Karas Ukrainoje. Keturi šimtai dvidešimt devintoji (Balandžio 28 diena)

Rusai surengė eilę teroristinių atakų prieš Ukrainos žmones – raketomis apšaudė miestų gyvenamuosius rajonus. Žuvo ir sužeista dešimtys civilių, tame tarpe ir vaikų. Didžiausi nuostoliai Uman, taip pat atakuoti Dnipro, Mykolaiv, Kyiv. Ilgai netrukus pasirodė informacija, kad okupuotame Donecke apšaudyto metu sunakintas maršrutinis autobusas, 7 žmonės žuvę. Rusai iš karto apkaltino ukrainiečius, taip bandydami pridengti savo nusikaltimus Uman ir kitur. Žinant rusų kariškių ir saugumiečių veiklos metodus ir požiūrį į okupuotų teritorijų gyventojus (laiko juos antrarūšiais, o jų santykiai su separų vienetais verta knygos), neatmestina, kad tai rusijos įvykdyta provokacija.

1. Luhansko kryptis.

· Svatove. Sektoriuje ir toliau štilis.

· Kremina. Rusai tęsia atakas miške į pietvakarius nuo Kremina. Pasirodė pranešimai, kad jų daugėja prie Dibrova, tad pildosi mūsų ankstesnis vertinimas, kad agresorius gali perkelti čia pagrindines pastangas. Kol kas tai tik lokalios atakos. Klausimas, ar jos išliks lokalios ar grįš į praėjusios savaitės lygį.

· Lysychansk. Rusai šiandien atnaujino atakas prie Bilohorivka, ukrainiečiai apsigynė.

2. Donecko kryptis.

· Bakhmut.

a) Khromove –Bohdanivka ruože ukrainiečiai išlaiko pozicijas. Rusai sutelkė pajėgas ir bandė atakuoti Bohdanivka link, tačiau ir vėl nesėkmingai, ukrainiečiai kontratakuoja.

b) Bakhmut mieste agresorius pasistūmėjo pietvakarinėje dalyje, plečia savo kontroliuojamą teritoriją palei Chaikoskogo gatvę. Ukrainiečiai dar kontroliuoja apie 2 km pločio ruožą pačiame mieste. Tikėtina, kad čia didžiaja dalimi veikia ukrainiečių SOP vienetai. Jie užvedinėja artileriją, sprogdina priešo užimamus pastatus, vykdo reidus ir taip trikdo agresoriaus pasistūmėjimą ir leidžia likusiems vienetams pereiti į naujus gynybos ruožus.

c) Chasiv Yar – Ivanivske kelio pietinėje dalyje didelių pakitimų nėra. Rusai vėl pabandė atakuoti Ivanivske link ir Chasiv Yar, tačiau ukrainiečiai apsigynė.

· Avdiivka – Mariinka.

a) Avdiivka šiauriniame flange ukrainiečiai išlaiko vakar atsikovotas pozicijas, tęsiasi abipusiai susidūrimai.

b) Pervomaiske ruože rusai atakuoja Nevelske ir Pervomaiske link. Tradiciškai be rezultatų.

c) Mariinka ruože tęsiasi sunkios kautynės, ukrainiečiai išlaiko pozicijas.

· Vuhledar. Abi pusės perėjo į gynybą, dirba žvalgai ir artileristai.

3. Zaporizhia ir Pietų kryptyse be pakitimų.

P.s. rusų kariai Krasnodare kartu su siuntinukais iš namų gavo skrajutes kaip pasiduoti Ukrainos kariuomenei. Padpalkovnikus išmušė šaltas prakaitas. Jie drebindami žandus reikalauja pavaldinių patikrinti kiekvieno kario spintelę, ir ryt ryte atraportuot.

1.3 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
88 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
88
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top