Karas Ukrainoje. Keturi šimtai devyniasdešimt penktoji (Liepos 3 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

📌 Luhansko kryptis.

Neatmestina, kad agresorius Luhansk kryptyje ir toliau siekia sukurti įtampos židinius, taip priverčiant Ukrainos pajėgas: 1) atsisakyti savo puolimo tikslų, jei tokių turi ir pereiti į gynybą; 2) atsitraukti nuo Bakhmut. Akivaizdu, kad tai daroma, bandant užkirsti kelią dar vienam rusijos pralaimėjimui mūšio laike. Tai įrodo keletas faktų. Šiandien Ukrainos gynybos ministerija pranešė, kad Svatove sektoriuje okupantai intensyvina operacijas. Variantai yra du: 1) rusai intensyviau ėmė atakuoti arba manevruoti turimais vienetais (didina čia esamų pajėgų apsukas be perspektyvos išvystyti taktinę sėkmę), 2) į sektorių agresorius permetinėja naujas pajėgas bei papildomus resursus (bandoma sudaryti sąlygas vystyti sėkmę). Kaip yra ištikrųjų, informacijos trūksta. Tuo tarpu, Kremina sektoriuje yra patvirtinimas, kad agresorius stiprina savo pajėgas. Fiksuota, jog rusai pritraukia papildomus artilerijos vienetus, su tikslu susikurti persvarą ugnimi. Stebėsime situaciją.

📍 Svatove. Sektoriuje štilis. Vyksta abipusiai artilerijos smūgiai visoje kontaktinėje linijoje bei abipusės lokalios atakos centiniame ruože. Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍 Kremina. Tęsiasi agresoriaus lokalios atakos, kurios rezultatų neduoda. Tuo pačiu, rusai soc. tinkluose praneša apie intensyvėjančias ukrainiečių atakas bei į sektorių judančius šviežius manevrinius vienetus. Ar tai tradicinis okupantų bandymas pateisinti nesėkmingus jiems įvykius, ar visgi ir čia artėja linksmybių metas – sunku pasakyti.

📍 Lysychansk. Ukrainos gynėjai išlaiko pozicijas prie Bilohorivka. Tuo tarpu, Vesele ruože rusų atakos sumenko, agresorius daugiau remiasi savo artilerija ir aviacija.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut. Ukrainiečiai sektoriuje sumaniai keičia atakų kryptis ir intensyvumą, dėl ko agresoriaus ir taip apdaužytos bei išsekusios pajėgos nespėja koncentruoti ugnies ir permetinėti rezervų.

📎 Šiaurinis flangas. Okupantai karštligiškai bando stabilizuoti situaciją. Jie kontratakuoja Bohdanivka link, tikėtina siekdami įsitvirtinti čia esančiose aukštumose ir tokiu būdu turėti geras pozicijas Berhivka – Yahidne ruože veikiančių ukrainiečių pajėgų flange. Taip pat, fiksuojamas rusų bandymas prasiveržti link Minkivka. Sėkmės atveju, tai galėtų priversti keliu Slovyansk – Bakhmut po truputį besistumiančius ukrainiečius sustoti. Nei viena, nei kita operacija rusams nepavyko. Ukrainos vienetai išlaikė turimas pozicijas ir tęsia operacijas, siekdami nustumti rusus už Bakhmutovka upės.

📎 Bakhmut miesto vakarinėse prieigose tęsiasi pozicinės kautynės.

📎 Pietinis flangas. Ukrainiečiai po truputį periminėja kalvos į vakarus nuo Klishiivka kontrolę. Dar darbas nebaigtas, tačiau sunku įsivaizduoti, kokiais būdais rusai čia galėtų išsilaikyti. Tuo pačiu, nemažėja Ukrainos pajėgų spaudimas nuo Kurdiumivka.

📍 Avdiivka – Mariinka. Galima atsargiai teigti, jog rusų atakos šiauriniame flange ir Pervomaiske ruože silpsta. Klausimas, ar jie čia dar turi rezervų, kuriuos galėtų mesti į mėsmalę? Tęsiasi ir sunkūs mūšiai prie Mariinka, kontaktinė linija nejuda.

📍 Vuhledar. Be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis.

📍 Orihiv.

📎 Lobkove – Pyatihatki. Poziciniai mūšiai tęsiasi, kontaktinė linija nepajudėjo.

📎 Robotyne. Ukrainiečiai toliau bando pralaužti agresoriaus įtvirtintą rajoną prie Robotyne. Ukrainos vienetams pranašumą teikia kontroliuojamos aukštumos šiaurinėse ir šiaurės rytinėse gyvenvietės prieigose, jie bando apeiti šią gyvenvietę. Tuo pačiu, neatmestina, kad ukrainiečiai suintensyvins puolimą rytų link, palei kelią Orihiv – Polohy. Pastarosios svarbios gyvenvietės puolimas nuo Huliajpole yra gana nuspėjamas, todėl Ukrainos gynėjai gali palengvinti šį darbą puldami Polohy į flangą. Kaip netiesioginis to įrodymas, prasidėjusios ukrainiečių atakos Luhivske, t.y. šiauriau minėto kelio Orihiv – Polohy. Stebėsime situaciją.

📍 Velyka Novosylka.

📎 Priyutne. Okupantų padėtis Priyutne komplikuojasi. Ukrainiečiai įsitvirtina gyvenvietės rytinėse prieigose, stiprėja jų spaudimas iš šiaurės nuo Rivnopil. Tuo pačiu, Ukrainos vienetai vykdo lokalias atakas Staromayorske.

📎 Novodonetske. Lokalios ukrainiečių atakos vakariniame Novodonetske flange tęsiasi.

📌 Pietų kryptis.

📍 Vakar galingi sprogimai nugriaudėjo Prymorsk Achtarsk oro uoste (Krasnodar srityje, kitame Azovo jūros krante esantis rusijos miestas). Sprogimų vietoje atsivėrė 4 metrų gylio ir 10 m pločio krateris. Pasirodė vertinimų, kad šiame mieste veikia iš Irano gaunamų dronų – savižudžių paleidimo aikštelė.

📍 Panašu, kad ukrainiečiai toliau išlaiko nedidelius placdarmus kairiajame Dniepro upės krante. Rusai bando viską sulyginti su žeme naudodami artileriją, MLRS ir aviaciją, tačiau jiems išmušti iš čia Ukrainos vienetų nepavyksta.

2.3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
280 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
280
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top