Karas Ukrainoje. Du šimtai šešioliktoji (rugsėjo 27 diena)

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

Zelenskis su Stoltenbergu aptarė tolesnę NATO valstybių narių paramą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms. NATO vadovas pasmerkė neteisėtus Rusijos referendumus, kuriuos Ukraina ir jos Vakarų sąjungininkės vadina neteisėtomis apgavystėmis.

Būtų mūsų valia, seniai Aljanso pagalbą būtume planavę veiksmais ant žemės – trinktelėję įžūliai besielgiantiems driskių legionams okupuotose teritorijose, įvedę taikdarius į Zaporižės AE ir dislokavę oro gynybos pajėgumus virš kritinės civilinės infrastruktūros. Bet čia tik mūsų sapnai iš fantastikos srities.

Maskva paskelbė preliminarius okupuotų Ukrainos teritorijų „referendumų“ rezultatus. Jie nustebino net mus, menančius draugo Leonido Brežnevo laikų „balsavimus“ į TSKP AT. Pranešama, kad Luhansko srityje 98,4 % žmonių „balsavo“ už prisijungimą prie Rusijos, Zaporižėje – 93,1 % gyventojų, Chersone daugiau kaip 87 %. Kažkokios ten liaudies Donecko respublikos driskių atamanas Pušilinas pareiškė, kad 99,2 % žmonių balsavo už prisijungimą prie Rusijos.

Ir visos šios Kremliaus atmatų sąšlavyno pastangos siekiant išlaikyti užgrobtas Ukrainos teritorijas yra visiškai beprasmės. Visuotinė mobilizacija, referendumai, prijungimas prie Rusijos, naujų „Rusijos teritorijų“ gynimas, grasinimas branduoliniu karu – paskutiniai koziriai, kuriuos tėškė į karo teatro sceną Maskva. Daugiau ėjimų Kremlius neturi. Putinas siekia laimėti laiko, bet laikas tiksi ne jo naudai. Kas toliau, a?

JAV valstybės sekretorius Anthony Blinkenas, pareiškė kad JAV neprieštarauja, kad Ukraina, pasinaudodama Vakarų suteikta ginkluote, susigrąžintų teritorijas, kuriose Rusija organizavo vadinamuosius referendumus.

Kitaip sakant, “žalia šviesa” bolševikų išperų vijimui lauk.

Dujų nutekėjimas „Nord Stream” trasoje – teroristinis išpuolis, teigia Ukrainos prezidento patarėjas M. Podoliakas. Politikas įsitikinęs, kad šiuo teroristiniu aktu Rusija siekia destabilizuoti ekonominę padėtį ES ir sukelti paniką artėjant žiemai. Sabotažas įvykdytas Danijos išskirtinėje ekonominėje zonoje į pietryčius nuo Bornholmo salos. Pažeistų „Nord Stream“ trasų vietose susiformavo kilometro spindulio bangavimas. Danijos, Švedijos ir kitų valstybių pareigūnų manymu, trasos pažeistos tyčia, greičiausiai, sprogdinimo būdu. JAV valstybės sekretorius Anthony Blinkenas teigia, kad dujotiekio avarija neturės reikšmės nei ES energetiniam sektoriui, nei regiono saugumui.

Vakar Putinui dirbantis burna Kremliaus atstovas spaudai D. Peskovas žurnalistams teigė, kad Kremlius labai susirūpinęs dėl žalos dujotiekiui. „Muraveinik zaševelilsia“, – ploja katučių driskių anūkai įsitaisę Kremliaus menėse.

Yra tokia komedija „Daug triukšmo dėl nieko“ – galimas daiktas, kad maskoliai siekia ir tam tikra prasme pasiekė didelio „bum“, kad šis jų bezdalo dūmas užgožtų svarbesnius įvykius. Kita vertus, Kremlius siunčia žinutę, kad kitas objektas, galintis išlėkti į orą, gali būti SGD laivas (laivai). Matyt, čia nereikia aiškinti, kas nutiktų Baltijos energetiškai nepriklausomam liūtui, jei artėjant Kalėdoms, dangų Klaipėdoje nušviestų ne fejerverkų, bet sprogusio “Independence” liepsna.

