Karas Ukrainoje. Keturi šimtai keturiasdešimt pirmoji (Gegužės 10 diena)

Locked N’ Loaded | Veidaknygė

Sprendžiant iš viešų šaltinių vakar anonsuotas naujas JAV karinės paramos paketas Ukrainai (1,2 mlrd. dorelių) pirmiausia skirtas sustiprinti Ukrainos oro gynybą. Kaip minėjome, tai aktualu ne tik apsaugoti civilinę infrastruktūrą, bet ir apsaugoti puolimui besiruošiančias pajėgas. Pastaruoju metu fiksuojamas rusų aviacijos aktyvumas kontaktinėje linijoje rodo, kad toks sprendimas labai reikalingas.

Savo ruožtu, ukrainiečiai dronais toliau atakuoja agresoriaus karinius taikinius. Šį kartą smogta Voronezh srities poligone dislokuotiems ir tikėtina į Ukrainą netrukus turėjusiems iškeliauti rusų kariams. Atakuota dviem dronais, sužeista 14 – ka agresoriaus karių.

Tuo tarpu rusijos vadaveiva v.putinas pasirašė nurodymą į „karinius mokymus“ pakviesti atsargoje esančius vyrus. Kviečiamųjų skaičius nenurodomas, taip pat nėra aiškus laikas, kiek tie „mokymai“ vyks. Rusų karo propagandistai visi it susitarę aiškina, kad čia tikrai jokia slapta mobilizacija. Pažiūrėsim pamatysim.

📌Luhansko kryptis

📍Svatove. Kaip ir vakar spėjome, rusų aviacijos aktyvumas šiauriniame flange buvo susijęs su siekiu čia vykdyti puolamuosius veiksmus. Šiandien agresoriaus aviacija vėl atakavo šį ruožą, o po šių smūgių rusai pabandė pasigerinti savo padėtį prie Masyutivka, t.y. pasiekti Oskil upę. Ukrainiečiai apsigynė. Taip pat rusai surengė nesėkmingą lokalią ataką pietiniame flange (Stelmahivka).

📍Kremina. Be pakitimų, lokalūs susidūrimai pietiniame flange ir Ploshchanka – Chervonopopivka ruože. Daugiausia darbo artileristams.

📍Lysychansk. Ukrainiečiai atmušė rusų atakas prie Bilohorivka. Kontaktinėje linijoje be pakitimų.

📌Donecko kryptis

📍Bakhmut:

📎Khromove – Bohdanivka ruože rusams ties atskiromis pozicijomis pavyko pasistūmėti po kelis šimtus metrų, bet tai viskas ką didžiulių nuostolių kaina pavyko nuveikti. Ar rusai ryšis ir toliau it triušius iš kepurės traukti rezervus ir apnuoginti užnugarį ir flangus – klausimas atviras. Jausdami šią rusų dilemą, ukrainiečiai tapo aktyvesni prie Vasiukivka ir taip siekia kaustyti rusų pajėgas.

📎Bakhmut mieste tęsiasi kautynės, rusamas pavyko nežymiai pasistūmėti ukrainiečių šiaurės rytiniame flange. Tačiau gynėjai toliau išlaiko pozicijas vakarinėje miesto dalyje ir kontratakuoja.

📎Chasiv Yar – Ivanivske kelio pietinėje dalyje geros naujienos. Y.prigozhin nedaug sumelavo, sakydamas, kad rusų 72 – osios brigada pabėgo iš mūšio lauką. Na, ne visa brigada, o iki bataliono dydžio vienetas neteko kovingumo. Eliminuotos dvi kuopos, didelius nuostolius patyrė brigados žvalgybos bataliono vienetas. Šiame ruože rusai buvo priversti bėgti už kanalo. Dabar ukrainiečiai ne tik pasigerino savo taktinę situaciją (geresnė pozicija prisidengiant kanalu), bet ir grasina link Chasiv Yar puolančiai rusų grupuotei smūgiuoti į flangą. Rusai bando spręsti šią problemą. Jie intensyviai kontratakuoja tiek šiame ruože, tiek link Ivanivske. Ukrainiečiai apsigynė ir išlaikė pozicijas. Jei ukrainiečiai įsitvirtins ir toliau atakuos Klishiivka link, visas „liežuvis“ link Chasiv Yar bus atkirstas, ukrainiečiai nuo aukštumų paraližuos čia veikiančios grupuotės teikimą. Be to, norime priminti, kad ukrainiečiai yra aktyvūs ir kiek piečiau prie Kurdiumivka. Neatmestina, kad ir ten galime sulaukti gerų naujienų, tas gali lemti dideles problemas visam agresoriaus pietiniam flangui. Tai suprasdami rusai ne tik kontratakuoja, bet ir ženkliai suaktyvino savo aviacijos veikimą – smūgiuoja visame ruože nuo Ivanivske iki Kurdiumivka.

📍Avdiivka – Mariinka:

📎Šiauriniame Avdiivka flange ir Pervomaiske ruožuose pozicinės kautynės, mūšių intensyvumas sumenkęs.

📎Mariinka ruože rusų intensyvios atakos gyvenvietėje ir toliau neduoda rezultatų. Ukrainiečiai išlaikė pozicijas, sunkūs mūšiai tęsiasi.

📍Vuhledar. Be pakitimų.

📌Zaporizhia kryptis. Rusai suintensyvino smūgius aviacija. Pagrindinis taikinys – tikėtinos ukrainiečių puolimo kryptys, t.y. Orihiv ir Velyka Novosylka ruožuose.

📌Pietų kryptyje. Taip pat aktyvi rusų aviacija. Atakuotos Kizomys ir Stanislav apylinkės. Tuo pačiu tęsiasi susidūrimai Dniepro salose. Ukrainiečiai kartas nuo karto išsilaipina rytiniame upės krante, vykdo reidus ir žvalgybą.

1.9 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
86 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
86
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top