Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Ukrainos stojimas į ES vyksta sparčiai ir eina teisingu keliu, įsitikinusi ES vadovė Ursula von der Leyen. Europos Komisijos pirmininkė esanti sužavėta, kaip sparčiai Ukraina siekia tapti ES nare. „Stojimo procesas vyksta sklandžiai. Didelį įspūdį daro greitis, ryžtas ir tikslumas“, – teigia Ursula von der Leyen po susitikimo su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu Kyjive.

Bendroje spaudos konferencijoje su ES Komisijos pirmininke Zelenskis pareiškė, kad Ukrainos oro gynybos sistemos yra prioritetas siekiant apsaugoti šalį nuo Rusijos smūgių. Ursula von der Leyen pranešė kad ES skirs Ukrainai 100 mln. eurų sugriautoms mokykloms atstatyti.

Vakar pranešta apie rastą masinę kapavietę Iziume, kur, kaip spėjama, yra apie 440 atskirų palaidojimų. Vietos valdžios teigimu, visi nužudytųjų kūnai bus ekshumuoti ir išsiųsti teismo medicinos ekspertizei. Kai kurie palaidotieji buvo nužudyti nušaunant, kiti žuvo per oro antskrydžius. Daugelio tapatybė nenustatyta.

Rasti ir ekshumuoti civilių gyventojų, kuriuos rusai nužudė Hrakovės ir Zaliznynės kaimuose, kūnai. Balaklijoje pranešta apie mažiausiai tris mirtis nuo okupantų kankinimų. Rusų kariai vietos policijos nuovados pastato rūsį naudojo kaip kankinimų kamerą, kurioje, naudodami elektrošoką ir kitus metodus, kankino vietos gyventojus. Rūsyje visuomet buvo 40 žmonių. Okupantai tardydami ieškojo asmenų, kurie padėjo Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms arba Ukrainos karių giminaičių.

Manoma, kad aukų bus daugiau.
Ukrainos pasieniečiai išgelbėjo 15 – 17 metų amžiaus ukrainiečių paauglius, kurie buvo įkalinti Kupjanske esančio pastato rūsyje. Penki nepilnamečiai buvo kalinami savaitę, tarp jų – keturios mergaitės.
Driskiai ir atmatos niekuo nesiskiria nuo bolševikų NKVD budelių ir stribų, naikinusių mūsų miško brolius ir žudžiusių jų gimines, draugus ir artimuosius.

ES vadovė Ursula von der Leyen pareiškė, kad Putinas dėl nusikaltimų Ukrainoje turi stoti prieš tarptautinį teismą.

Ukrainai šiandien labiau nei vadovėlių ar lėšų statyboms reikia raketų ir priešlėktuvinės gynybos sistemų. Priešingu atveju kaskart, išvadavus naują vietovę, skaičiuosime masines kapavietes, o mokykloms atstatyti nepakaks šimtų milijonų.

Tarptautinis valiutos fondas teigia, kad nedelsiant galėtų suteikti Ukrainai apie 1,4 mlrd. dolerių neatidėliotinos pagalbos paketą, jei vykdomoji valdyba jį patvirtintų.

Vokietijos Gynybos ministrė Christine Lambrecht Berlyne pareiškė, kad Vokietija Kyjivui papildomai pristatys dar du daugkartinius raketų paleidimo įrenginius.
„Nusprendėme pristatyti Ukrainai dar du daugkartinius raketų paleidimo įrenginius MARS II ir 200 raketų bei 50 šarvuotų transporterių „Dingo“.

Laukiame Vokietijos paramos.

Nesiliauja diskusijos dėl JAV tolimojo nuotolio raketų ATACMS perdavimo Ukrainai. Raketos skirtos naikinti taikinius, esančius iki 300 kilometrų atstumu.
Teigiama, jog net šimto vienetų ATACMS raketų pristatymas Ukrainai per trumpą laiką gali turėti didelės įtakos jėgų pusiausvyrai. Naudojant šias raketas galima sunaikinti pagrindinius Rusijos armijos tiekimo kelius toli užnugaryje.

Į viešus Baltųjų rūmų svarstymus kaip mat sureagavo Putino kvaksė Zacharova.
Draugė iškvaksėjo, jog Rusija laikys Jungtines Valstijas karo šalimi, jei jos pristatys Ukrainai ilgojo nuotolio raketas ATACAMS. Tokiu atveju Rusija pasilieka sau „teisę į adekvatų atsaką”.