Vokietijos vyriausybė siūlo uždrausti ES piliečiams eiti aukštas pareigas Rusijos valstybinių koncernų valdybose ar stebėtojų tarybose.

Šiuos draudimus, kaip ir tiesioginius ryšius su Kremliaus valdomais bankais, finansinėmis struktūromis bei oligarchais Berlynas pirmiausia galėtų išsikuopti savo kieme. Pradėti „dešrioderizaciją“ iš esmės.

O šiaip pasiūlymas labai geras ir teisingas.

Praėjus septyniems mėnesiams po Rusijos karo prieš Ukrainą, Baltarusija vis dar susilaiko nuo tiesioginio dalyvavimo šiame kare, tačiau iš Baltarusijos teritorijos iš toliau skrieja raketos, griaunančios Ukrainos miestus. Šiuo metu Baltarusijos teritorija naudojama pratyboms, o geležinkeliai – karinių dalinių ir technikos perdislokavimui.

Pranešama, praėjusią savaitę į Minską atvyko rusų samdiniai iš karinės grupuotės „Liga“” („Wagner”). Ukrainiečiai įspėti dėl galimų provokacijų Ukrainos ir Baltarusijos pasienyje.

Europos Komisija rengia naujas sankcijas Rusijai, įskaitant naftos kainų ribą. Tačiau Briuselis, atrodo, ketina atšaukti draudimą trąšoms bei cementui.

Keletas žodžių apie situaciją Rusijoje. Šalies ekonomika šiuo metu perorientuojama į karo ekonomiką. Kenčia civilinis sektorius, kuris negali konkuruoti su gynybos/karo sektoriumi. Tačiau civilinis sektorius privalo pildyti biudžetą. Preliminariais skaičiavimais, vien iki rugsėjo vidurio tiesioginės karinės išlaidos sudarė 84 milijardų eurų, kai iš viso 2022 m. biudžete tam buvo numatyta numatyta 63 milijardai eurų.

Rusijoje ima trūkti darbo jėgos, tad jei į frontą artimiausiu metu bus išsiųsta 300 tūkstančių darbingų vyrų, nekalbant apie planuojamą milijoną, darbo rinkoje atsiverianti skylė gali turėti itin rimtų pasekmių.

Nebejojama, kad karo sąlygomis Rusijos vyriausybė agresyviai reguliuos kainas ir sukios rankas mažmeninės prekybos tinklams ir gamintojams, metalo pramonei, plieno, mėsos, konservų gamybos ir kitoms įmonėms, todėl infliacija ir biudžeto deficitas yra neišvengiamas.

Tūkstančiai rusų vyrų perleidžia savo verslus šeimos nariams ir bėga į užsienį, o likę giminaičiai stengiasi atsikratyti valdomų įmonių, net ir patiriant nuostolius. Patys rusai nesiima prognozuoti, kokiais finansiniais skaičiais baigsis ši prasidėjusi ekonomikos griūtis.

Tuo mes labai džiaugiamės, nes šis Kremliaus ėjimas – mobilizacija – yra geriausia sankcija prieš savo šalį ir jos ekonomikos griovimas iš vidaus.

Operacinis lygmuo

Ukrainos kariuomenė po truputį stumiasi pirmyn. Kraujuojanti Rusijos meška vietoje to, kad nutrauktų beprasmį karą, pilnu pajėgumu mobilizuoja karybai tinkančių driskių ordas.

Okupacinių dalinių gretose pasirodė pirmieji mobilizuoti kariai: dvi motorizuotos šaulių divizijos gavo personalo, kurie nepraėjo jokio karinio parengimo, kaip mes ir prognozavome. Rusija priešakinius fronto linijoje nustekentus dalinius papildo ir pigiausia „patrankų mėsa“ – už kriminalinius nusikaltimus teistais asmenimis.

