Karas Ukrainoje. Keturi šimtai devyniasdešimt pirmoji (Birželio 29 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Pradėkime nuo surovikino klausimo, suimtas jis ar ne – nežinome. Kas mūsų galva akivaizdu, tai kad kremlius siekia kurti įspūdį, jog baudžia maištą sukėlusius ir parėmusius asmenis. Žinoma, negalima atmesti, kad sulaikytieji tiek saugumo struktūrose, tiek kariuomenės vienetuose ištiesų prisidėjo/palaikė, todėl ir yra sulaikomi. Kita vertus, neišprususioje ir kritiškai negebančioje mąstyti visuomenėje, gandai (net nepasitvirtinę) daro didžiulį efektą.

O dabar pereikime prie fronto reikalų:

📌 Luhansko kryptis.

📍 Svatove. Sektoriuje sąlyginė ramybė. Ukrainiečiai toliau pergrupuoja vienetus linijoje Kupjansk – Dvorichna – Charkiv, čia savo ruoštu aktyviai veikia rusų artilerija, siekdama trikdyti Ukrainos gynėjams.

📍 Kremina. Rusai tęsia lokalias atakas pietiniame flange, kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📍 Lysychansk. Vis dar pasirodo informacija, kad ukrainiečiai sugebėjo pasistūmėti Shipilivka link. Tai pateikiama kaip priežastis, kodėl sustojo rusų puolimas Kremina prieigose. Čia būtina pastebėti, kad okupantų puolimas link Lyman išsikvėpė gerokai anksčiau, nei pasirodė informacija apie ukrainiečių taktinę sėkmę prie Shipilivka.

📌 Donecko kryptis.

📍 Bakhmut. Ukrainos Generalinis štabas šiandien paskelbė, kad Ukrainos pajėgos sektoriuje „perėmė strateginę iniciatyvą ir vykdo puolimą plačiame fronte“. Tokius vertinimus Ukraina pateikia labai retai (skirtingai nuo rusų), tad gali būti, jog fronte vyksta dar smagesni dalykai nei matome viešoje erdvėje. Bet ir taip gerų žinių nemažai.

📎 Šiaurinis flangas. Ukrainos vienetų judesys tęsiasi. Informacija reikalauja patvirtinimo, tačiau panašu, kad ukrainiečiams pavyko pajudėti pirmyn visuose ruožuose (Berhivka, Zeleznianske, Rozdolivka). Tiesa, neaiškus sėkmės lygis, pagal viešai prieinamus duomenis šį kartą, geriausiai sekėsi valyti kelią Slovyansk – Bakhmut. Galimai tęsiasi tradicinė ukrainiečių taktika atkąsti nedideles būrio – kuopos dydžio okupantų pozicijas, o šių taktinių sėkmių visuma formuoja operacinį efektą. Rusai bando atsiimti pozicijas prie Orihovo Vasylivka ir Rozdolivka, tačiau nesėkmingai.

📎 Bakhmut miesto vakarinėse prieigose po kelių ramesnių parų, vėl prasidėjo pozicinės kautynės.

📎 Pietinis flangas. Spaudimas flanguose (šiaurė – link Mariupol kapinių ir pietūs – Kurdiumivka) nemažėja, nepatvirtintais duomenimis ukrainiečiai dar šiek tiek pasigerino savo padėtį: https://t.me/ab3army/2813. Tačiau, panašu rusai prisitaikė prie prarastų patogių gynybai pozicijų palei kanalą, kadangi jau kelinta diena geba formuoti puolimo grupes bei kontratakuoja. Tai rodo, kad lengvo pasivaikščiojimo Ukrainos gynėjams čia nebus.

📍 Avdiivka – Mariinka. Kautynės šiauriniame Avdiivka flange ir Pervomaiske tęsiasi. Pasirodė optimistinių pranešimų, kad Ukrainos vienetai stumiasi Vesle – Kamyanka ruože, tačiau to patvirtinti negalime. Taip pat, tradiciškai karšta Mariinka.

📍 Vuhledar. Rusai toliau bando kaustyti Ukrainos pajėgas sektoriuje ir puola Novomykhailivka apylinkėse. Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📌 Zaporizhia kryptis.

📍 Orihiv.

📎 Lobkove – Pyatihatki. Tęsiasi susidūrimai no mans land prie Zherebianki gyvenvietės. Pakitimų kontaktinėje linijoje kol kas nėra.

📎 Novodanylivka – Robotyne. Panaši situacija ir prie Robotyne, ukrainiečiai masažuoja rusų pozicijas, ruošiasi tolimesnėms operacijoms.

📍 Velyka Novosylka.

📎 Priyutne. Panašu, Ukrainos gynėjams pavyko pajudėti į pietus nuo Rivnopil. Greičiausiai, ukrainiečiai įsitvirtina no mans land tarpe esančiame tarp Rivnopil ir Priyutne. Taip pat, tęsiasi jų operacijos Levadne ruože. Apibendrinant, galima teigti, kad Ukrainos pajėgos intensyvina operacijas siekdamos iš šiaurės ir iš vakarų pulti agresoriaus gynybos pozicijas ruože Priyutne – Staromayorske.

📎 Novodonetske. Be pakitimų.

📌 Pietų kryptis.

Mažėja informacijos srautas apie kautynes kairiajame Dniepro krante, tačiau sunku pasakyti ar ukrainiečiai atsitraukė ar įsitvirtino, taip priversdami atsitraukti okupantus. Rusų šaltiniai praneša, kad mūšiai tęsiasi. Kaip ten bebūtų, akivaizdu, kad jau dabar tokios ukrainiečių operacijos duoda efektą – rusai kairiajame Dniepro krante yra priversti laikyti savo pajėgas, negalėdami jų permesti į Zaporizhią kryptį. Labai tikėtina tokie Ukrainos vienetų reidai tęsis ir ateityje. Stebėsime situaciją.

1.8 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
82 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
82
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top