Karas Ukrainoje. Du šimtai šešiasdešimt septintoji (Lapkričio 17 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Agresorius atnaujino teroristinius raketų ir dronų-savižudžių smūgius prie civilinę Ukrainos infrastruktūrą ir gyventojus.

Dabar žvilgsnis į frontą.

Luhansko kryptis

Svatove. Kautynės Kuzemivka apylinkėse tęsiasi. Taip pat pasirodė informacija, kad ukrainiečiai intensyviau atakuoja Pershotrvaneve – Orlianka – Yahidne ruože, tačiau panašu, kad tai kol kas taktinio lygio veiksmai.

Kremina. Ukrainiečiai toliau spaudžia agresorių Ploschchanka – Chervonopopivka ruože, pavyko nežymiai pasistūmėti. Rusai jau nebesijaučia laisvai ant mūsų anksčiau minėtų aukštumų, ukrainiečiams pavyko orkus čia pastumti. Jei rusai nestabilizuos padėties ir užleis aukštumas, bus priversti palikti ruožą ir trauktis už kelio Svatove – Kremina. Agresorius problemas bando taisyti koncentruodamas artilerijos ugnį. Tuo pačiu tęsiasi lokalūs susidūrimai kelyje Torske – Kremina.

Lysychansk. Po pastarąsias dvi dienas besitęsiančių apsikeitimų kontratakomis, kontaktinė linija Bilohorivka (Luhansko sr.) bent kuriam laikui nusistovėjo. Agresorius nieko nepešė, tačiau ir toliau bando atakuoti. Mūšiai Spirne ir Berestove įgauna pozicinį pobūdį, tuo tarpu prie Bilohorivka (Donecko sr.) fiksuojamas intensyvesnis agresoriaus puolimas, mūšio rezultatai šiuo metu nežinomi.

Donecko kryptis

Bakhmut. Pasirodė informacija, kad ukrainiečiai tvirtina savo gynybines pozicijas Soledar Bakhmutske ruože. Tai signalizuoja apie sumenkusį mūšių intensyvumą, tačiau visgi orkai nesustoja bandyti pulti. Tuo tarpu pagrindinis veiksmas vėl persikėlė į Bakhmut prieigas. Agresorius labai intensyviai atakuoja Opytne. Rusai turi taktinę sėkmę Opytne – Ivanhrad ruože. Jis susigrąžino dalį pozicijų, kurias anksčiau buvo praradęs po ukrainiečių kontratakų.

Pervomaiske – Avdiivka:

Suintensyvėjo agresoriaus atakos Avdiivka rytuose ir šiaurės rytuose, tačiau kol kas agresoriui pasiekti kažko apčiuopiamo nepavyko.

Atrodo, kad agresoriui pavyksta įsitvirtinti Vodiane – Opytne ruože. Kol kas ukrainiečiai laiko pozicijas gyvenviečių prieigose. Kaip minėjome anksčiau, neatmestina, kad gali jie gali priimti sprendimą atsitraukti į naują gynybos ruožą Pervomaiske -Severne – Avdiivka. Tiesa, orkų karo propagandistai nors ir džiaugiasi taktine sėkme, tačiau didelių operacinių laimėjimų kol kas nesitiki.

Nevelske – Pervomaiske ruože labai sunkios kautynės, iniciatyvą išlaiko agresorius, tačiau ukrainiečiai nenusileidžia ir kontratakuoja.

Vuhledar. Agresorius pasistūmėjo Pavlivka. Dabar jis kontroliuoja pusę gyvenvietės, šiaurinė dalis no man land. Kitoje Kashluhach upės pusėje pozicijas užėmę ukrainiečiai atakuoja priešą ugnimi.

Zaporizhia kryptis. Buvo pranešimų apie prasidėjusį agresoriaus puolimą Huliajpole – Velyka Novosylka ruože, tačiau kol fiksuojame tik abipuses lokalias atakas ir artilerijos darbą. Jei turite kokios tikslesnės informacijos – pataisykite mus.

Pietų kryptis

Ukrainiečiai tęsia tai, ką pradėjo dar liepos mėnesį – atakuoja agresoriaus karinę infrastruktūrą jo gynybos gilumoje. Smogta rusų karinei bazei Dzhankoi Kryme, taip pat UAV skraidė virš Feodosijos (deja, buvo numuštas).

Rusai intensyviai ruošia gynybai savo karinę infrastuktūrą tiek kairiajame Dniepro krante, tiek Kryme (kasa apkasus, minuoja, pritraukia oro gynybos priemones ir pan.).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
56 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
56
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top