Ukrainos gynėjų pajėgos atsiėmė taktiškai itin svarbią Drobyševe gyvenvietę, o tai reiškia, kad operacijai “Limano išlaisvinimas” pasirengimas baigtas.

Rusijos karo nusikaltimų ir terorizmo ministerija trečiadienį pranešė, kad naujai mobilizuoti Karaliaučiaus srities rezervistai pradėjo kovinius mokymus Rusijos Baltijos laivyno bazėje. „Visi mobilizuoti kariai atitinka šaudymo iš šaulių ginklų standartus. Be to, iš rezervo pašaukti piliečiai atkuria ginklų, karinės ir specialiosios technikos eksploatavimo ir priežiūros įgūdžius”, – pranešė ministerija savo „Telegram” kanale.

Šį pranešimą reiktų vertinti kaip dar vieną bauginimą Baltijos šalims, vargu ar turintį realų pagrindą realybėje.

Taktinis lygmuo

Rusai ir vėl raketomis apšaudė Charkivo apylinkes, Holodnohirskio rajoną, tačiau aukų pavyko išvengti.

Netoli Limano vyksta intensyvios kovos. Ukrainos artilerija apšaudo paskutinę miestui aprūpinti skirtą logistikos grandinę bei uždaro priėjimus į miestą. Ukrainiečiai išlaisvino Kupjansko-Vuzlovio miestą rytiniame Oskilio upės krante, taip pat Ridkodubo kaimą ir stumiasi tolyn į šiaurę nuo Limano.

Okupacinė armija toliau atakuoja civilinę infrastruktūrą ir žmonių būstus. Visoje Ukrainoje išlieka aviacijos ir raketų smūgių grėsmė.

Pastarąją parą Rusijos armija paleido 10 raketų ir sudavė 17 oro smūgių, dėl ko nukentėjo daugiau kaip 40 Ukrainos gyvenviečių.

Kitose kryptyse ir fronto sąlyčio linijoje driskiai pliekė iš visko, ką turėjo po ranka – tankais, minosvaidžiais ir raketine artilerija.

Ukrainos priešlėktuvinė gynyba numušė 2 raketas Kh-59 skriejusias link Odesos, paleistas iš Su-35 virš Juodosios jūros.

Vakar vakare Rusijos sparnuotoji raketa numušta Kryvyj Riho rajone.

Ukrainos aviacija sudavė 17 smūgių į 14 priešo dislokacijos vietų, pataikė į 3 atramos punktus ir 7 priešlėktuvinių raketų kompleksus. Be to, praėjusią parą Ukrainos priešlėktuvinės gynybos daliniai sunaikino vieną priešų lėktuvą, 6 bepiločius orlaivius ir vieną valdomą raketą X-59.

Ukrainos raketinės pajėgos ir artilerija smogė į 12 priešo kariuomenės ir technikos susitelkimo vietų, 4 amunicijos sandėliams, priešlėktuvinės gynybos ir radioelektroninės kovos pozicijoms.

Komentaras

FRONTEX teigimu, į ES vykstančių rusų skaičius išaugo 30 proc. Praėjusią savaitę į ES atvyko beveik 66 000 Rusijos piliečių, t. y. daugiau kaip 30 proc. daugiau nei savaitę prieš tai. Per pastarąsias keturias dienas į Suomiją atvyko 30 000 Rusijos piliečių.

Vokietijos ukrainiečiai nedega džiaugsmu dėl Berlyno ketinimų priimti dezertyrus iš Rusijos, ir mes tą labai suprantame. Rusai, kurie iki šiol tylėjo ir nedarė nieko, kad žlugtų Putino režimas, o dabar neša kudašių, kad išgelbėtų savo kailį, neturi teisės vengti atsakomybės. Jų mokamais mokesčiais išlaikoma represinė Kremliaus chunta, jų tylus tarnavimas jai reiškia ne ką kitą, o pritarimą Kremliaus beprotybei. Jei apolitiški ir apilietiški rusai nepritaria Kremliaus režimui, tuomet privalėjo, būtent!, privalėjo išeiti į gatves ir stoti prieš omonininkų ir rosgvardeicų bananų krušą ir stovėti taip, kaip tai darė baltarusių moterys. Tik tokius nukentėjusius nuo režimo rusus, galima įsileisti į ES, taip, kaip tai buvo padaryta su Baltarusijos opozicija. Bėgliai iš Rusijos yra ne režimo priešininkai, o neformalūs rėmėjai, bailiai, paprasčiausiai sprunkantys nuo atsakomybės.

