Karas Ukrainoje. Du šimtai penkiasdešimt trečioji (Lapkričio 3 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Smarvės bandyti diktuoti sąlygas grūdų susitarime rusijai pakako vienai dienai. Šiandien kremlius pareiškė grįžtantis į susitarimą. Savo vidinei auditorijai orkai mušdamiesi į krūtinę aiškina, neva ukrainiečiai pasižadėjo neatakuoti Krymo, tačiau sunku būtų patikėti, kad ukrainiečiai duotų tokį pažadą. Viskas labai primena rusų tradicinį „geros valios ženklą“.

Luhansko kryptis

Svatove. Intensyvios kautynės Pershotravneve- Orlianka – Kyslivka ruože tęsiasi, agresorius pereidinėja į kontratakas. Pietvakariniame ruože agresorius suaktyvino savo veiksmus. Sutelkęs ugnies paramos vienetus smogė galingą smūgį artilerija, ukrainiečiai buvo priversti atsitraukti iš Makiivka -Novovodiane. Jų vienetai persigrupuoja, dirba artilerija, ukrainiečiai kontratakuoja.

Kremina. Tęsiasi ukrainiečių atakos Chervonopopivka link, tačiau agresoriaus taktinė sėkmė Makiivka-Novovodiane ruože kelia grėsmę ukrainiečių šiauriniam flangui. Tikėtina, kol nebus stabilizuota padėtis Makiivka – Novovodiane, atakos Chervonopopivka bus atsargesnės.

Lysychansk. Agresorius atnaujino atakas Spirne link, taip pat puola Bilohorivka ir Berestove pylinkėse. Ukrainiečiai sėkmingai apsigynė.

Donecko kryptis

Bakhmut. Po keleto dienų nesėkmių, agresoriui pavyko užčiuopti silpną ukrainiečių gynybos vietą Horlivka – Bakhmut kelyje. Jis turi taktinę sėkmę prie Opytne, kas daro šalia esančio Ivanhrad gynybą dar sudėtingesnę. Dabar ši Bakhmut pietinių ir pietrytinių prieigų gynybai itin svarbi gyvenvietė atakuojama iš rytų ir pietų. Kituose ruožuose ukrainiečiai ginasi ir kontratakuoja.

Pervomaiske – Avdiivka. Agresoriui pavyko pasistūmėti Mariinka gyvenvietėje, tęsiasi sunkūs gatvių mūšiai. Kituose ruožuose ukrainiečiai apsigynė.

Vuhledar. Ukrainiečiai sustabdė agresoriaus puolimą prie Pavlivka, smogė galingą smūgį artilerija ir kontratakavo – priešas nublokštas į pradines pozicijas. Tuo tarpu prie Novomykhailivka rusai nežymiai pasistūmėjo priekin, tačiau ukrainiečiai kontratakomis sustabdė jų puolimą ir toliau aktyviai spaudžia agresorių.

Zaporizhia kryptis. Be pakitimų.

Pietų kryptis

Beryslav sektoriuje ukrainiečiai buvo priversti palikti Bezimenne. Čia rusų artilerija ir manevriniai vienetai nediduką ukrainiečių pozicijų pleištą atakavo nuolat, tad ką ginti nebelabai liko. Sektoriuje tai padėties niekaip nepakeičia, tačiau perspektyva nuo Andriivka ruožo (kur yra Bezimenne) judėti Snihurivka link darosi dar miglotesnė.

Šiandien ukrainiečiai liko ištikimi sau ir tęsė artilerijos ir raketų smūgius taikiniams prie Antonovo tilto ir Chersone.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
80 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
80
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top