Ir kaip atrodys tas „antrosios“ pasaulio galybės atsakas pirmajai galybei, pralaiminčiai karą dvidešimt aštuntai kariuomenei pagal savo galią? Tik spėkit pirstelt ten Kremliaus menėse.

Ukraina prašo paskubinti oro ir priešraketinių gynybos sistemų tiekimą. Kiekviena uždelsta diena nusidažo nauju ukrainiečių žmonių krauju. Dėl oro gynybos sistemų tiekimo Kyjivas šiuo megtu tariasi su 5 šalimis – JAV, Vokietija, Prancūzija, Italija ir Izraeliu. „Oro gynyba ir priešraketinė gynyba šiandien yra mūsų prioritetas. Pradėjome pokalbius ir sulaukėme teigiamų rezultatų dėl NASAMS ir IRIS-T tiekimo. Iš Vokietijos partnerių laukiame kelių sistemų, tačiau kol kas jų dar negavome”, – teigia Volodymyras Zelenskis.

Pasaulyje nėra daug šalių, galinčių užtikrinti Ukrainos „dangaus uždarymą“ oro gynybos sistemomis. Zelenskio teigimu, ne Vokietija kalta, kad Rusija raketomis smogia Ukrainai. Visos tai galinčios daryti šalys turi atverti šią galimybę Ukrainai.

Teigiama, kad Ukrainos specialistai baigia mokymus darbui su Vokietijos oro gynybos sistemomis IRIS-T. Taip pat buvo priimtas principinis sprendimas aprūpinti Ukrainą vokiškomis NASAMS sistemomis.

Rusijos perdyka Putinas, susitikęs su Kinijos komunistų vadu Xi Jinpingu Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos Uzbekistane viršūnių susitikime, peikė Vakarų bandymą sukurti „vienpolį pasaulį” ir gyrė „subalansuotą” Kinijos požiūrį į Ukrainą. Vienas pagrindinių Putino uždavinių – aptarti su Kinija dujotiekio per Mongoliją tiesimo projektą.

Putinas Uzbekistane susitiko ir su Irano prezidentu Ebrahimu Raisi. Pranešama, jog kitą savaitę Irane lankysis 80 Rusijos bendrovių delegacija.

Putinas, sėdėdamas ant nušiurusios rusiškos meškos nugaros, suka ją į kinų drakono nasrų pusę. Akmeniui sielos, o kvailiui proto – neįdėsi.

Skelbiama, kad po karinių veiksmų protrūkio, Armėnija ir Azerbaidžanas derasi dėl dar vienų paliaubų po kovų, kurių metu žuvo iki 155 abiejų pusių karių. Armėnijos valdžia apkaltino Baku neišprovokuota agresija, o Azerbaidžano pareigūnai teigė, kad jų šalis atsakė į Armėnijos apšaudymą

Tūkstančiai protestuotojų išėjo į Armėnijos sostinės Jerevano gatves kaltindami premjerą Nikolą Pašinianą išdavus savo šalį ir reikalaudami jo atsistatydinimo.
Manoma, jog šį konfliktą galimai išprovokavo Azerbaidžano pusė, pasinaudodama nusilpusia Rusija, tuo būdu mėginant atsikovoti Kalnų Karabachą.
Pašinianas kreipėsi pagalbos į Rusiją ir Kolektyvinio saugumo sutarties organizaciją, kurios saugumo paktas numato, kad „agresija prieš vieną narį yra agresija prieš visus“ (copy-paste NATO sutarties 5 straipsnis).

Tačiau į Armėnijos vadovybės ašaras nesureagavo nei Armėnijos „kolektyviniai draugai“, nei Rusija. Tik Putinas paskambino Pašinianui ir patarė… nusiraminti.

Rusijos įtaka silpsta ne tik Kalnų Karabache, Sirijoje, bet ir visame pasaulyje. Rusija, kaip įvairių karinių regioninių konfliktų dalyvė, akivaizdžiai praranda šią poziciją. Rusija, kaip galia traukiasi iš Artimųjų Rytų ir Vidurio Azijos. Į šiuos regionus ateina Turkija ir Kinija. Tai dar vienas Kremliaus „strategų“ nuopelnas, silpninant Rusijos įtaką regionuose.
Prisipažinsime, mums seniai buvo kilę įtarimų, kad Putinas – CŽV agentas.