Sunku suprasti, ko siekia Vokietijos Laisvųjų demokratų partija, kuri palaiko „nekenčiančius Putino politikos“ bei kviečia rusus prisijungti prie Vokietijos neoliberalų.

Mažai jums Hamburge, Miunchene eitynių su Putino abrozdėliu ir Rusijos vėliavomis? Patinka Z raidėmis išterliotos Paryžiaus Dievo motinos bažnyčios prieigos? Norite pagausinti armiją nekalbančių jokia kita kalba, tik rusų, ir nespėjusių apšilti kojų – opa! jau ginančių rusakalbių teises ES ar Vokietijoje? Norite Europoje dar daugiau Russkij mir?

Foto: tėvas laiko dukros, kurią rugsėjo 26 d. Pervomaiskyje, Charkivo srityje, pražudė Rusijos raketa, nuotrauką; apšaudymas šįryt Charkivo apylinkėse.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
28 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešioliktoji (rugsėjo 27 diena)

Aurimas Navys | Veidaknygė

Politinis strateginis lygmuo

JAV turi veiksmų planą, jei Rusija panaudotų branduolinį ginklą, teigia valstybės sekretorius Anthony Blinkenas. Vašingtono teigimu, apie tai Kremlius buvo perspėtas ir viešai, ir privačiai: Kremliui liepta užsičiaupti ir nebekartoti jokių kalbų apie branduolinio ginklo panaudojimą, nes tai gali baigtis katastrofa. Rusijai.

Manome, kad JAV turi paruošusi planą smogti konvenciniais ginklais į Rusijos strateginių karinių sprendimų priėmimo taškus, vadavietes bei techninius masinio naikinimo ginklo paleidimo centrus. Tokie smūgiai, be abejo, padarytų didžiulę žalą ne tik Rusijos karinei galiai, bet nusineštų daugybę žmonių gyvybių.

Blinkenas abejoja ar Putinas tai aiškiai suvokia, nes Kremliuje neliko žmonių, kurie geba išdrįsti tai jam atvirai pasakyti. Vis gi, čia mes norime labai tiksliai įvardinti – karinę beprotybę pradėjo ne vien Putinas, ir ne tik režimo vadai. Nėra jokių kalbų apie karo nusikaltėlio Putino teisinimą, bet klaidinga yra manyti, kad už viską atsakingas tik Putinas, ir kad tik jis vienintelis priima sprendimus ir nuo jo vieno viskas priklauso Rusijoje. Toks manymas yra aiškus ženklas, kad nesuprantama, kaip veikia režimas Rusijoje.

Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos suabejojo Serbijos galimybe prisijungti prie 27 Europos valstybių bloko po to, kai Belgradas pasirašė susitarimą su Maskva, kuriuo įsipareigojo rengti ilgalaikes „konsultacijas” užsienio politikos klausimais Rusijos karo Ukrainoje akivaizdoje. Serbijos pareigūnai penktadienį Niujorke pasirašė susitarimą su Rusijos užsienio teroro reikalų ministru S. Lavrovu Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos kuluaruose, kur dauguma Vakarų delegacijų vengė Rusijos vyriausiojo teroristinės valstybės diplomato dėl šalies invazijos į Ukrainą.

Reikia ne abejoti, o labai aiškiai iškomunikuoti Vakarų poziciją – arba Serbija kartu su Rusija garma srutų duobėn, arba bando kapanotis, nutraukdama visus ryšius su valstybe agresore.

