Karas Ukrainoje. Keturi šimtai aštuntoji (Balandžio 7 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Viešoje erdvėje pasirodė, neva iš Pentagono, nutekinta informacija apie Ukrainos pasirengimą kontrpuolimui: (🔗https://www.nytimes.com/…/ukraine-war-plan-russia.html). Joje nėra duomenų kur, kada ir kokiomis pajėgomis (dydis, vienetų tipas) ukrainiečiai vykdys šį puolimą. Taip pat, statistinė informacija apie pajėgų kiekius, nuostolius, šaudmenis ir pan. yra penkių savaičių senumo. Ši informacija yra OSINT’o, prielaidų ir sufabrikuotų melagienų mišinys, kurią į viešumą tikėtina paleido rusai. Ukrainiečių karinė žvalgyba paneigė šios informacijos autentiškumą. V. Zelenskio patarėjas M. Podoliak (mūsų galva pagrįstai) teigė, jog jei rusai turėtų žvalgybinės info gavimo iš Pentagono kanalą, tikrai jo „nedegintų” išviešindami dėl tokios smulkmės (https://m.gordonua.com/blogs/mihail-podolyak/rossiyane-ne-stali-by-razrushat-kanal-polucheniya-razveddannyh-iz-pentagona-no-realnye-plany-kontrnastupleniya-oni-uznayut-i-ochen-skoro-1658461.html#lg6niqcdxtbnn7q3e4s). Galimai rusai gavo senos ir nelabai aktualios info, žvalgybine prasme ji yra bevertė (per 5 savaites tokio masto kare daug kas pasikeičia), todėl nusprendė panaudoti PSYOPSui 😉

Žiūrim ką tutim fronte 👇

📌Luhansko kryptis

📍Svatove. Be didelių pakitimų, kontaktinėje linijoje lokalūs susidūrimai ir abipusiai artilerijos smūgiai.

📍Kremina. Rusai suintensyvino atakas miške į pietvakarius nuo Kremina, nežiūrint į tai, ukrainiečiai apsigynė.

📍Lysychansk. Prie Bilohorivka agresorius vykdo lokalias atakas, jo puolimo tempas kiek nukritęs. Suintensyvėjo mūšiai prie Spirne, tačiau ir čia ukrainiečiai neužleidžia pozicijų okupantams. Neatmestina, kad šiame ruože rusai gali dar labiau intensyvinti puolimą ir tikėtis atitraukti bent dalį gynėjų pajėgų nuo Bakhmut.

📌Donecko kryptis

📍Bakhmut:

📎Berhivka – Rozdolivka. Ukrainiečiai ir toliau neleidžia rusams pajudėti į priekį, todėl Bakhmut gynėjų aprūpinimo ir rotacijų keliai nors ir atakuojami agresoriaus artilerine ugnimi, tačiau yra pakankamai atviri.

📎Pačiam mieste tęsiasi sunkios gatvių kautynės, rusai toliau bando stumtis priekin. Šiuo metu ukrainiečiai savo gynybą organizuoja aplink geležinkelio liniją.

📍Chasiv Yar – Ivanivske kelio pietinėje dalyje be pakitimų. Susidaro įspūdis, kad mūšių intensyvumas čia kiek sumenko. Pasirodė informacija, kad rusai atakuoja link Bila Hora, tai yra tarpe tarp Ozaranivka ir Klishiivka gyvenviečių. Tikėtina, tam naudoja dalį prie Chasiv Yar ar pietinėje Bakhmut dalyje besikaunančių pajėgų. Tokiu atveju buvome teisūs teigdami, kad rusai bus priversti reaguoti į savaitės pradžioje Ukrainos vienetų pasiektą taktinę sėkmę prie Ozaranivka. Kaip jau minėjome, tai nuima dalį krūvio nuo Chasiv Yar – Ivanivske ruože besiginančių pajėgų, t.y. Bakhmut aprūpinimo ir pajėgų rotacijos kelius ginančių ukrainiečių.

📍Avdiivka – Mariinka:

📎Avdiivka šiauriniame flange rusų pajėgos ir toliau spurda kaip lydeka ant ledo. Jų atakos link Novokalynove intensyvios, tačiau bevaisės, Ukrainos gynėjai čia turi įsirengę geras pozicijas, parengę puikią ugnies sistemą. Todėl pasistūmėti rusams ir toliau nepavyksta.

📎Pervomaiske ruože kontaktinė linija banguoja kaip jūra per audrą, pozicijos eina iš rankų į rankas.

📎Mariinka ruože agresorius susikoncentravo į savižudiškas atakas gyvenvietėje. Dėl patirtų rusų nuostolių, Pobeda gyvenvietės šturmas (bandymas apeiti įtvirtintą rajoną iš pietų) yra vangus, apsiribojama artilerijos smūgiais. Ukrainiečiai skolingi nelieka.

📍Vuhledar. Be pakitimų.

📌Zaporizhia kryptyje lokalūs susidūrimai kontaktinėje linijoje, intensyviai dirba abiejų pusių artileristai.

📌Pietų kryptyje, staiga ėmė ir įsiplieskė gaisras Simferopol prieigose. Dega gražiai, spalvingai. O tai, kad šalia agresoriui strategiškai svarbi geležinkelio linija Sevastopol – Simferopol – Dzhankoi – Melitopol ir dar oro uostas, turbūt tik nelemtas atsitiktinumas.

💥Video iš 79-osios brigados, kuriai su Praities žvalgu esame pristatę dronus ir kurie iki šiol tiek žvalgo, tiek mėto Vanioms ant galvų staigmenėles iš viršaus 😌 Šį kartą brigada nukalė didelį paukštuką – SU-25, o rusiškuose Telegram kanaluose bent kelias valandas vatagalviai ginčijosi, ar pilotas gyvas 😄 Šioje brigadoje tarnauja ir lietuvis (nuotraukos komentaruose), kuris dirba su dronais, todėl jiem renkame ir perkame pagalbą toliau.

1.3 15 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
89 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
89
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top