Karas Ukrainoje. Du šimtai penkiasdešimtoji (Spalio 31 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Nepaisant intensyvios ukrainiečių priešraketinės gynybos darbo, agresorius smogė stiprų smūgį Ukrainos energetikos sistemai. Totalus teroras tęsiasi.

Kalbant apie situacijos fronte apžvalgą, šiek pakeitėme skirstymą pagal kryptis ir sektorius. Manytume, toks skirstymas labiau atitinka sektorių tarpusavio priklausomumo ryšius.

Luhanskas

Svatove. Ukrainiečiams užteko vienos dienos pritraukti rezervus, jie vėl aktyvūs. Jie pastūmė orkų pozicijas į rytus prie Kyslivka (į šiaurės vakarus nuo Svatove). Tokiu būdu Yahidne esančios rusų pozicijos išsikišusios į priekį, yra galimybė šį nedidelį pleištą nukirsti. Vakariniame ir pietvakariniame ruožuose taip pat verda intensyvūs mūšiai. Kad orkams ne pyragai rodo tai, jog jie susprogdino tiltą per Krasna upę Krasnorichenske. Jau anksčiau minėjome, kad ši gyvenvietė svarbi orkų gynyboje ne tik ginant Svatove – Kremina kelią. Jei čia ukrainiečiai pasiektų sėkmę, jie turėtų galimybę veržtis į orkų gynybos gilimą, tiesiai link Starobilsk.

Kremina. Kaip ir prognozuota, ukrainiečių sėkmė Svatove sektoriuje(ypač pietvakariniame jo ruože) įgalina sėkmingas ukrainiečių operacijas Kremina sektoriuje. Agresorius toliau stumiamas į rytus Chervonopopivka link.

Lysychansk. Dėl sėkmės Kremina sektoriuje grėsmė ukrainiečių grupuotei Lysychansk sektoriuje iš šiaurės gerokai sumažėjo. Tai leidžia jiems sėkmingai gintis Bilohorivka- Spirne ruože, bei neleisti orkams vystyti sėkmės prie Berestove.

Donbasas

Bakhmut. Tęsiasi sudėtingos kautynės Bakhmutske – Soledar ruože, tačiau ukrainiečiai atmušė agresoriaus atakas. Puolamasis orkų potencialas prie Bakhmut ir kelyje Horlivka – Bakhmut taip pat sumenkęs, nors agresorius vis bando atakuoti.

Pervomaiske – Avdiivka. Visi rusų bandymai pastumti kontaktinę liniją prie Avdiivka baigėsi nesėkme. Tuo tarpu Pervomaiske ruože situacija sudėtingesnė. Agresorius vysto taktinę sėkmę prie Opytne, sunkūs mūšiai Mariinka gyvenvietėje. Ukrainiečių gynybos linija dar nepralaužta, tačiau jei padėties nepavyks stabilizuoti, gynėjams teks atsitraukti. Darytume drąsią prielaidą, kad šiame sektoriuje veikiančios orkų pajėgos gali būti papildytos Vagner ir čmobikų vienetais. Kalnas mėsos ir čiupsnelis motyvacijos gali duoti nors ir menką, bet rezultatą.

Vuhledar. Rusai atnaujino puolimą Pavlivka ruože, turi taktinę sėkmę. Jie jau skelbia, jog be penkių minučių užėmė Vuhledar, bet kaip rodo patirtis jų pareiškimai yra atvirkščiai proporcingi realybei. Dabartinės orkų užimtos pozicijos yra žemumoje, ir jei ukrainiečiams čia pavyks juos užfiksuoti (t.y. neleisti judėti tolyn), agresorius gali atsidurti labai nemalonioje situacijoje -užimta pozicija yra, o kojyčių ir rankyčių nebėra. Bet kokiu atveju ir ukrainiečiams ši situacija pavojinga -toks judėjimas grasina Pervomaiske-Avdiivka sektoriaus Marrinka ruožui iš pietų ir pietryčių.

Zaporizhia. Be pakitimų. Daugiausia darbo artileristams ir žvalgams.

Pietūs

Karščiausia Beryslav sektoriuje. Čia kautynės no man land tęsiasi. Ukrainiečiai išlaiko iniciatyvą – atakuoja Bruskinske ir Suchanove link, agresorius ginasi.

Pasirodžiusius pranešimus apie atitraukiamą dalį agresoriaus artilerijos vertintume kaip sveiko proto apraiškas agresoriaus kariškių tarpe. Žinoma, kalba neina apie visos orkų artilerijos patraukimą iš dešiniojo Dniepro kranto. Tikėtina, rusai bando išlaikyti balansą tarp manevrinių, artilerijos vienetų ir teritorijos, kur visa tai sutalpinti. Tikėtina, kad sumažėjus orkų kontroliuojamai teritorijai susidarė vamzdžių perteklius, kuris ne tik užima vietą (t.y. dėl ribotų maskavimo galimybių atviroje vietovėje susilaukia papildomo Ukrainos žvalgų ir artileristų dėmesio), bet ir reikalauja šaudmenų ir degalų (t.y. gilina logistines problemas). Todėl tikėtina, kad artilerijos perteklius keliauja į rytinį Dniepro krantą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
46 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
46
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top