Vengrijos ministras pirmininkas V. Orbanas dar kartą sukritikavo Europos Sąjungos sankcijas Rusijai, sakydamas, kad šios sankcijos „atsigręžė priešinga linkme”, nes padidino energijos kainas. Orbanas Vengrijos parlamentui aiškino, kad krizės sąlygomis Europoje žlunga vyriausybės, turėdamas omenyje sekmadienį vykusius rinkimus Italijoje.

Kremliaus advokatas ES ir NATO siekia, kad Vakarai Ukrainą parduotų Kremliui, o sankcijos Rusijai būtų panaikintos.

Putinas, pareiškęs, kad Vakarai turėtų gerbti Rusiją, įsikibo Erdoganui į skverną ir prašo perduoti žinią, kad jis pasirengęs deryboms su Ukraina „naujomis sąlygomis”. Šią žinią paviešino Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu, kuris teigia, kad Putino ir Zelenskio susitikimas gali lemti paliaubas.

Melas. Senas triukas. Putinu niekas nebetiki. Vienintelė reakcija į tokius pasiūlymus deryboms – kuo daugiau ginklų Ukrainai, kad išmuštų bolševikų išperas už šalies ribų.

Tas pats Turkijos užsienio reikalų ministras Cavosuglu pastebėjo, kad kai kurios Vakarų valstybės labai klysta, siekdamos susilpninti Rusiją karu Ukrainoje. Pirmiausia, dėl to didžiulę žalą patiria Ukraina, kas yra amoralu, antra – karas destabilizuoja padėtį pasaulyje ir supriešina lyderiaujančias valstybes.

Rusijos dūmos atstovai ragina uždrausti šaukiamojo amžiaus vyrams išvykti iš šalies po to, kai Putinas išleido įsaką dėl „dalinės“ mobilizacijos. Praėjusią savaitę, paskelbus apie Rusijos rezervistų šaukimą į karą Ukrainoje, buvo išparduoti visi lėktuvų bilietai išvykti iš šalies, o šalies miestuose vyko skysti antikariniai protestai, kuriuos greitai išvaikė policija. Kazachstano vidaus reikalų ministerijos duomenimis, nuo rugsėjo 22 d. į šalį atvykstančių Rusijos piliečių skaičius patrigubėjo ir artėja prie 100 tūkstančių. FSB prie Sakartvelo sienos išsiuntė šarvuotį. Aukštutinio Larso sienos perėjimo punkte nusidriekė 20 kilometrų eilė, o pereiti sieną užtrunka nuo trijų iki keturių dienų. Kituose Rusijos pasienio miestuose – taip pat išvykėlių. Rusai bėga net į Mongoliją.

Tarptautinės energetikos agentūros vykdomasis direktorius Faito Birolio neseniai pareiškė, kad Rusijos planas diversifikuoti dujų tiekimą yra iš fantastikos srities. Pakeisti gamtinių dujų vartotojus Europoje į dujų vartotojus Azijoje užtruks ne vienerius metus. Ir tam prireiks vakarietiškų technologijų. „Jūs rinkoje parduodate ne svogūnus. Turite nutiesti vamzdynus, sukurti infrastruktūrą, logistiką. Tai užtruks mažiausiai 10 metų”, – auklėja rusus Birolis.

Birolis pridūrė, kad Rusijai bus labai sunku išlaikyti energijos gamybos apimtis dėl Vakarų blokuojamų technologijų tiekimo, todėl Rusija „jau pralaimėjo energetinį mūšį” prieš Europą. „Rusija prarado gerą klientą (Europą), ir visiems laikams. Šis klientas laiku mokėjo pinigus ir nekėlė jokių politinių problemų”, – sakė pareigūnas.

O be reikalo nekėlė problemų. Reikėjo kelt ne tik problemas, bet ir ultimatumus.

Operacinis lygmuo

Be esminių pakitimų.

Laukiama mobilizuotųjų pasirodymo fronte, vyksta persigrupavimas. Ukrainos kariuomenė, greičiausiai, atidėjo dar vieną šuolį – puolimą, kad „neištaškytų“ jėgų ir jas patausotų „šviežios mėsos“ likvidavimui.

