Karas Ukrainoje. Du šimtai tryliktoji (rugsėjo 24 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Iš viso Mordoro plaukia duomenys apie didžiules „moGilizacijos“ bėdas – katastrofinis „moGilizuotųjų“ sąrašų administravimas, naujokų priėmimui neparengta infrastruktūra, neparuošti ir nemotyvuoti juos mokysiantys, instruktoriai, elementaraus maisto trūkumas ir t.t. Orkai čia pasitelkė savo karo propagandonus, kurie senu sovietiniu metodu viską verčia „kenkėjams vietose“ (t.y. rajonų ir sričių komisariatų vadams). Juos ne tik gėdina, bet ir grasina, siundo fsb‘šnikais. Juk valodia putka genijus, viską gerai sugalvojo, o kad kažkas neveikia čia tik kažkokie „slapti banderovcų mylėtojai rajonuose“ kalti.

Bandydami spręsti problemas, orkai nušalino gynybos ministro pavaduotoją armijos generolą Bulgakov, kuris buvo atsakingas už „materialinį – techninį pajėgų aprūpinimą“. Į jo vietą paskirtas Alepo ir Mariupolio mėsininkas (vadovavo šių miestų šturmams) generolas pulkininkas M.Mizincev. Putkai reikia begalvių vykdytojų nevaržomų sąžinės, tai jis tokį ir pasirinko. Tie patys karo propagandonai žviegia kaip kiaulės orgazmo metu „nu dabar tai jau bus ura.“ Tačiau tai daug pasako apie tai, kiek sprendimas paskelbti mobilizaciją buvo apgalvotas ir parengtas. Jei Bulgakovas blogai dirbo, tas buvo aišku ir savaitė prieš mobilizaciją. Ar reikėjo dviejų dienų, kad tai suprasti? Karštligiškas mėsininko paskyrimas dar kartą patvirtina – orkų sistemoje bėdų yra labai daug ir jas bandoma taisyti jau važiuojant mobilizacijos traukiniui.

Dabar apie padėtį fronte.

Šiaurinis Donbaso flangas

Charkiv. Situacija iš esmės identiška, tai apie kurią rašėme vakar.

Kupjansk:
Ukrainiečių pajėgos prie Dvorichna persigrupavo ir atnaujino puolimą. Atrodo, kad pirminis vertinimas, kad ukrainiečiai įsitvirtino Tavilzhanka buvo per daug optimistinis. Nepasiekę savo tikslo ukrainiečiai pakeitė taktiką. Nebepuola link šios gyvenvietės, tačiau plečia placdarmą. Tikėtina, užimtos Hryanikivka ir Horobivka, t.y. gyvenvietės į pietryčius nuo Tavilzhanka. Neaišku dėl į rytus esančios Dvorichne (nemaišyti su Dvorichna, nedidelė gyvenvietė kitame Oskil upės krante, tai yra svarbus komunikacinis mazgas), tačiau čia iniciatyvą turi ukrainiečiai. Tęsiasi sunkūs mūšiai prie Kupjansk, agresorius jau kelinta diena randa jėgų kontratakoms. Tai rodo, kad šiame ruože rusai turi pajėgią ir tinkamai aprūpintą grupuotę.

Ukrainiečiai toliau vysto sėkmę ir nuo Lozove palei Oskil upę stumiasi į šiaurę Pisky – Radykivski ir Borova link. Tuo pačiu stiprinamas placdarmas Yatskivka-Rubcy- Krovyi Yar, iš kurio ir toliau vykdomos puolamosios operacijos Karpivka – Ridkodub ruože. Tai, kad šiame ruože mūšis vyksta jau antra diena rodo, jog orkai praranda ne tik iniciatyvą, bet ir gynybai patogią vietovę. Išeitys dvi – arba kontratakuoti ir išstumti ukrainiečius bent iki Karovyi Yar, arba atsitraukti į naują gynybos ruožą. Neatmestina, kad kol orkai kaunasi nepatogiose pozicijose, kiti jų vienetai užsiima naujų gynybinių pozicijų įrengimu. Gali būti, kad kai jos bus parengtos, rusai paliks Karpivka – Ridkodub ruožą. Kaip bus, stebėsime situaciją.

Lyman
Vakariniame flange ukrainiečiai dar šiek tiek pasistūmėjo priekin, tačiau mūšis Drobysheve tęsiasi.

Lyman tęsiasi sunkūs mūšiai.

Syversk. Agresoriaus bandymai prasiveržti į Spirne dar kartą baigėsi nesėkme. Kituose ruožuose be pakitimų.

Bakhmut. Ukrainiečiai toliau atmušinėja orkų atakas Odradivka – Mykolaivka Druha – Kurdiumivka – Zaitseve ruože. Taip pat užkerta kelią agresoriaus bandymams pasigerinti savo taktinę padėtį Soledar ir Bakhmut prieigose. Ukrainiečiai vėl smogė agresoriaus susitelkimo rajonui gynybos gilumoje. Šį kartą atakuota orkų bazė Alchevsk.

Centras. Be pakitimų.

Zaporizhia. Fiksuojamas agresoriaus suaktyvėjimas Vuhledar ruože. Jis tęsia bandymus pralaužti ukrainiečių gynybą prie Novomykhailivka, bei atnaujino puolamąsias operacijas Pavlivka link. Tai jau ne kartą matytas bandymas dviem smūgiais iš rytų ir pietų pralaužti Vuhledar ruožą. Nieko gudriau orkams sugalvoti nepavyksta. Jų atakos atmuštos.

Pietūs
Cherson. Tęsiasi susidūrimai aplink Pravdine. Ukrainiečiai orkams neleidžia čia įsitvirtinti – intensyviai dirba artilerija, veikia žvalgybinės grupės.

Snihurivka. Be pakitimų.
Andriivka. Panašu, kad agresoriaus bandymas būti gudresniais už penktoką ir ukrainiečių perkėlas per Inhulec nuplauti pakeliant upės vandens lygį žlugo. Ukrainiečiai nepaisant šių triukų ir intensyvios, bet klišos rusų artilerijos ugnies toliau kaupia pajėgas placdarme.

Vysokopillya. Agresorius suintensyvino artilerijos ugnį, ją koncentruoja ruože Archangelske – Vysokopillya – Myroliubivka. Paskutinį kartą taip jis plėšėsi prieš pat ukrainiečių sėkmingas atakas Archangelske ir Novovoznesenske link. Ar istorija pasikartos – stebėsime situaciją.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
31 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
31
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top