prasme) gali sugriauti visas kitas kliūtis kelyje į NATO. Bet tai bus vėliau. O dabar sveikiname brolius ukrainiečius apsisprendus.

Žinios iš fronto.
1. Šiaurinis Donbaso flangas
• Charkiv – Kupjansk.
a) Dvorichna – Kupjansk ruože situacija toliau nėra iki galo aiški. Prie Tavilzhanka ukrainiečiai vis dar tose pat pozicijose kaip buvo vakar, t.y. pietinės ir vakarinės prieigos. Tiesa, nepatvirtintais duomenimis ukrainiečiams nuo Kupjansk puolant į šiaurę pavyko išstumti agresorių iš ruožo Lyman Pershyi – Tavilzhanka. Dar negalima sakyti, kad Dvorichna – Kupjansk ruožas sujungtas pajėgomis, tačiau ir no mans land čia ukrainiečiams yra pasiekimas. Ukrainiečiai pasiekė Vilshana. Labai tikėtina, kad dabar ukrainiečiai bandys atakuoti link svarbiausių komunikacinių mazgų ir taip kapoti orkų gynybą dalimis.
b) Borova ruože didelių pasikeitimų nėra, tačiau labai tikėtina, kad dalis Lyman sektoriuje atsilaisvinusių pajėgų puls į šiaurę – šiaurės rytus link Svatove, taip atkirsdami visą agresoriaus Borova grupuotę.

• Lyman. Ukrainiečiai užėmė Yampil, Drobysheve, jų pajėgos veikia Zarichne šiaurės vakaruose ir Torske rytuose, artėja prie Kremina. Paprastai kalbant – orkams batai. Agresorius kalba, jog į operacijos rajoną permetė 503 motošaulių pulką (tikėtina, bent iš dalies sudarytas iš „mobikų”), artilerijos vienetus. Orkai bando laikyti siaurą koridorių prie Zarichne deklaruodami siekį perimti iniciatyvą, tačiau situaciją tai vargiai ar pakeis.

• Syversk. Situacija iš esmės nesikeičia, tačiau jei ukrainiečiams pavyks sparčiai vystyti sėkmę link Kremina, tikėtina prasidės jų intensyvesnė operacijos Lysychansk link (pvz. nuo Bilohorivka link Novodruzhesk, su tikslu ugnimi ir/ar pajėgomis atkirsti orkų grupuotę Rubizhne nuo Severodonetsk).

• Bakhmut. Agresorius nepaisydamas vis gilėjančios krizės šiaurės rytuose, ir toliau bukai atakuoja Vesela Dolyna – Zaitseve – Odradivka – Kurdiumivka- Mayorsk ruože. Taip pat tęsia operacijas Soledar – Bakhmutske ruože. Visos jo atakos atmuštos.

2. Centras. Sunkios pozicinės kautynės tęsiasi.

3. Zaporizhia. Be pakitimų.

4. Pietūs.
• Agresorius jau trečia diena atakuoja Bezimenne (Andriivka ruožas), tačiau visos jo atakos atmuštos. Rusų tikslas aiškus – pabandyti atstumti ukrainiečius atgal už Inhulec upės, tačiau kiek jis realus parodys laikas.

• Rusai toliau raketomis ir artilerija atakuoja Mykolaiv, Kryvyi Rih, Nikopol, Dnipro ir juose esančią karinę/civilinę infrastruktūrą, terorizuoja gyventojus Tuo metu ukrainiečiai toliau talžo Nova Kachovka. Toks ugnies intensyvumas rodytų, jog čia agresorius į dešinį Dniepro krantą bando permesti arba reikšmingą kiekį šaudmenų/degalų/maisto, arba „mobikų“ vienetus. Ukrainiečiai taip pat smūgiuoja kitiems agresoriaus kariniams objektams abiejose Dniepro krantuose.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
54 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
54
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top