Karas Ukrainoje. Du šimtai trisdešimt pirmoji (spalio 12 diena)

Šiaurinis Donbaso flangas

Svatove

Ukrainiečiai toliau siekia blokuoti Svatove miestą iš šiaurės rytų. Agresorius čia kontratakuoja, tačiau jam situacijos pataisyti nepavyksta. Rusai bando išlaikyti pozicijas aukštumose į rytus nuo kelio Kupjansk – Svatove (Krohmalne – Krovoshyivka ruožas). Kituose ruožuose lokalūs susidūrimai, dirba artilerija ir žvalgyba.

Rusai palei kelią Svatove – Kremina įrenginėja gynybos liniją (prieštankiniai grioviai, minų laukai, šarvuotos technikos mobilumą ribojantys betoniniai kūgiai). Visa tai šiek tiek primena vaizdus iš 1944-45 m. Zigfrydo linijos, kur naciai rengėsi stabdyti iš vakarų puolančius Sąjungininkus. Nepavyko aniems naciams, nepavyks ir šitiems.

Kremina. Fiksuotas ukrainiečių aktyvumas Dibrova. Ši nedidelė gyvenvietė yra no mans land viduryje tarp Zarichne (ukrainiečiai) ir Kremina (rusai). Sunku pasakyti, kokio dydžio tai vienetas ir kokia jo užduotis (žvalgyba ar puolimas). Jei čia ukrainiečiams pavyktų įsitvirtinti, tai būtų svarbus žingsnis rengiantis Kremina puolimui.

Lysychansk. Antroje dienos pusėje agresorius persigrupavo ir atnaujino atakas Spirne link. Kaip ir anksčiau, jos visos yra atmuštos.

Bakhmut sektoriuje situacija dinamiška

Agresorius nežymiai pasistūmėjo Bakhmut pietrytinėse prieigose ir pasiekė ruožą Ivangrad – Opytne. Kita vertus, ukrainiečiams pavyko rusus atstumti nuo svarbios sankryžos apie 3,5 km į šiaurės rytus nuo Opytne. Ši sankryža svarbi dėl dviejų priežasčių: 1) ją užėmus smūgiu šiaurės galima paremti puolimą Ivangrad – Opytne ruože ir 2) veržtis į Bakhmut miestą iš pietryčių ir bandyti sugriauti ukrainiečių gynybą patogiose pozicijose tarp F.Maksymenka gatvės ir upės Bakhmutovka. Sėkmės atveju tai 1) perskeltų Bakhmut gynybą pusiau, 2) vandens kliūtimis pridengtas ir įtvirtintas ukrainiečių pozicijas Bakhmut rytuose veikianti orkų grupuotė galėtų pulti nepalyginamai lengviau.

Ukrainiečiai dar pastūmė no mans land prie Kurdiumivka savo naudai. Norėtųsi tikėti, jog tai virsta tendencija.

Atsargiai vertintume pasirodžiusią informaciją, kad agresoriaus taktinės sėkmės Bakhmut priežastis yra išimtinai iš nusikaltėlių sudarytos Vagner samdinių šturmo grupės. Net priimant prielaidą, kad orkai ukrainiečių pozicijas užverčiama lavonais ir taip pasistumiama į priekį, visgi reikia pasakyti – to nepakanka išlaikyti užimtą teritoriją. Joje dar reikia gebėti išgyventi ukrainiečių artilerinį apšaudymą ir po to neišvengiamai sekančias kontratakas. Čia tau ne beginklę merginą prievartauti, ar neįgalią senutę kirviu kapoti. Pulti, išgyventi artilerijos smūgius ir išlaikyti poziciją gali tik motyvuota ir gerai parengta pėstininkija. Tad galimai 1) atvykę kaliniai yra miksuojami su kovinės patirties turinčias samdiniais, zekams patikimos pačios pavojingiausios užduotys (pvz ugnies taško naikinimas), didesnė dalis jų žūva, tačiau pozicijose įsitvirtina patyrę samdiniai, arba 2) iš patyrusių sudaromos jungtinės puolimo grupės, o kaliniams patikimos kitos funkcijos (flangų apsauga, parama ugnimi ir pan.) taip nuimant kovinį krūvį nuo puolime dalyvaujančių samdinių.

Centras. Ukrainiečiai stumia Mariinka ruože įstrigusius orkus nuo Pobeda. Tuo pačiu jie pasigerino taktinę situaciją ir šalia esančioje Novomykhaylivka. Sunkios pozicinės kautynės tęsiasi.

Zaporizhia. Be pakitimų. Tiesa, orkų propagandistai piktinasi vietos gyventojais, kurie perdavinėja Ukrainos kariuomenei informaciją apie rusų dislokacijos vietas ir judėjimo maršrutus. Sveiki atvykę į pragarą, debiloidai.

Pietūs

Snihurivka sektoriuje be pakitimų.

Cherson sektoriuje suintensyvėjo agresoriaus artilerijos ugnis Soldatske (visai šalia Pravdine), tad neatmestina, kad čia ukrainiečiai vykdo lokalius puolimo veiksmus.

Beryslav sektoriuje ukrainiečiai oficialiai patvirtino įsitvirtinę Trifonivka – Nova Kamyanka ruože. Čia jų pajėgos veikia jau keletą dienų, tačiau dabar čia gynybos linija sukurta. Agresorius artilerijos ugnį koncentravo Blahodatvika – Davidiv Brid ruože, tarsi bandytų sutrukdyti ukrainiečių persikėlimą per Inhulec upę. Jei jie pažiūrėtų į kalendorių ir žemėlapį, tai pastebėtų, kad sėkmingo puolimo išdavoje ukrainiečiai jau kurį laiką turi gerokai daugiau galimybių kirsti Inhulec upę.

Savo ruožtu ukrainiečiai artilerijos ugnimi atakavo dešinįjį Dniepro krantą prie Nova Kachovka (Kozatske). Kaip rašėme vakar, tikėtina, kad čia garso ir šviesos gali būti dar daugiau.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
59 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
59
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top