Putino administracija savais kanalais išplatino metodinę medžiagą, kaip Rusijos piliečiams aiškinti mobilizacijos būtinumą. Karas esą pereina į kitą etapą ir tampa „tėvynės karu“, arba „liaudies karu“, nes Rusijai sunaikinimu grasina NATO, kuri siekia „suskaldyti ir apiplėšti Rusiją“. „Rusija kariauja ne su Ukraina, o su NATO. Vakarai uždraudė Kyjivui derėtis su Rusija. NATO žvalgyba renka duomenis Rusijos teritorijoje, kad duotų Ukrainai nurodymus perkelti karo veiksmus į Rusiją”, – teigiama metodikos tekste. Be to, Rusija jau užpulta jos teritorijoje, Kryme.

Žmonėms Vakaruose tai gali skambėti kaip nereikšmingi kliedesiai, tačiau mes atkreipiame dėmesį ir labai rimtai vertiname tokius Kremliaus parėdymus. Jie – dar viena detalė bendrame paveiksle, kuriame ryškėja Rusijos pasirengimas pilnai perorientuoti valstybę į karo stovį.

Ukrainos prezidento atstovas spaudai Nikiforovas patikslino, kad Ukraina dar negavo mobiliųjų priešlėktuvinių raketų sistemų NASAMS. Žurnalistai eilinį kartą netiksliai interpretavo prezidento pasisakymą. Rugsėjo 16 d. JAV gynybos departamento atstovas spaudai generolas Patrickas Ryderis pareiškė, kad pagal Pentagono terminus, pirmosios dvi norvegiškų raketų baterijos Ukrainai bus pristatytos iki lapkričio 16 d. Bendra NASAMS sandorio vertė – 180 mln. dolerių.

NASAMS yra viena pažangiausių pasaulyje JAV ir Norvegijos priešlėktuvinė/priešraketinė sistema, skirta trumpojo ir vidutinio nuotolio taikiniams likviduoti. Sistema apsaugo nuo bepiločių orlaivių, sraigtasparnių, sparnuotųjų raketų, kitų objektų ore, o naujausia sistemos versija gali pasiekti taikinius 50 km atstumu.

Taktinis lygmuo

Rusiškieji okupantai toliau deda pastangas, kad išlaikytų užgrobtas teritorijas. Tęsiamas Ukrainos kariuomenės apšaudymas palei visą sąlyčio liniją, vykdoma aktyvi oro žvalgyba. Mėginama susigrąžinti prarastas pozicijas.

Pastarąją parą Rusijos teroristai į Ukrainos teritoriją paleido 9 raketas, sudavė 22 oro smūgius, daugiau kaip 90 kartų apšaudė raketine artilerija.

Nuo ugnies nukentėjo daugiau kaip 50 gyvenviečių: Slovjanskas, Kramatorskas, Soledaras, Avdijivka, Novopilas, Zaporižė, Marhanecas, Kryvyj Rihas ir kitos.

Vakar vakare Rusijos okupantai raketomis smogė Kryvyj Riho oro uostui. Raketa raketa X-59 pataikė į oro uosto infrastruktūrą ir ją sunaikino.

Okupantai raketomis atakavo Pervomaiskoje, žuvo 15-metė mergaitė.

Įtempta padėtis Zaporižės AE. Stoties darbuotojai nenori bendradarbiauti su okupantais ir stengiasi palikti elektrinės teritoriją.

Į okupuotą Chersono srities dalį visiškai uždarytas įvažiavimas ir išvažiavimas. Driskiai ten velka supuvusią techniką ir surūdijusią ginkluotę.

Chersone nuo bėgių „nuleisti“ septyni sunkvežimiai „Ural”, Melitopolyje sunaikinta iki 10 vienetų ginkluotės ir karinės technikos bei daugiau kaip 20 driskių.

Tokmako ir Černihivkos vietovėse sunaikintas priešo kompleksas S-300, 5 karinės technikos vienetai.

Ukrainos kariuomenė atrėmė maskolių atakas Soledarsko, Kurdiumivkos, Zaicevės, Mayorsko, Bachmuto, Kamjankos, Pervomaisko rajonuose.

