Karas Ukrainoje. Keturi šimtai keturiasdešimt antroji (Gegužės 11 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Dar kartą – linkėjimai nuo lietuvių, besikaunančių Ukrainos SOP 🤜🤛

Pasirodė informacija, kad Jungtinė karalystė Ukrainai jau perdavė ilgo nuotolio raketas „Storm Shadow“. Tai puiki raketa, galinti naikinti strateginio ir operacinio lygmens taikinius oponento gynybos gilumoje. Tikėtina, ukrainiečiai gaus 250 km atstumu galinčias atakuoti raketas (kita modifikacija – 550 km siekianti raketa). Jos paleidimo platforma – naikintuvas. Nesame tikri, ar ją galima kabinti ant neseniai Ukrainai perduotų Mig29, bet jei taip, tuomet tikėtina šių lėktuvų atvykimas buvo susijęs su „Storm Shadow“ perdavimu. Tokiu atveju turi bent 30 minėtų raketų paleidimo įrenginių. Lieka kuriuos dengs vakarietiškos oro gynybos sistemos (kurių didesnį skaičių nei įprasta JAV visai neseniai pažadėjo perduoti). Lengva nebus, kadangi nepaisant sėkmingai medžiojamų rusų oro gynybos sistemų, rusai vis dar turi pranašumą ore. Tad ukrainiečiai atakuos iš savo gynybos gilumos, kad neleis pasiekti sultingų taikinių. Labiau tikėtina, kad bus kompleksinėmis priemonėmis bus ieškoma landų rusų oro gynyboje (dronų žvalgyba mūšiu, klaidinimas, priešo oro gynybos priemonių išvalymas konkrečiame ruože ir greitas oro reidas). Kaip bus, matysime.

1. Luhansko kryptis.

• Svatove. Rusai toliau koncentruoja aviacijos smūgius šiauriniame flange, ir bando užimti Masyutivka. Ukrainiečiai apsigynė. Tikėtina, kad jei ir toliau rusai toliau šiame sektoriuje kaišios savo lėktuvus, ukrainiečiai pritrauks oro gynybos priemones ir agresoriaus lėktuvai ims kristi.

• Kremina. Ukrainiečiai atmušė rusų lokalias atakas pietiniame flange. Kituose ruožuose pozicinės kautynės.

• Lysychansk. Sektoriuje mūšiai kiek aprimę. Po vakarykščių nesėkmingų atakų rusai persigrupuoja. Sąlyginę ramybę rusai kompensuoja aviacija atakuodami kontaktinę liniją (Bilohorivka, Verkhnokamyanske, Spirne).

2. Donecko kryptis.

• Bakhmut.

a) Khromove – Bohdanivka ruože susidūrimai tęsiasi, tačiau jie menkesni nei vakar. Rusams akivaizdžiai trūksta pajėgų ir šaudmenų išlaikyti buvusį puolimo tempą, todėl jie vis dažniau atakas suintensyvina kas antrą dieną.

b) Bakhmut mieste ukrainiečiams pavyko stabilizuoti situaciją, rusai soc.tinkluose skundžiasi, kad ukrainiečiai intensyviai kontratakuoja. Ir tai daro sėkmingai, kadangi rusai buvo priversti palikti keletą pozicijų aukštumose netoli Bohdanivka.

c) Chasiv Yar – Ivanivske kelio pietinėje dalyje ukrainiečiai išlaikė atsikovotas pozicijas į vakarus nuo Klyshiivka (iki gyvenvietės apie 3,5 km). Maža to, jie pereidinėja į kontratakas nuo Ivanivkse ir bando spausti link Chasiv Yar išsikišusį rusų pajėgų pleištą. Čia taip ukrainiečiams nežymiai pavyko pasistūmėti. Rusai kontratakuoja, mūšis tęsiasi. Agresorius ir toliau viską bando išspręsti aviacijos pagalba – it toliau smūgiuojama ruože nuo Bakhmut iki Kurdiumuvika. Tuo pačiu atakuojama Bila Hora. Tikėtina, rusai baiminasi, jog ukrainiečiai bandys vystyti sėkmę ir tikisi taip sunaikinti jų gynybos gilumoje galimai formuojamas puolimo grupes ir/ar jų resursus.

• Avdiivka – Mariinka.

a) Šiauriniame Avdiivka flange pozicinės kautynės. Rusai soc.tinkluose pripažįsta, kad jiems nepavyksta pralaužti ukrainiečių gynybos Stepove – Novokalynove.

b) Pervomaiske ruožuose agresorius aktyvina veiksmus prie Vodyany, situacija nėra aiški, tęsiasi sunkūs mūšiai.

c) Mariinka ruože toliau sunkios kautynės pačioje gyvenvietėje, tačiau ukrainiečiai ir vėl atsilaikė. Rusų bandymas pulti nuo Novomykhailivka link kelio Vuhledar – Mariinka eilinį kartą baigėsi nesėkme.

• Vuhledar. Be pakitimų. Ir toliau aktyvi rusų aviacija, tačiau agresoriui tai jokių rezultatų ant žemės tai pasiekti neleidžia.

3.Zaporizhia ir Pietų kryptyse tęsiasi artilerinės dienos. Tuo pačiu agresorius ir čia gana aktyviai naudoja aviaciją. Tikėtina, jis bando taip trikdyti ukrainiečių pasirengimus puolamiesiems veiksmams.

1.4 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
68 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
68
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top