Karas Ukrainoje. Keturi šimtai dvidešimt septintoji (Balandžio 26 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Šiandien įvyko Ukrainos prezidento V.Zelenskio ir Kinijos vadovo Xi Jimping telefoninis pokalbis. Teigiama, kad šis skambutis įvyko Kinijos iniciatyva. Kinija patvirtino savo deklaruojamą neutralumą kare prieš Ukrainą. Taip pat Xi informavo, jog Kinija pasisako už konfliktų sprendimą derybų keliu, esą siųs specialų pasiuntinį į Ukrainą ir kitas šalis, kuris sieks sureguliuoti „krizę Ukrainoje.“

Ukrainos prezidentas paminėjo, jog ne tik šis skambutis, bet Ukrainos ambasadoriaus paskyrimas Kinijai yra „stiprus postūmis vystant dvišalius santykius“. Manytume, jog tokiu būdu Kinija toliau stumia savo „įšaldyto konflikto“ idėją, o Ukraina, nenorėdama, jog derybos vyktų jai už nugaros, siekia su Kinija apie tai kalbėtis dvišališkai ir dėstyti savo (ir tuo pačiu Vakarų) poziciją.

Luhansko kryptis

Svatove. Sektoriuje lokalūs susidūrimai, dominuoja artilerijos dvikovos.

Kremina. Galima atsargiai teigti, kad agresoriaus puolimo potencialas miške į pietvakarius nuo Kremina išsikvėpė. Tai palengvina ne tik čia besikaunančių ukrainiečių padėtį, bet mažina grėsmę gynėjų grupuotės Lysychansk šiauriniam flangui.

Lysychansk. Dominuoja pozicinės kautynės ir artilerijos dvikovos.

Donecko kryptis

Bakhmut

Khromove –Bohdanivka ruože nepaisydami didžiulių nuostolių rusai toliau atakuoja. Dėl nesėkmių prie Khromove jie kiek pakeitė pagrindinių pastangų kryptį- dabar bando pralaužti ukrainiečių gynybą kiek šiauriau t.y. Orihovo Vasilivka. Ukrainiečiai išlaiko pozicijas ir intensyvina smūgius agresoriaus gynybos gilumoje naikinant jo logistiką. Taip gynėjai siekia numušti rusų puolimo tempą. Vakar pasirodęs video kaip į orą kyla rusų šaudmenų sandėlis šiaurės vakarinėje miesto dalyje (ankstesnėse apžvalgose minėtos „Rožių alėjos“ rajone) geriausias to patvirtinimas.

Tiesa klausimas yra atviras ar tikrai smūgiuota JDAM‘ais ar visgi raketomis. Įvertinus CIT teiginius, kad video matomas šaudmuo nelabai panašus į JDAM (nėra sparnelių), bei žinant, kad šį placdarmą agresorius laiko gana seniai ir neabejotinai turi oro gynybos priemonių, verčia teoriškai linkti prie versijos, kad smūgiuota raketomis. Kam rizikuoti lėktuvu, kai tą patį darbą gali atlikti HIMARS raketa? Bet tai labiau teoriniai pasvarstymai, mūšio laukas diktuoja savo logiką.

Bakhmut mieste agresorius stumia ukrainiečius nuo geležinkelio į vakarus. Pasirodė informacija, kad agresorius pasiekė Yuvileinaya – Chaikoskogo gatvių sankirtą. Esdame anksčiau minėję, kad ji kritiškai svarbi gynėjams mieste. Tačiau ukrainiečiams po truputį traukiantis iš Bakhmut ir išlaikant flangus šis rusų pasiekimas negrasina atkristi ženklios gynėjų grupuotės, t.y. nėra toks pavojingas

Chasiv Yar – Ivanivske kelio pietinėje dalyje tęsiasi susidūrimai. Rusai atakuoja Ivanivske link, tačiau ukrainiečiai apsigina.

Avdiivka – Mariinka:

Avdiivka šiauriniame flange šiandien ramiau. Agresorius įsitvirtina vakar/užvakar užimtose pozicijose, ukrainiečių artileristai juos dosniai apdovanoja dovanomis.

Pervomaiske ruože agresorius tęsia puolimą, tačiau jo perspektyvos miglotos.

Mariinka ruože rusai tęsia intensyvų puolimą. Šį kartą susikoncentravo šturmuodami pačią gyvenvietę. Turbūt tikėjosi sutelkę pajėgas viename taške perlaužti situaciją savo naudai. Po tokių bandymų Ukrainos žemė tapo dar derlingesnė.

Vuhledar. Sektoriuje lokalūs susidūrimai. Negalėdamas užimti gyvenvietės, agresorius toliau bando ją nušluoti nuo žemės paviršiaus artilerija ir aviacija.

Zaporizhia ir Pietų kryptyse tęsiasi artilerijos dienos. Ukrainiečiai telkia pajėgas, manevruoja. Rusai stiprina savo gynybą, tačiau taip pat judina manevrinius vienetus. Tikėtina, jie 1) arba rengiasi nelaukti Ukrainos puolimo ir pabandys smogti preventyvų smūgį, arba 2) prasidėjus ukrainiečių puolimui rengiasi kontratakuoti, todėl telkia smogiamąsias grupes gynybos gilumoje. Abu variantai yra įprastinė praktika rengiantis atremti oponento puolimą. Tokius rusų pasirengimus stebi ir ukrainiečiai.

1.7 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
165 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
165
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top