Ukrainos karo aviacija sudavė 28 smūgius į daugiau kaip 20 priešo gyvosios jėgos ir karinės technikos susikaupimo vietų, 7 priešlėktuvinių raketinių kompleksų pozicijas.

Raketinės pajėgos ir artilerija pataikė į 5 kontrolės punktus, 12 priešo gyvosios jėgos sutelkimo vietų, 2 priešlėktuvinių raketų kompleksus, 3 amunicijos sandėlius ir daugiau kaip 10 kitų svarbių taikinių.

Kremlius skelbia, jog per šaudymą Iževsko mokykloje žuvusiųjų skaičius išaugo iki 13, tarp kurių ir septyni vaikai. Užpuolikas esą vilkėjo juodus marškinėlius su nacių simbolika.

Švedijos jūrų tarnyba pranešė apie du Rusijai priklausančio dujotiekio „Nord Stream 1” nuotėkius Švedijos ir Danijos vandenyse, netrukus po to, kai buvo aptiktas nuotėkis iš netoliese vykdomo projekto „Nord Stream 2”. Pasak atstovo spaudai, nutekėjimai buvo į šiaurės rytus nuo Danijos Bornholmo salos. Iš karto nebuvo aišku, kas sukėlė nuotėkius. Pirmadienį Danijos valdžios institucijos paprašė laivų nesiartinti prie penkių jūrmylių spinduliu į pietryčius nuo Bornholmo salos po to, kai iš neveikiančio dujotiekio „Nord Stream 2” į Baltijos jūrą nutekėjo dujos.

Kol kas sunku pasakyti, ką čia Kremliaus nusikaltėliai sugalvojo, bet atrodo lyg dėmesio nukreipimo manevras. Klausimas – koks tikslas?

Komentaras

Priešiškumas Rusijos piliečių mobilizacijai tęsiasi, tačiau įsiūtis ant Kremliaus dėl mobilizacijos bus perkeliamas ant vietos karo prievolės centrų („komisariatų“), kuriuose esą tarnauja nesąžiningi karininkai. Tokius Kremliaus propagandos burna Solovjovas jau ragina „sušaudyti“.

Visi laukia socialinio sprogimo, bet mes – atsiprašydami savo skaitytojų dėl pesimistinių nuotaikų – padėtį Rusijoje vertiname kaip šiuo klausimu beviltišką. Nors kai kurie ekspertai teigia, kad štai gi, žiūrėkite – rusai kyla į kovą!, deja, tai jokia ne kova, o pavieniai atvejai ir labai menkas pasipriešinimas.

Ir net jei į gatves išeitų šimtai tūkstančių, geriausiu atveju, saugumo struktūrų strategai, tie, kurie iš tiesų valdo ir Kremlių, ir Rusiją, vieną carą pakeistų kitu. Rusija, jos piliečiai, deja, nemoka, negali, negeba pakeisti savo šalies valdymo sistemos iš esmės, nes tam neturi nei įgūdžių, nei gebėjimų, nei reikiamos istorinės patirties.

Jelcino karūnavimas „demokratu“ buvo didžioji Vakarų klaida, nes nei vienas plaukas jo valdymo metu nenukrito karo nusikaltėliams, priešingai – buvo pradėta nusikalstama karinė kampanija Čečėnijoje. Revoliucija gali vieną klaną ar valdovą pakeisti kitu, tačiau nepakeis imperinės, represinės Rusijos sistemos iš vidaus.

Todėl kaip bebūtų gaila, į vakarų šalis pabėgę rusai kels chaosą ir ardys demokratinėje aplinkoje įpratusių gyventi visuomenių struktūrinius procesus, kels neramumus, o mobilizuotieji eis į karą žudyti ukrainiečių arba bus nužudyti, labai nedidelė dalis jų pasiduos.

Kitokio pasirinkimo nebus. Bent jau kol kas.

Foto: naktinio apšaudymo Zaporižės srityje pasekmės.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
28 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
28
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top