„Gazprom” generalinio direktoriaus pavaduotojas Olegas Aksiutinas pareiškė, kad Europa neturi alternatyvos rusiškoms dujoms, kurių tiekimas ateity nenumatomas.

Faktas. Jei ne Rusija – žemės rutulys iš viso nesisuktų.

Operacinis lygmuo

Putino Rusija nepasiruošusi pralaimėjimui.
Šiam netikėtam posūkiui Kremlius neturėjo paruošęs scenarijaus. Putino blaškymasis po Vidurio Aziją ir laikymasis įsikibus į tariamus partnerius – silpnumo ir pasimetimo požymis. Ekonominiai sandoriai su Iranu ir Kinija neišgelbės suvargusios driskių ordos Ukrainoje.

Atrodo, galima užuosti svilėsių kvapą – Kremliaus „strategams“ svyla subinės.

Interneto platybėse plinta Putino „virėjo“ Prigožino kreipimasis į kalinius, kuriuos jis neva verbuoja į frontą. Supraskim, Rusija nebeturi ką siųst į karą, jei pats Prigožinas šlaistosi po kalėjimus. Šis įrašas be jokios abejonės – surežisuotas, nufilmuotas ir išplatintas specialiai. Iš vienos pusės – tai klaidinantis manevras, nes Rusija dar turi pakankamai rezervų, iš kitos pusės, tai gali būti dalis psichologinės operacijos, kuria siekiama mobilizuoti visuomenę.

Putinas ir visa jo gauja siaubingai bijo NATO ir JAV.

Tai mus ir išgelbėjo.

Jei Kremlius būtų įvykdęs perversmą Kyjive ir nuvertęs Zelenskį…

Turime klauptis ant kelių prieš ukrainiečių karius, savo kūnais užtvėrusius kelią ordos veržimuisi į vakarus.

Taktinis lygmuo

Rusijos okupantai vakar vėl raketomis smogė Kryvyj Riho hidrotechnikos įrenginiams.

Į vandens užtvanką atskriejo aštuonios sparnuotosios raketos. Iš Karačiūnivske esančios užtvankos išsiliejus vandeniu, buvo užlieta apie 112 namų. Kryvyj Rihas – didžiausias centrinės Ukrainos miestas, kuriame prieš karą gyveno apie 650 000 gyventojų.

Vakar dėl Rusijos apšaudymų, nukreiptų į transformatorines pastotes, 21-oje Sumų regiono gyvenvietėje nutrūko elektros energijos tiekimas.

Vėl stipriai apšaudytas Charkivas.

Šie sąmoningi Rusijos smūgiai – akivaizdus karo nusikaltimas, kuriuo siekiama sukelti kančias ukrainiečių tautai.

Driskiai tęsia ukrainiečių pozicijų apšaudymą palei visą fronto liniją. Per pastarąją parą nuo aviacijos ir raketų smūgių nukentėjo daugiau kaip 30 gyvenviečių infrastruktūra.

Priešas smogė 11 raketų, 15 aviacinių smūgių ir atliko 96 objektų apšaudymus iš reaktyvinės artilerijos sistemų.

Ukrainos Gynybos štabas praneša, jog okupantai mėgina nuslėpti masinius Chersono srityje patirtus nuostolius. Po tikslių ukrainiečių smūgių į rusų dislokacijos vietas, iš Chersono, Vasiljevkos, Perevalsko ir kitų gyvenviečių, rusų karių lavonai buvo gabenami perpildytuose sunkvežimiuose.

Ukrainos kariai atrėmė driskių atakas Zaicevės, Bachmuto, Avdijivkos ir Novomychajlovkos vietovėse.

Ukrainos karo aviacija atliko 18 smūgių į priešo gyvosios jėgos ir technikos susitelkimo vietas.

Raketinės kariuomenės ir artilerijos daliniai smogė 3-ims priešo gyvosios jėgos ir kovinės technikos dislokacijos vietoms. Pataikyta į logistinius mazgus, pontonines perkėlas.

Aiškiaregė ir šamanė Jardyk Čiata iš Buriatijos prakeikė Putiną.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
35 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
35
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top