Karas Ukrainoje. Keturi šimtai devynioliktoji (Balandžio 18 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis apsilankė Avdiivka apylinkėse, susitiko su čia šalį ginančiais kariais, jiems įteikė apdovanojimus. Tuo tarpu bunkerinis tarptautinis nusikaltėlis v. putinas nesugalvoja nieko geriau, nei mėgdžioti. Oficialiai paskelbta, kad jis apsilankė okupuotame Krymo bottleneck‘e ir Luhansko srities apylinkėse, neva susitiko su agresoriaus karine vadovybe. Kada iš tikro įvyko šis apsilankymas sunku pasakyti, tačiau tai, kad susitikimuose ar šalia jų dalyvavo iš nemalonės pelenų pakilę generolai Lapin ir Teplinskyi yra įdomus faktas. Pas „geriausią pasaulio pėstininkiją“ (Wagner galvažudžius ir šturmų mėsą) neapsilankė. Tikėtina, tokiu būdu v. putinas siekė parodyti paramą gynybos ministerijos pajėgoms, kurios pagrinde ir bandys atlaikyti Ukrainos kontrpuolimo smūgius. Rusų propagandistų kanalai paskelbė, jog pirmieji Su-35 lėktuvai nutūpė Teherane. Priminsime, kad yra versija, jog egzistuoja susitarimas, jei Vakarai Ukrainai neperduoda F-16, rusija Iranui netiekia Su-35. Jei Su-35 iš tiesų pasiekė Iraną, tuomet galimi penki variantai:

Sprendimai dėl F-16 jau priimti (Ramstein susitikimas artėja) ir rusams nelieka nieko kito tik savo auditorijai parodyti, kad čia jie stato vakariečius į vietą.

Vakarai rado mechanizmus kaip kompensuoti F-16 netiekimą Ukrainai (Mirage 2000 ar kiti naikintuvai), o rusai atsako.

Iranas paspaudė rusiją, kad jei kremlius neperduos jiems Su-35, rusai iraniečių gamybos dronus – savižudžius matys kaip savo ausis (nutrūks pristatymai ir Teheranas uždraus juos gaminti rusijoje).

Kompleksinis šių trijų ar kitokių, čia nepaminėtų versijų miksas.

Ši versija, dėl nerašyto susitarimo yra iš dalies arba apskritai neteisinga.

O dabar pažiūrėkime kas naujo fronte.

1. Luhansko kryptis.

• Svatove. Mūšiai pietiniame flange kiek aprimo, rezultatas kol kas nėra aiškus. Savo ruožtu, agresorius suaktyvino veiksmus šiauriniame flange (Sinkyvka – Vilshany), tačiau nieko apčiuopiamo jam nepavyko nuveikti.

• Kremina. Vis dar tęsiasi sunkios kautynės miške į pietvakarius nuo Kremina, ukrainiečiai išlaikė pozicijas. Taip pat agresorius atakuoja ir Ploshchanka – Chervonopopivka ruože. Ukrainos vienetai taip pat nesėdi rankų sudėję – vykdo lokalias atakas, dirba jų artilerija.

• Lysychansk. Tęsiasi lokalūs susidūrimai, rusai šį kartą aktyvesni Spirne ruože. Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

2. Donecko kryptis.

• Bakhmut. Kaip ir prognozavome, sektoriaus flanguose samdinius pakeitę šviežesni reguliarūs agresoriaus vienetai bando pakartoti savo sėkmę prie Soledar ir intensyvina puolimą flanguose.

a) Khromove – Rozdolivka ruože rusai dar labiau suaktyvino atakas Bohdanivka – Khromove linijoje. Pastarosiomis dienomis rusams pavyko nežymiai pasistūmėti. Panašu, kad jie vietoje beprasmių atakų laukais, link Khromove, bando judėti šiauriniu miesto pakraščiu. Sunkūs mūšiai „Rožių alėjoje“, visai šalia jos siekiant stabdyti rusų puolimą į orą pakelti „Miesto liaudies namai“ (Kultūros rūmai): https://twitter.com/ian_matveev/status/1648250577183293441.

Ukrainiečiai sustabdė rusų veržimasi, tačiau labai tikėtina, kad tokie bandymai kartosis ar net intensyvės.

b) Bakhmut mieste sunkios kautynės, pozicijos eina iš rankų į rankas. Ukrainiečiai ir toliau didvyriškomis pastangomis neleidžia rusams pasistūmėti geležinkelio stoties apylinkėse. Mūšis tęsiasi.

c) Chasiv Yar – Ivanivske kelio pietinėje dalyje agresorius atnaujino atakas Ivanivske ir Pretdechne link, t. y. rusai bando tuo pat metu iš rytų bei vakarų apeiti Chasiv Yra, su tikslu 1) iš pietų užverti Bakhmut „katilą“ ir 2) eliminuoti grėsmingą Ukrainos pajėgų kontratakų galimybę Chasiv Yar. Ukrainiečiai apsigynė. Prie kietos ukrainiečių gynybos prisideda ir agresoriaus nepilnavertiškai aprūpinti puolantys vienetai. Be to, savo darbą puikiai atlieka ir Ukrainos pajėgų artileristai, varžantys rusų aprūpinimo galimybes. Antai, Ivanivske puolimo metu 98-osios oro desanto divizijos puolančius vienetus remianti tankų kuopa išaudė visus šaudmenis, o papildymo nėra. Tokiu būdu įstrigo bent vieno bataliono puolimas. Tai ženkliai paveikė, o gal ir nulėmė visą Ivanivske puolimo operaciją bei pačio šturmo veiksmus.

• Avdiivka – Mariinka. Visuose trijuose esminiuose sektoriaus ruožuose – šiaurinis Avdiivka flangas, Pervomaiske, Mariinka – agresorius sukoncentravo artilerijos ugnį bei pabandė pralaužti ukrainiečių gynybą. Daug triukšmo, tačiau rezultato ir vėl pasiekti nepavyko. Ukrainos kariai sėkmingai apsigynė. Rusų karo propagandistų tarpe optimizmo dėl sėkmės šiame sektoriuje beveik nelikę.

• Vuhledar. Agresorius soc. tinkluose skleidžia žinias apie prasidėjusias ukrainiečių kontratakas. Vieni rusų šaltiniai skelbia, kad jų artilerijos vienetai smūgiavo ukrainiečių susitelkimo rajonams ir mūšio rikiuotės formavimo vietoms, todėl pastarųjų atakos įstrigo. Rusų dezinfo klasikėlė – „fašistų ordos bandė nužygiuoti iki Vladivostoko, mūsų wunderwaffe juos sutalžė, bet mes negalime pulti.“ Kiti jų šaltiniai taip pat kalba apie „didvyriškai“ atmuštas ukrainiečių kontratakas, tik realus vaizdelis čia kitoks. Kelios ukrainiečių diversinės grupės ir lengvieji pėstininkai ne didesniu nei būrio dydžio vienetu čiupinėjo rusų gynybines pozicijas, t. y. vykdė vadinamą žvalgybą mūšiu. Mums šis variantas realistiškesnis.

3. Zaporizhia ir Pietų kryptyse be pakitimų.

Foto: Kanados tankai Leopard2 šiandien iškeliavo į Ukrainą.

1.3 14 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
72 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
72
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top